جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بکی از جراحی های زیبایی برای بینی است بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم  و چربی زا هستند.افراد دارای بینی گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم و چرب درنوک بینی هستند.این افرادغضروف پهن و بزرگ درجلوی بینی خود دارند همچنین غضروف های بزرگی درپایینیِ کناری بینی وجود دارد.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.بینی های گوشتی معمولا پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند که باتکنیک های قدیمی کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.اما امروزه با تکنیک های جدید عمل بینی های گوشتی ممکن شده است.

 

ویژگی بینی گوشتی

بینی های گوشتی مقداری چربی و پوست ضخیم و دارای قوزمی باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند .تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی است  اما  تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.بیشتر  پزشکان برای ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی کمک می گیرند و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی نوع بینی و تغییرات ان را تشخیص می دهند.

 

تشخیص  بینی گوشتی

یک جراح مجرب و متخصص زمانی که بینی شمارا ارزیابی می‌کند می‌تواند به شما بگوید که بینی و پوست شما از چه نوعی است و نتیجه جراحی بینی شما چگونه است.

ضخامت پوست شما هنگام جراحی نیزه‌اید ارزیابی شود و سپس توسط پزشک تشخیص داده می‌شود  تغییرات موردنیاز برای چارچوب و اسکلت‌بندی بینی چگونه اعمال شود.

 

 

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در بینی‌های گوشتی خطوط تیز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌شده‌اند و به‌خوبی نمایان نمی‌شود. در این شرایط می‌توان بافت چربی را از زیرپوست به‌خصوص نوک بینی خارج کرد که البته این کار باید کاملاً بااحتیاط صورت بگیرد.

 

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

هر چه  ضخامت پوست بینی نازک‌تر باشد سریع‌تر بهبود می‌یابد و بهتر منقبض می‌شود. داشتن پوست نازک در بینی مزایای خاص خودش را دارد اما ممکن است معایبی نیز داشته باشد. پوست نازک مشخصات بینی را به‌خوبی نمایش می‌دهد اما در عوض ایرادهای خیلی کوچک را نیز نمایان می‌کند. در شرایط خاص که پوست خیلی نازک باشد .پزشک در بعضی مواقع  از یک‌لایه پوشاننده‌ی نازک بر روی اسکلت‌بندی بینی استفاده  می‌کند تا ظاهربینی صاف‌تر و برجستگی‌ها ملایم‌تر به نظر برسد.

جراحی بینی گوشتی

 

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل‌تر است

در بینی گوشتی ضخامت پوست یکی از عوامل مهم درنتیجه‌ی نهایی عمل بینی است. در جراحی بینی تغییر شکل غضروف و استخوان بینی از کارهایی است که جراح انجام می‌دهد. پزشک با روش‌های مختلف غضروف و استخوان بینی را تغییر می‌دهد تا به شکل موردنظر برسیم.پوست و بافت نرم بینی به سمت چارچوب بینی منقبض شود . این فرآیند چند ماه طول می‌کشد. بنابراین نتیجه‌ی نهایی را تا هفته‌ها و یا ماه‌ها بعد از جراحی نمی‌بینید زیرا پوست و بافت نرم متورم است .

 

یکی از مشکلات بینی گوشتی زمانی به وجود می‌آید که فرد می‌خواهد بینی را بیش‌ازحد کوچک کند .در این صورت پوست ضخیم بعد از جراحی بینی گوشتی به آن سرعتی که ما می‌خواهیم منقبض نمی شودو اگر نوک بینی خیلی کوچک شودو فضای بین اسکلت‌بندی بینی که کاهش داده‌شده است بعد از مدتی توسط اسکار  یا گوشت اضافی پر می‌شود.

 

درنتیجه جراحی بینی گوشتی بینی بیمار ممکن است تا حدی کوچک شود اما شکل آن طبیعی نیست بنابراین برای جلوگیری از این نتایج معمولاً توصیه می‌شود بینی بیمار کمی محافظه‌کارانه‌تر کوچک شود. برای رسیدن به نتایج خوب و چشمگیر بهتر است بینی شما خیلی کوچک نشود اما در عوض شکل طبیعی‌تر و زیباتری داشته باشد.

گاهی اوقات شما می‌توانید با استفاده از چسب بینی در طولانی‌مدت به فروکش کردن ورم بینی کمک کرد تا نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی حاصل شود. بیمارانی که بینی گوشتی دارند باید بدانند که دوران بهبود آن‌ها از افراد دیگر طولانی‌تر خواهد بود و گاهی اوقات ممکن است تا چندین ماه و بیشتر هم طول بکشد.

 

 

جراحی بینی‌های گوشتی چگونه انجام می‌شود

در جراحی بینی‌های گوشتی کاهش بافت از یک قسمت و افزودن بافت به قسمت دیگر از مهم‌ترین کارهایی است که جراح انجام می‌دهد .معمولاً از غضروف تیغه‌ی بینی  بافت افزودنی برداشته می‌شود.. در مواردی که تیغه‌ی بینی غضروف نداشته باشد از غضروف گوش ، بدون اینکه به‌ظاهر گوش آسیبی برسد استفاده می‌شود  .

با افزایش یا کاهش غضروف بینی نوک بینی جمع‌تر شود و تقویت پایه‌ی بینی، سبب کشش نوک بینی و زیبایی و دوام جراحی بینی می‌گردد.

 

جراحی بینی گوشتی

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد در اینجا به بعضی از آن‌ها اشاره‌شده است:

– بعد از جراحی بینی گوشتی بیش‌ازحد سروصورت خود تا یک هفته تکان ندهید.

– غذاهای سفت و غذاهایی که نیاز به جویدن زیاد دارند نخورید.

-بعد از جراحی تا سه هفته از فین کردن بینی بپرهیزید.

-در هنگام خواب سرخود را در بلندی قرار دهید.

-بعد ازجراحی بینی گوشتی  غذاهای داغ به مدت یک هفته نخورید.

بعد ازجراحی بینی گوشتی  برای آشامیدن از نی استفاده نکنید

رعایت کردن این نکات به شما کمک می‌کند تا نتیجه بهتری داشته باشد .پزشک برای بهترین جراحی تلاش خود را کرده است و ازاینجا به بعد این شما هستید که با مراقبت‌ها و بایدونبایدها به بهبود هر چه بیشتر بینی  کمک می‌کنید.

 

 

 

آیا بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

برخی افراد معتقداند که بینی گوشتی بعد از جراحی بینی ممکن است به حالت قبلی خود باز گردند و شکل اولیه خود را دوباره پیدا کند و جراحی بینی تاثیری بر چهره و فرم بینی آن ها نمی گذارد.

اما در ابن مورد باید باید گفت با پیشرفت علم پزشکی ،امروزه جراحان با   جراحی های بینی گوشتی با تقویت غضروف بینی و تغییر در شکل آن این جراحی را انجام می دهند و افراد می توانند با خیال آسوده جراحی بینی انجام دهند و به نتیجه ایده آل خود برسند.امادر کل  افراد با بینی گوشتی باید دید واقع بینانه و انتظارات معقولی از جراحی بینی داشته باشند.

جراحی بینی گوشتی

تفاوت بینی استخوانی و گوشتی

به دلیل نازک بودن پوست در جراحی بینی استخوانی جزئیات بینی از زیرپوست کاملاً قابل‌مشاهده هستند .اما در نیمه‌ی پایینی دلیل نازک بودن پوست ،غضروف‌ها قوی و مستحکم هستند و افتادگی در نوک بینی کمتر دیده می‌شود .اما در بینی‌های گوشتی به دلیل ضخامت پوست جزئیات استخوانی و غضروفی مشاهده نمی‌شوند و غضروف‌ها معمولاً نازک و ضعیف هستند،به همین دلیل در این نوع بینی‌ها سر بینی پهن و افتاده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =