جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نام دیگر جراحی ثانویه بینی است در این جراحی پزششک بسیاری ازمشکلات جراحی اولیه را برطرف می کند.در جراحی بینی اولیه ممکن است برای بینی  یک فرد مشکلی به وجود آید  برای پیشگیری از این مشکلات انتخاب بهترین جراح بینی است.

جراحی بینی ترمیمی

 

جراحی بینی ترمیمی معمولا برای اصلاح ایرادهایی که در جراحی ابتدایی  به وجود آمده است انجام می شود . بعضی مواقع در جراحی بینی، به بعضی نکات ریز توجه نشده است و در بینی بیمار ایرادات کوچکی ایجاد شده است  این نقص ها و ایرادات موجب نارضایتی بیمار از جراحی شده است در نتیجه بیمار تصمیم می گیرد جراحی بینی ترمیمی انجام دهد.

 

چگونگی انجام جراحی بینی ثانویه

 

همان گونه که ازنام این جراحی بینی ترمیمی پیدا است هدف این جراحی ترمیم بینی است .دربرخی مواقع  بعد از انجام اولین جراحی زیبایی بینی اگربیمار از نتیجه  جراحی راضی نباشد می تواند جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد. هزینه جراحی بینی ترمیمی در بیشتر مواقع گران تر از جراحی اولیه بینی است, زیرا جراح بینی علاوه بر جراحی ترمیمی بینی باید تغییرات بیشتری را نسبت به جراحی اولیه روی بینی فرد انجام دهد همچنین جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر و سخت تر از جراحی اولیه ی بینی است.

 

ایرادات قابل حل در جراحی بینی ترمیمی

 

اگر درعمل جراحی بینی اصلاحاتی مانند کجی بینی،انحراف بینی ،بافت بینی بیشتر از اندازه برداشته شده باشد این امر باعث شده باشد درقسمت پشت و یا دیواره بینی فرورفتگی ایجاد شود و یا بینی بیش از اندازه سربالا باشد این نوع نواقص را می توان با جراحی ترمیمی حل کرد.همچنین اگربر آمدگی بینی به صورت مناسب برداشته نشده باشد و بینی همچنان دارای برآمدگی باشد می توان از روش جراحی بینی ترمیمی استفاده کرد.

یکی از سخت ترین جراحی بینی ترمیمی  یا ثانویه زمانی است که پوست در جراحی اول آسیب ببیند گاهی اوقات ترمیم برای این بیماران مقدور نیست.

 

زمان مناسب برای انجام  جراحی بینی ترمیمی

 

زمان  مشخصی برای جراحی بینی ترمیمی از طرف جراحان مشخص نشده است . اما بیشتر جراحان حداقل یک سال  پس ازعمل بینی اول  را برای جراحی بینی ترمیمی پیشنهاد می دهند. اما بعضی از نقایص بینی را   قبل از یک سال نیزمی توان برطرف کرد. جراح شما با معاینه بینی می تواند زمان مناسب جراحی ترمیمی را برای یک فرد مشخص کند زیراانجام ترمیم بینی زودتر از موعد باعث عوارضی جبران ناپذیر خواهد شد به این خاطر که ترمیم بینی  باید در زمان مناسب انجام شود زیرا دستکاری مجدد باعث مشکل خون رسانی پوست و مختل شدن ترمیم می گردد.

 

 

بعد از یکسال تورم بینی فروکش خواهد کرد و زخم های داخل بینی تا حد زیادی بهبود می یابد ترمیم زود هنگام بینی باعث می شود به دلیل تورم بینی مشکلات دیگر بینی قابل تشخیص نخواهد بود.

جراحی بینی ترمیمی

 

اقدامات لازم قبل از جراحی بینی ترمیمی

 

در جراحی بینی ترمیمی مانند جراحی بینی که برای اولین بار انجام می گیرد باید عکس برداری های انجام بگیرد. در صورتی که بعد از جراحی اول فردی  اختلالات تنفسی داشته باشد جراح  از بیمار می خواهد عکس برداری های مانند سی تی اسکن بینی و سینوس ها، آندوسکوپی بینی و سینوس ها را نیز انجام دهد تا پزشک جراحی ترمیمی را به درستی انجام دهد در غیر این صورت عکس برداری های معمولی انجام می شود تا جراح بینی نقایص ظاهری بینی را ببیند و همچنین تاثیر آن در صورت فرد متوجه شود.

 

در صورتی که برای جراحی بینی ترمیمی به جراح بینی دیگری مراجعه کرده اید اطلاعات لازم ا در مورد جراحی ابتدایی خود دراختیار جراح قراردهید.همچنین برای عمل ترمیمی بینی امکان دارد به بیهوشی نیازداشته باشید در این صورت باید تمامی آزمایشات قبل از جراحی بینی را انجام دهید.

 

پوست بینی در جراحی بینی ترمیمی

در جراحی اولیه  پزشک برروی بینی فرد برش ها یی ایجاد  می کند در عمل ترمیمی بینی نیز جراح بینی مجدا این برش ها را ایجاد می کند که این برای جراح محدودیت ایجاد می کند و به همین دلیل این برش ها در پوست بینی باید به گونه ای ایجاد شود که آسیبی به پوست وارد نشود.اگر پوست بینی فرد در جراحی قبلی بینی آسیب دیده باشد جراحی ترمیمی بینی به سختی انجام می گیرد واین جراحی  باید توسط یک پزشک ماهر انجام بگیرد.

 

جراحی بینی ترمیمی مناسب چه کسانی است

 

–  جراحی بینی ثانویه مناسب افرادی است که نوک بینی آنها افتادگی دارد.

-برطرف کردن برآمدگی روی بینی که درجراحی بینی اولیه کامل برداشته نشده است.

– انحراف تیغه بینی که جراحی بینی اولیه به آن توجهی نشده است رابرطرف می کند.

– تقارن بین سوراخ های بینی و برطرف کردن مشکلات تنفسی یا خشکی بینی که بعد از جراحی اولیه بینی به وجود آمده است.

– فرو رفتگی هایی که در جراحی اولیه به دلیل برداشتن بیش از اندازه بافت های بینی در پشت یا دیواره بینی ایجاد شده است رابرطرف می کند.

آیا برای جراحی ترمیمی بینی باید بیهوشی عمومی انجام بگیرد؟

جراحی ترمیم بینی می تواند به منظور هف های مختلفی انجتم شود . در صورتی که جراحی برای رفع مشکلات خفیف انجام می گیرد، می توان با نظر بیمار جراحی با استفاده از بی حسی موضعی انجام گیرد . اما در موارد شدیدتر متخصص بیهوشی باید بیهوشی را برای بیمار انجام دهد. زیرا در زمان بیهوشی جراح به جراحی مسلط است و راحت تر میتواند تغییرات لازم را انجام دهد  برطرف کردن برجستگی های کوچک و یا جمع کردن پره های بینی و … را اعمال می کند و راحت تر می تواند جراحی را تحت کنترل داشته باشد.

 

اقدامات بعد از جراحی ترمیمی بینی

جهت حفاظت از بینی، و کمک به بهبود سریع،متخصص بینی اسپلینت را در بینی قرار میدهد . این اسپلینت به مدت چند هفته بعد از جراحی بینی ، بایستی داخل بینی باقی بماند.
بهتر است بیمار در خانه بعد از جراحی استراحت لازم را انجام دهد
جهت جلوگیری از خون ریزی، از نگه داشتن سر به سمت پایین خود داری کند.

قرار دادن گاز پانسمان زیر بینی، از ایجاد ترشحات جلوگیری میکند
دستورالعمل هایی که برای  کاهش تورم و کبودی، از سوی پزشک ارائه می شود را عمل کنید
از فعالیت های شدید بدنی، و حمل نمودن اجستم سنگین خود داری کنید
تا زمان بهبودی کامل، از شنا کردن دوری کنید
لباس های راحت بپوشید
تا یک ماه بعد از جراحی از عینک استفاده نکنید.

 

جراحی بینی ترمیمی

چه بینی هایی برای جراحی بینی ترمیمی سخت هستند؟

سخت ترین بینی ها در جراحی بینی ترمیمی بینی هایی هستند که در جراحی اولیه به پوست بینی آسیب رسیده باشد. ترمیم این نوع بینی ها بسیار مشکل است و در مواردی غیر ممکن است.

 

به هر حال حتی ماهرترین جراحان نیز خطا و اشتباهاتی در حین جراحی دارند با این وجود در انتخاب جراح اول دقت لازم را داشته باشید، زیرا بهترین راه حل  پیشگیری از این نوع مشکلات انتخاب جراح مناسب خواهد بود. البته  امروزه این نوع اشکالات مهم برای پزشکان  ماهربسیار نادر است  با این وجود امکانات دارد ایرادات جزیی در حین عمل  پیش آید.

 

اگر بینی شما  بعد از جراحی ایرادات کمی دارد.برطرف کردن این ایرادات را مجددا به جراح خودتان بسپارید ولی اگر  ایرادات بینی شما زیاد است حتما از پزشکان دیگرمشاوره بگیرد زیرا پزشکی که جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه را انجام می دهد باید بسیار باتجربه و ماهرباشد.

 

ودر آخر جراحی بینی ترمیمی یک جراحی بسیار حساس و ظریف است  زیراعلاوه بر مشکلات بینی باید اصلاحات لازم در قسمت های تخریب شده بینی را نیزباید انجام شود. اگر می خواهید جراحی بینی ترمیمی  انجام دهید حمتا پزشکی ماهر انتخاب کنید که در این زمینه تجربه ومهارت لازم داشته باشد تا مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه را تا حد زیادی برطرف کند.

 

جراحی بینی ترمیمی

چه زمانی باید جراحی بینی ترمیمی انجام بگیرد؟

هنوز هم بین جراحان مختلف درباره جواب این سوال اختلاف هایی وجود دارد. گاهی اوقات پیشنهاد می شود که حداقل ۱سال از انجام جراحی بینی اول گذشته باشد و بعد از گذشت آن زمان برای جراحی بینی ترمیمی اقدام نماید. اما گاهی هم گفته شده که بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال می توان رفع گردد. در هر صورت جراح شما با معاینه می تواند این تصمیم را بگیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =