براکیوپلاستی

براکیوپلاستی یا لیفت بازو، بازو را بازسازی می‌کند تا پوست شل را سفت نماید و چربی‌ را از بین ببرد که اغلب ظاهری شبیه بال خفاش را زیر بازو ایجاد می‌کند. برداشتن پوست اضافی ناشی از کاهش وزن یا پیری طبیعی می‌تواند پوست شل را که از ناحیه زیر بازو تا آرنج گسترش می‌یابد، سفت کند.

لیپوساکشن گاهی اوقات در ترکیب با لیفت بازو برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می‌شود. هر سال، هزاران نفر از افراد عمل جراحی لیفت بازو را انجام می‌دهند و از نتایج این عمل راضی هستند.

 

 

 

Brachioplasty

نوسانات وزن، افزایش سن و فاکتورهای ارثی می‌توانند سبب ایجاد ظاهری شل و افتاده در بازوهای شما گردند. اکثر مردان و زنان نیز پس از کاهش میزان قابل توجهی وزن به دلیل رژیم غذایی و ورزش، بای‌پس معده و یا روش اسلیو معده به دنبال لیفت بازو می‌گردند. اگر زیر بازوهای شما ظاهری شل و افتاده دارند یا به دلیل چربی و پوست اضافی به نظر شل و در برخی نقاط پر می‌آیند، عمل جراحی لیفت بازو می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای اصلاح آن محسوب گردد.

 

مزایای این روش چیست؟

برخی از محاسن انجام لیفت بازو عبارتند از:

 • فرد در لباس‌های کاملاً فیت و تنگ ظاهری مناسب خواهد داشت.
 • اعتماد به نفس و داشتن یک تصویر بهتر از خود را افزایش خواهد داد.
 • فرد قادر به پوشیدن لباس‌های آستین کوتاه یا بدون آستین بدون احساس عدم اعتماد به نفس خواهد بود.

 

 

 

 

Brachioplasty

این روش برای چه کسانی مناسب است؟

بعضی از دلایل رایج برای انجام عمل جراحی لیفت بازو و رفع شلی بازو در افراد عبارتند از:

 • فرد متقاضی وزن دلخواه خود را به دست آورده است، اما پوست زیر بازوی او ظاهری شل و افتاده دارد.
 • فرد به علت افزایش سن دارای مقدار مشخصی پوست شل در زیر بازو می‌باشد.
 • وزن متقاضی نسبتاً پایدار است و به طور قابل توجهی اضافه وزن ندارد.
 • متقاضی فردی سالم است و هیچگونه مشکل پزشکی که می‌تواند باعث اختلال در روند بهبودی پس از عمل جراحی شود یا خطرات جراحی را افزایش دهد، ندارد.
 • فرد غیر سیگاری است.
 • متقاضی متعهد به رژیم غذایی و سبک زندگی سالم است.
 • اگر فرد در سلامت عمومی خوبی به سر می‌برد، نگرش مثبت و انتظارات واقعی دارد، احتمالاً متقاضی مناسبی برای انجام این روش محسوب می‌گردد.

 

 

 

 

Brachioplasty

 

انواع روش‌های لیفت بازو چیست؟

گزینه‌های قابل انتخاب فرد متقاضی بسته به کیفیت پوست و میزان چربی زیرپوست و چربی پوست تعیین می‌شود. پزشک جراح به فرد کمک می‌کند انتخاب درست را بر اساس آناتومی و ترجیحات انجام دهد. گزینه‌های قابل انتخاب برای لیفت بازو عبارتند از:

 

 

 

Brachioplasty

لیپوساکشن:

لیپوساکشن بازو گزینه‌ای برای افرادی است که پوست آن‌ها دارای الاستیسیته به اندازه‌ی کافی است و بعد از برداشتن چربی می‌توان آن را روی بافت‌ها قرار داد.

اگر پوست متقاضی الاستیسیته ضعیف داشته باشد، پس از برداشتن چربی افتادگی بافت بیشتر مشخص خواهد شد. لیپوساکشن همچنین می‌تواند به عنوان یک مکمل برای از بین بردن چربی در یک روش براکیوپلاستی استاندارد مورد استفاده قرار گیرد.

لیفت بازو با برش کوچک:

اگر پوست اضافی افتاده در نزدیکی زیر بازو قرار داشته باشد، ممکن است متخصص جراح بتواند این پوست اضافی را برداشته و در زیر بازو چین دهد. این نوع عمل لیفت بازو اگر فرد پوست شل و کرپ مانند را در ناحیه بازو و در نزدیکی زیر بازو داشته باشد و بافت چربی بیش از حد نداشته باشد، به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود.

 

 

 

 

Brachioplasty

براکیوپلاستی استاندارد:

اگر پوست اضافی متقاضی مانند یک بال خفاش تا نزدیکی آرنج گسترش یافته باشد، تنها گزینه این است که حذف کامل پوست شل و اضافی در یک براکیوپلاستی استاندارد انجام شود.

 

لیفت بازو با برش بزرگ:

عمل جراحی لیفت بازو با برش بزرگ شبیه به براکیوپلاستی استاندارد است، با این تفاوت که برش در طول بازو به سمت پایین بدن گسترش می‌یابد تا پوست شل و بافت چربی که ممکن است در زیر ناحیه بازو در کنار دیواره قفسه سینه باشد را از بین ببرد. شل شدن پوست در این ناحیه در بیمارانی که وزن زیادی را از دست داده‌اند، بسیار رایج است.

 

 

 

Brachioplasty

 

چگونه برای این عمل آماده شویم؟

متخصص جراح دستورالعمل‌های قبل از عمل را به متقاضی ارائه می‌دهد و به هر سوالی که ممکن است بیمار داشته باشد، پاسخ داده می‌شود. همچنین یک سابقه پزشکی دقیق و یک معاینه فیزیکی برای تعیین آمادگی جسمانی فرد متقاضی برای انجام عمل جراحی لیفت بازو انجام خواهد شد.

 

قبل از عمل، متخصص جراح از بیمار موارد زیر را درخواست خواهد کرد:

برای بهبود بهتر پس از عمل جراحی زیبایی بازو از سیگار کشیدن پرهیز نمایید.

از مصرف آسپیرین، برخی داروهای ضد التهابی و بعضی از داروهای گیاهی که می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهد، اجتناب کنید.

صرف نظر از نوع عمل جراحی، آبرسانی به بدن قبل و بعد از عمل جراحی برای یک بهبود ایمن بسیار مهم است.

اگر پزشک جراح معیارهایی را برای تناسب وزن یا تغییرات شیوه زندگی توصیه کند، بهتر است تلاش خود را برای اعمال این توصیه‌ها جهت دستیابی به نتایج دلخواه و کاهش خطر ابتلا به عوارض پس از عمل جراحی انجام دهید.

 

 

 

Brachioplasty

عمل جراحی لیفت بازو چگونه انجام می‌شود؟

عمل جراحی لیفت بازو و رفع افتادگی پوست بازو معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌شود. پزشک جراح روی آرنج، بازو و زیر بازوی بیمار علائمی را قرار می‌دهد. محل، طول و جهت این خطوط برش بسته به نوع براکیوپلاستی تعیین خواهد شد.

در بیمار بر اساس توصیه متخصص جراح آرام بخش داخل وریدی یا بیهوشی عمومی اعمال خواهد شد.

پزشک جراح برش‌های لازم را برای از بین بردن پوست و چربی اضافی انجام می‌دهد. برش‌ها ممکن است در قسمت داخلی زیر بازو به طور کامل پنهان شوند و یا در داخل بازوها در مکان‌های غیر قابل تشخیص اعمال شوند. متخصص جراح ممکن است از لیپوساکشن به‌ عنوان یک عمل مکمل برای از بین بردن چربی اضافی استفاده کند.

پس از برش دادن، پزشک جراح پوست و چربی‌های اضافی را برداشته و برش‌ها را جمع می‌کند تا بازو ظاهری سفت‌تر و نرم‌تر داشته باشد. در نهایت، پوست روی خط جدید بازو قرار می‌گیرد.

جراح برش‌ها را به دقت بخیه می‌زند تا بتواند در حد امکان از ایجاد جای زخم جلوگیری نماید. بخیه ممکن است زیر پوست قرار گیرد، جایی که به تدریج توسط بدن بیمار جذب می‌شود. سپس از پانسمان استریل و پوشش فشرده سازی استفاده می‌شود و تخلیه کننده‌ها ممکن است در محل جراحی قرار داده شوند.

آثار و عواقب احتمالی براکیوپلاستی

یکی از مهم ترین نکات در جراحی زیبایی بازو، اسکار آن است که از ناحیه زیر بغل شروع شده و تا ناحیه آرنج پیش می رود. معمولا یک سری محدودیت هایی در رابطه با منطقه ای که اسکار بازو در آن قرار گرفته، وجود دارد. مثلا در پوشیدن لباس های بدون آستین. البته تعداد افرادی که خواهان حذف پوست اضافی بازوهایشان هستند بیشتر از افرادی است که در پی تغییر اسکار ناشی از حذف پوست اضافی در بازوهایشان می باشند. البته درجه واضح بودن اسکار از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است برخی از بیماران اسکار خود را با لوازم آرایشی پنهان کرده اما دسته ای دیگر نیازی به این کار ندیده و به راحتی با اسکار خود کنار می آیند. مانند تمام اعمال جراحی، براکیوپلاستی هم عوارض و خطرات خود را دارد.

 

 

 دلایلی که این عمل را به افراد توصیه می کنند

 • شل شدگی و آویزان بودن پوست ناحیه بالای بازو که گاهی ناشی از مسئله توارث و ژنتیک است .
 • تغییرات پوستی ناشی از تغییرات وزنی (افزایش / کاهش وزن) بیمارانی که به منظور کاهش وزن رژیم های سخت می گیرند اکثرا نمی توانند این رژیم ها را ادامه دهند و مجددا دچار افزایش وزن می شوند و این تغییرات مستقیما باعث تخریب بافت الاستینه پوست بازوها خواهد شد .
 • در آفتاب سوختگی های شدید شاهد تخریب بافت الاستینی پوست بازوها خواهیم بود بیشتر به این دلیل که این قسمت و سر شانه ها بافت لطیف تری نسبت به سایر قسمت های بدن دارند .
 • بالا رفتن سن باعث از بین رفتن بافت کلاژن در پوست شده که در بازوها به صورت شل شدگی نمود دارد .
 • استفاده از داروهای کورتون دار و هورمونی به هر دلیلی می تواند باعث چاقی موضعی در ناحیه بازوها ، ایجاد استریا در بازوها و شل شدگی پوست بازوها گردد.

سن مناسب براکیوپلاستی

در چه سنی میتوان لیفت بازو یا براکیوپلاستی انجام داد؟ اکثریت قریب به اتفاق بیماران، زنان هستند. محدوده سنی بیماران بین ۴۷ الی ۵۲ سال است. جالب است بدانید اکثر بیماران براویوپلاستی افرادی نیستند که کاهش شدید داده اند. بیشتر افرادی هستند که ظاهر بازو های شل خود را دوست ندارند و دیگر احساس خوبی در پوشیدن لباس های بدون آستین ندارند. 

 

 

براکیوپلاستی

هزینه براکیوپلاستی

هزینه جراحی لیفت بازو یا براکیوپلاستی ASAPS گزارش می دهد که میانگین هزینه جراحان در سطح ملی ۴۴۲۴ دلار است. با این حال این تنها هزینه پایه است و هزینه های مربوط به امکانات جراحی، بیهوشی، آزمایشات پزشکی، نسخه های آماده سازی، پوشاک جراحی یا سایر هزینه های متفاوتی را که مربوط به جراحی است را شامل نمی شود. این هزینه های اضافی بسته به هر جراح متفاوت است. هزینه ها نسبت به موقعیت جغرافیایی تان فرق دارد. 

 

مراقبت های بعد از عمل لیفت بازو

پزشک شما توصیه های لازم را در خصوص مراقبت از محل زخم و چگونگی شست و شو آن به شما می دهد، همچنین داروهای خاصی جهت بهبودی سریعتر شما تجویز می شود.

به مدت دو هفته از ساپورت تنگ برای محکم نگه داشتن بازو و ساعد استفاده کنید.

پانسمان دو روز بعد از جراحی برداشته می شود.

به محض به هوش آمدن انگشتان خود را باز و بسته کنید و در روزهای بعدی بازوی خود را حرکت دهید.

تا چند روز دست ها را بالاتر از سطح قلب نگه دارید.

توصیه های کامل را از پزشک خود دریافت نمایید.

 

 

خطرات و عوارض عمل جراحی  لیفت بازو

اینکه شما عمل لیفت بازو را انجام دهید کاملا شخصی است اما با دانستن عوامل خطر و نتایج آن می توان تصمیم درستی گرفت.
عوارض جراحی کشیدن پوست بازو شامل:

خونریزی

ترمیم آهسته زخم

ایجاد جای زخم بد منظره

وارد شدن آسیب به بافتهای عمیق تر مثل اعصاب، رگهای خونی یا ماهیچه ها

ایجاد برش بد

ایجاد تورم در دست ها و انگشتان

ایجاد عفونت در محل عمل

تجمع سرم یا مایع در محل عمل

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =