جراحی ترک شکم

جراحی ترک شکم روشی برای رفع ترک وزیباسازی شکم انجام می شود . البته باید گفت که ترکها تنها در ناحیه شکم ایجاد نمی شودبرخی افراد ممکن است این ترکها به غیر از شکم در نواحی مانند بالای بازو، بالای سینه، باسن، ران، زانو نبز داشته باشند وجود این ترک ها تا حد زیادی اززیبایی پوست بدن افراد می کاهد . دراصطلاح پزشکی به ترکهای پوستی که ممکن در هر نقطه از بدن ایجاد شود  استریا یا استرچ مارک می گویند. البته بیماران درایجاد شدن ترک شکم نقش مهمی ندارد اما در از بین بردنش می تواند نقش مهمی ایفا کنند.

جراحی ترک شکم

دلایل ایجاد ترک شکم

دلیل ایجاد ترک های روی شکم دربیشترافراد به دو دلیل ایجاد می شود، این ترک های در زنان بیشتربه دلیل حاملگی و زایمان ایجاد می شود همچنین ممکن است این ترک ها به دلیل بالا رفتن وزن و کم کردن وزن ناگهانی نیز در بدن افراد بروز کند. همان گونه که می دانید ازبین بردن این ترک ها کار سختی است  و نیازمند زمان زیاد است،امروزه روشهای برای ترک شکم افراد وجود دارد که این مشکل را به راحتی برطرف می کند. یکی از این روشها رفع ترک های بدن  جراحی ترک شکم است که  یک روش سریع برای رفع هر نوع ترک بر روی پوست است.

بهترین روشهای درمان ترک شکم و بدن

همان گونه که در بالا اشاره شد روش‌های مختلفی برای رفع  ترک خوردگی بدن وجود دارد که موثرترین روش برای رفع این مشکل استفاده از لیزر های  خاص ، و همچنین جراحی شکم با روش ابدومینوپلاستی  می باشد.

جراحی ترک شکم چیست

همان گونه که گفته شد در چند سال اخیر روشهای گوناگونی برای حذف ترک های شکم ایجاد شده است که شاید اثربخش ترین آن جراحی ترک شکم است . با انجام  جراحی ترک شکم  ترکهای موجوددر روی پوست افراد کامل از بین می روند و افتادگی پوست نیز با جراحی ترک شکم  به طورچشمگیری کاهش پیدا می کند. جراحی ترک شکم  بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که دچار ترک های عمیق شده اند و تحمل استفاده از این روش را دارند.

جدیدترین  روشهای جراحی ترک شکم

امروزه روشهای زیادی برای جراحی شکم وجود دارد اما جدیدترین روشهای جراحی شکم که در کشور ما نیز رایج شده است جراحی با ابدمینوپلاستی و لیپوماتیک است.

جراحی شکم ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی از روشهای جدید برای رفع ترک شکم است که در چند سال اخیر برای افتادگی پوست و ترکهای شکم مورد استفاده قرارمی گیرد.در این جراحی برشی برروی  شکم فردانجام می شودکه در آخر محل مورد نظر با بخیه بسته می شود. در حقیقت می توان گفت که ابدومینوپلاستی یک روش برای برداشتن چریی ها اضافه ی شکم می باشد . افراد با شکم های شل و آویزان کاندیدای خوبی برای نوع جراحی ها هستند. جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی پلاستیک است که با برداشتن بافت و چربی اضافه وهمچنین  سفت کردن عضلات دیواره شکم اندامی متناسب با شکمی  صاف بعد از جراحی  را برای فرد به ارمغان می آورد.

جراحی ترک شکم

جراحی شکم با لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز یکی دیگر  روشهای جدید جراحی شکم است در روش لیپوماتیک جراح به کمک  یک میله فلزی چربی های شکم از بدن خارج می شود که در این روش می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن منتقل کرد . این روش نیاز به برش ندارد .

به عبارتی دیگر لیپوماتیک از روش های جدید برای کوچک کردن شکم است . این دو روش جراحی شکم که در بال ااشاره شد در عملکرد و افراد مناسب برای جراحی با هم متفاوت هستند. در لیپوماتیک افرادی که میزان چربی شکمی سفت و بزرگی دارند، گزینه های مناسبی برای این جراحی هستند. چربی شکمی این افراد ابتدا با انجام لیپوماتیک تخلیه می شود سپس برای رفع و اصلاح شلی و افتادگی حاصل از تخلیه چربی فرد تحت جراحی ابدومینوپلاستی قرار می گیرند.

افراد مناسب جراحی ترکهای شکم

زنانی که بعد از حاملگی و شیردهی در پوست خود شلی، ترک های پوستی و چربی های موضعی مشاهده می کنند.گزینه مناسبی برای  انجام جراحی ترک شکم هستند.

البته افراد که می خواهند جراحی شکم انجام دهند باید ازلحاظ  جسمی در سلامتی کامل باشید و به اختلال و بیماری مبتلا نشده باشد.

.

چگونه از ترک های شکم و پوست جلوگیری کنیم

برای جلوگیری ازایجاد  ترک های شکم افراد باید از کاهش وزن ناگهانی در این دوران اجتناب کنند مخصوصا کسانی که استعداد ابتلا به ترک پوستی دارند.

اگر فردی دچار ترکهای شکم وپوست شده است  بهتر است قبل از اینکه ترک‌ها قرمزبه سفیدی تبدیل شود، برای رفع این ترک ها اقدام کند  زیرا در این مرحله این ترک ها تا حدودی قابل‌درمان هستند ولی اگر خطوط قرمز به رنگ سفید درآیند، درمان آن یه سختی ومشکل خواهد بود .

به عنوان مثال زمانی که  این ترکها قرمز هستند، شما می توانید با زدن مرطوب‌کننده‌ها، ویتامین C، اسیدهای میوه و ریتنول‌ها باعث کمرنگ شدن این خطوط شوید.

همچنین شما در دوران بارداری می توانید برای جلوگیری از ترکهای شکم از  اسید گلیکولیک و آلفاهیدروکسی اسید استفاده کنید.

جراحی ترک شکم

نکاتی درباره جراحی ترک شکم باید بدانید

اگر  قصد بارداری دارید جراحی ابدومینوپلاستی برای رفع ترکهای پوستی روشی  بهتری است  که شما می توانید بعد از زایمان انجام دهید. زیرا در طی این عمل عضلات عمودی سفت شده و در حین بارداری از پوست جدا می شوند.

 بعد از جراحی ترک شکم برای حفظ نتیجه باید پس از جراحی وزن خود را ثابت نگه دارید. اضافه وزن بالای ۵ درصد بعد از جراحی  توصیه نمی شود.

برای گرفتن نتیجه بهتر از جراحی ترک شکم یک ماه قبل و سه هفته بعد از جراحی مصرف دخانیات را قطع کنید. به این نگته توجه کنید که در صورتی که قصد بارداری مجدد دارید گزینه مناسبی برای انجام جراحی ترک شکم نیستید.

هزینه جراحی ترک شکم

هزینه جراحی ترک شکم  برحسب نوع جراحی  برای هر فرد انجام می شود برای هر فرد متفاوت است ودر  حقبقت به عوامل مختلفی بستگی دارد در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است.

– دستمزد جراح

-نوع  بی هوشی

-نسخه های داروئی

-لباس های برای عمل

-آزمایش های پزشکی

هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی که می خواهید جراحی شکم دا آنجا انجام دهید.از مواردی هستند که در نتیجه جراحی تاثیرگذار هستند.

جراحی ترک شکم

محدودیت جراحی ترکهای شکم:

همه زنان می توانند بعد از زایمان جراحی ترکهای شکم را برای زیبایی  انجام دهند. جز در مواردی که دارای شرایطی  لازم را برای جراحی نداشته باشند

-بیماری های خود ایمنی یا اختلالات مربوط به انعقاد خون مانع جراحی ترک شکم می باشد.

-نباید هنگام چاقی و اضافه وزن زیاد این جراحی را انجام داد.

-در صورتی که قصد کاهش وزن زیاد را دارید هم نبایداین جراحی را  انجام داد.

-اگر قصد بارداری مجدد دارید.

-در صورتی که سیگار می کشید و نمی توانید چند هفته پیش و بعد از عمل آن را ترک کنید به هیچ وجه نباید برای جراحی ترک شکم اقدام کنید.

 

 

چه کسانی نمی توانند جراحی ترکهای شکم را انجام دهند

بیشتر افراد می توانند بعد از زایمان جراحی ترکهای شکم انجام دهند. جز افرادی که شرایط زیر را داشته باشند
-افرادی که بیماری خود ایمنی یا اختلالات مربوط به انعقاد خون دارند گزینه مناسبی برای جراحی ترک شکم نمی باشد
– افرادی کهدچار چاقی و اضافه وزن زیاد هستند نمب توانند جراحی ترک شکم انجام دهند.
– در صورتی که قصد کاهش وزن زیاد دارید نمی توانید جراحی ترک شکم انجام دهید
-در صورتی که قصد بارداری مجدد دارید گزینه خوبی برای جراحی ترک شکم نیستید.

 

 

 

روشهای پیشگیری از ترک های شکم و پوست

افراد باید از کاهش وزن ناگهانی در این دوران اجتناب کنند مخصوصا کسانی که استعداد ابتلا به ترک پوستی دارند یا در سنین نوجوانی و اوایل جوانی هستند. این افراد باید قبل از اینکه قرمزی ترک‌ها به سفیدی تبدیل شود، باید به پزشک مراجعه کنند زیرا در این مرحله تا حد زیادی این ترک ها قابل‌درمان است ولی اگر خطوط قرمز به رنگ سفید درآیند، درمان آن یه سختی ومشکل خواهد بود .
زمانی که خطوط ترکها قرمز هستند، زدن مرطوب‌کننده‌ها، ویتامین C، اسیدهای میوه و ریتنول‌ها باعث کمرنگ شدن این خطوط خواهد شد.
شما می توانید برای جلوگیری از ترکهای شکم در دوران بارداری از اسید گلیکولیک و آلفاهیدروکسی اسید استفاده کنید. ولی باید هنگام استفاده از آنها از تماس طولانی با آفتاب اجتناب کنید.

روش های غیر جراحی ترک شکم

۱-میکرودرم ابریژن: خراشیدن سطح پوست به وسیله ی کریستال ها و در پی آن بازسازی لایه ی پوست به صورت خودکار توسط سیستم دفاعی بدن

 

۲-مزوتراپی: تزریق فراوان ویتامین و اسد هیالورونیک به منظور ترمیم لایه های رویی پوست
لایه‌برداری پوست با لیزر اسکارلت: نتایج لیزر درمانی تقریباً ۴ هفته بعد از لیزر قابل مشاهده است و جلسات درمانی بین ۶ – ۸ جلسه به طول می انجامد

۳-میکرونیدلینگ: به معنای تحریک تولید کلاژن های پوستی است که در پی آن تمام چین خوردگی ها و ضایعه های پوستی از بین خواهد رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهارده =