جراحی ترمیم صورت

جراحی ترمیم صورت به اعمالی گفته می شود که با استفاده از آن مبتوان تغییراتی را به وجود آورد یا آسیب هایی را جهت زیباسازی صورت برطرف نمود،روزانه افراد بسیاری برای انجام جراحی ترمیم صورت و برطرف کردن نقص های صورت خود  به مراکز زیبایی و درمانی مراجعه می کنند، هدف از مراجعه افراد به این مراکز این است که از زیبایی خود بهرهمند شوند .

جراحی ترمیم صورت

 

جراحی بینی

یکی از جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت که دارای طرفداران بسیاری در این زمینه است، جراحی بینی می باشد.افراد با بینی های متفاوت برای داشتن چهره ای زیبا به جراحی زیبایی بینی روی می اورند د.برخی افراد بینی گوشتی یا استخوانی دارند که جهت برطرف کردن نوک پهن و قوز بینی برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند، اما دیکر افراد دارای مشکلات عملکردی بینی هستند  و انحراف بینی و غیره هستند که در طی برطرف کردن این مشکلات عمل زیبایی بینی نیز انجام می دهند.

جراحی زیبایی و جراحی ترمیم صورت

شما با استفاده از کمک یکی متخصص زیبایی پوست که در این زمانه مهارت و تجربه کافی راداشته باشد می توانند شما را در جراحی زیبایی و ترمیمی صورت یاری کنند.و این بباعث میشود کانیدادیی که به متخصصان با تجربه مراجعه نموده اند با موفقیت به هدف خود برسند.

انواع جراحی ترمیم صورت

در زیر چند نمونه از جراحی ترمیم صورت  وجود دارد که عنوان خواهیم کرد :
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی گوش
پروتز چانه
پروتز گونه
تزریق ژل

جراحی جراحی ترمیم صورت  مردان

امروزه هم آقایان و هم خانم ها برای انجام جراحی صورت کاندید مناسبی هستند .شاید تاکنون تصور می کردید که تنها خانم ها کاندیدای انجام این عمل زیبایی صورت هستند در صورتی که جراحی زیبایی صورت برای مردان هم امکان پذیر میباشد .مردان نیز امروزه همانند خانم ها به زیبایی و جذابیت خود اهمیت می دهند به همین دلیل جراحی های زیبایی بسیاری برای اینکه به هدفشان برسندوجود دارند.

جراحی ترمیم صورت

جراحی چاله صورت در اثرجای جوش

جای جوش و اسکارهایی که از جوش های عمیق به وجود می آید که دربعضی موارداین چالها سطحی و در بعضی موارد عمقی میباشد. هرچه اسکارها عمق کمتری داشته باشد با پر کردن و صاف کردن آن آسان‌تر و سریعتر و هر چه اسکارها عمیق‌تر باشند صاف‌تر کردن آنها کار سختی میباشد و جراحی چاله صورت  به زمان بیشتری نیاز دارد .

برای جراحی صورت  باید ابتدا باید جوش را غیر فعال کنیم و مطمئن شویم که بیمار، حداقل جوش عمیقی نزد و بعد اقدامات لازم جهت صافترکردن فرو رفتگی‌ها را شروع نماییم که اینکار با داروهای موضعی و یا خوراکی درمان میشود .

در حال حاضر روشهای درمانی موثر برای اسکار آکنه میتواند یک با ترکیبی از چند روش زیر باشد:

۱- میکرودرم ابژون برای جراحی چاله صورت

که هرچه اسکارها عمق بیشتری را داشته باشند تکرار بیشتری نیاز دارد. ولی برای اسکارهای عمیق تر پیشنهاد نمیشود. دراین روش جوش فعال ، تیرگی محل جوش ها نیز بهبود می یابد و همزمان اسکارها سطحی تر می شوند. این روش به صورت فیزیکی عمل کرده وتقریبا هیچ عارضه ای ندارد و فرد میتواند سریع به محل کار خود برگردد..

۲- JPL برای جراحی چاله صورت

دراین روش که اصطلاحا به آن لیزرJPL گفته می شود، موجب تحریک کلاژن سازی پوست میشود  و اسکارها سطحی‌تر می شوند و با تکرار آن پوست سطحی صاف را پیدا میکنند . ضمن اینکه، کمک به بستن منافذ، کاهش قرمزی و کاهش جوش فعال نیز میشود. این را عارضه خاصی را به وجود نمی آورد و فرد بلافاصله به سر کار برسر کار برگردد( بدون نیاز به پانسمان ).

۳- CO2 لیزربرای جراحی چاله صورت

در این روش جوش فعال باید قبلا درمان شده باشد و فرد تقریبا جوش فعالی در صورت خود نداشته باشد. دراین روش احتیاج به بیحسی موضعی میباشد. در این روش پزشک باید مهارت و تجربه زیادی را داشته باشد . بیمار پانسمان میشود که تا ۱۰ روز ادامه دارد و پس از آن پوست صاف تر و صورتی رنگی ایجاد می شود که این قرمزی پوست از یک الی چند ماه میتواند ادامه داشته باشد  و پس از آن کاملا از بین می رود وپوست یکدست وهم رنگ خواهد شد که حتما باید دراین روش پس ازبهبودی زخم ها از ضد آفتاب استفاده شود تا محل زخم ولیزر شده تیره رنگ نگردد.

جراحی ترمیم صورت

نکات مهم درمورد  لیزر co2

نکته مهم در لیزر پوست این است که بهبود و از بین بردن اسکار ها به عمق آن ها بستگی دارد .

اسکارهای سطحی تقریبا بدون برجستگی هستند  ولی اسکارهای عمیق تر فقط ۶۰% بهبودی دارند ولی فرد می تواند پس از ۶ ماه لیزر را به صورت مجدد انجام دهد . یا اینکه از روش های میکرودرم ابرژن وjpl جهت بهبودی بیشتر استفاده نمایند.

ازعوارض دیگرلیزرco2 به جزقرمزی میتواند pip باشد یعنی تیره شدن ناحیه لیزر شده که بیشتردرافراد، خیلی تیره ویا کسانی که زیاد درمعرض آفتاب قرار می گیرند به وجود می آید . که درصورت بروزاین مشکل می توان با میکرودرم ابرژن و دارو این اسکار را از بین برد .جدیداً دستگاه لیزر فرکشنال می تواند اسکار آکنه را طی ۳ تا ۵ جلسه بدون ایجاد هیچ نوع عارضه ای از بین میبرد  برای توضیحات بیشتر به مقاله لیزر فرکشنال در همین سایت مراجعه نمائید.

 

جراحی ترمیم صورت ، چه برای زیبایی چه برای بازسازی  ، نیازمند انتخاب های فراوانی است . نخستین و مهمترین آنها ، انتخاب یک جراح قابل اطمینان است . یکی از بهترین شاخص های آموزش یک پزشک ، دانشنامه بورد را داردا باشد . از جراح خود در مورد داشتن دانشنامه بورد جراحی پلاستیک سوالاتی را بپرسید ، چرا که این دانشنامه تنها مدرکی است که صلاحیت فرد را برای انجام جراحی صورت و تمام نواحی دیگر بدنی نشان میدهد  .

 

یک پزشک برای اخذ دانشنامه بورد ، باید استانداردهای ذیل را دارا باشد

از یک دانشکده پزشکی تایید شده فارغ التحصیل شده باشد

پس از پایان دانشکده پزشکی ، حداقل چهار سال آموزش در رابطه با جراحی های عمومی را گذرانده باشد، و پس از حداقل سه سال دوره ی دستیاری فوق تخصصی جراحی زیبایی پلاستیک را طی کرده باشد  .در تمامی آزمون های کتبی و شفاهی مربوطه موفق شده باشد .

اعضای انجمن جراحان پلاستیک ایران باید :

دانشنامه بورد جراحی پلاستیک را دارا باشند

سالانه دوره های بازآموزی جراحی پلاستیک را گذرانده باشند

جراحی های زیبایی را در مراکز درمانی تایید شده انجام داده باشد.

جراحی ترمیم صورت

قیمت جراحی ترمیم صورت

یکی از فاکتورهای مهمی که در جراحی های صورت به آن توجه میشود  هزینه جراحی ترمیم صورت می باشد.این هزینه پس از انجام بررسی های لازم تعیین میشود.به دلیل تاثیر گذاری برخی موارد بر روی هزینه جراحی زیبایی صورت ،بدون معاینه شخصی فرد نمیتوان این هزینه رابیان کرد.

 

موارد کاربرد جراحی ترمیم صورت

افرادی که  در سانحه  آتش‌سوزی‌ها و سوانح سوختگی اسیب دیده اند ، اغلب آنها  دچار معلولیت‌ها و آسیب‌دیدگی‌هایی بر روی پوست و سایر بافت‌های نرم بدن خود می‌شوند که ادامه زندگی به صورت عادی را برای فرد  خیلی دشوار می‌سازد.

امروزه جراحان پلاستیک با جراحی ترمیم صورت وبا بهره‌گیری از روش‌های مختلف ترمیم سوختگی  به بیمارانی که با به جا ماندن اثرات سوختگی بر روی صورت و بدنشان علاوه بر از دست دادن  توانایی‌های حرکتی برای انجام حتی ساده ترین کارهای روزانه خود و علاوه بر آن  اعتماد به نفس خود را نیز از دست داده‌اند کمک خواهند کرد تا حدودی  به زندگی عادی خود برگردند.

 

مزایا جراحی ترمیم صورت

۱-با انجام عمل جراحی ترمیم صورت نمی‌توان همه جاهای سوختگی را اصلاح کرد اما با این کار می‌توان عملکرد پایه قسمت سوخته را بهبود بخشیده و جاهای سوختگی را کمتر کرد به طوری که کمتر جلب توجه کنند. جاهای سوختگی باعث ایجاد محدودیت‌های حرکتی گردن، شانه، دست‌ها یا پاها می‌شوند.

۲-اغلب عمل‌های جراحی برای کاهش انقباض و افزایش دامنه حرکتی انجام می‌شوند. جاهای سوختگی روی صورت که باعث ایجاد مشکلاتی برای پلک‌ها، لب‌ها، بینی یا موها می‌شوند را می‌توان به کمک عمل‌های ترمیمی جای سوختگی کاهش داد. جاهای سوختگی که به طور غیرعادی ضخیم و پهن شده و تغییر رنگ داده‌اند را نیز می‌توان به کمک برخی روش‌های درمانی جراحی و غیر جراحی درمان نمود.

 

جراحی ترمیم صورت

افراد مناسب برای جراحی ترمیم صورت

این درمان احتمالاً برای افراد برخوردار از شرایط زیر مناسب است.

 • افرادی که از نظر فیزیکی سالم باشند.
 • افرادی که انتظارات واقع‌بینانه از نتایج درمان داشته باشند.
 • افرادی که جای زخم آن‌ها با درد و ناراحتی همراه باشد.
 • افرادی که جای زخم آن‌ها باعث ایجاد محدودیت‌های حرکتی و انعطاف‌پذیری شده باشد.
 • افرادی که جای زخم تاثیر منفی بر اعتماد به نفس آن‌ها گذاشته باشد.
 • افرادی که سیگاری نبوده یا مصرف سیگار را ترک کرده باشند.

هزینه  جراحی ترمیم صورت

هزینه این درمان به‌طور خاص به جراح پلاستیک متخصص انتخاب شده برای درمان بستگی دارد. برخی از فاکتورهایی که می‌توانند بر این هزینه تاثیر داشته باشند عبارت از تجربه جراح، نوع روش درمان انتخاب شده و محل مطب پزشک معالج می‌باشد. سایر هزینه‌های تاثیرگذار در این شرایط به شرح زیر هستند.

 • حق‌الزحمه جراح
 • هزینه بیمارستان یا تجهیزات اتاق عمل
 • هزینه بی‌هوشی
 • داروهای تجویز شده
 • پوشش مخصوص مورد نیاز پس از عمل جراحی
 • هزینه آزمایش‌های مورد نیاز برای عمل جراحی

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =