جراحی جهت لاغری

جراحی جهت لاغری از جراحی های زیبایی است که افرادی زیادی به خصوص در چند سال اخیر به دنبال آن هستند همان گونه که شما می دانید چاقی از مشکلاتی است که در  چند سال اخیر در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده است. بیشتر کسانی که دارای اضافه وزن هستند، به دنبال روش های آسان، سریع و موثر برای کاهش وزنشان می باشند.

 

جراحی جهت لاغری

 

 

جراحی جهت لاغری به شما کمک خواهد کرد تا  ۵۰درصد وزن خود را کاهش دهید. البته موفقیت شما در این جراحی بیشتر بستگی به  بعد از عمل جراحی جهت لاغری ،تغییر سبک زندگی و عادات مربوط به فعالیت بدنی شما دارد. روشهای مختلفی از جراحی‌های کاهش وزن در سالهای اخیروجود دارد. انواعی از آنها محدود‌ کننده هستند و میزان ظرفیت معده را محدود می‌کنند. انواعی دیگر نیز از جذب کالری و مواد‌غذایی جلوگیری می‌کنند. گروهی دیگر نیز ترکیبی از دو نوع ذکر شده هستند.

 

روش های  مختلف جراحی جهت لاغری

 

 

 

جراحی جهت لاغری با روش لیپوساکشن

 

یکی از پرطرفدارترین تکنیک های جراحی جهت لاغری در سطح جهان  لیپوساکشن می باشد . به کمک این روش چربیهای  انباشته شده در بدن فرد توسط جراحان از زیر پوست بیرون کشیده می شوند. سریع و موثر بودن ،حذف چربی از نقاط دشوار،دوره استراحت کوتاه،بهبود بیماری های چاقی از مزیت هایی است که می توان برای لیپوشاکش ذکر کرد. البته معایبی مانند افتادگی پوست،زخم،خطر ابتلا به عفونت نیز در لیپوساکش دیده شده است.

 

 

 

جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده

 

 

استفاده از رینگ یا حلقه برای تنگ کردن معده هم یکی دیگه از جراحی جهت لاغری است که برای کاهش وزن افراد استفاده می شوددر این روش جراحی جهت لاغری یک حلقه سیلیکونی قابل باد شدن از طریق لاپاروسکوپی به دور قسمتی از معده قرار می دهد این حلقه توسط یک رابط به مخزن متصل خواهد شد. مخزن در زیر پوست شکم قرار خواهد گرفت.

 

جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده بکب دیگر از روشهای لاغری است که برگشت نا پذیری وزن ، محل زخم در این جراحی کوچک است ،عدم ایجاد برش درمعده و در مقایسه با سایر جراحی های چاقی عوارض بعد از عمل کمتری دارد.

عوارض احتمالی جراحی جهت لاغری با حلقه گذاری معده هم شامل:عود چاقی با مصرف شیرینی جات ، عفونت حلقه ، و عدم کارکرد حلقه ، مشکلات محل مخزن در زیر پوست ، تهوع و استفراغ از عوارض این روش به شمار می رود

 

 

جراحی جهت لاغری با انجام اسلیو معده

 

در جراحی  لاغری با روش اسلیو معده یک معده کوچک با استفاده از دستگاه های تخصصی برای این عمل ایجاد می شود و بقیه معده شما به طور دائم برداشته می شود. اندازه معده شما تقریبا ۷۵ درصد کاهش می یابد.عمل جراحی اسلیو می تواند در یک مرحله انجام شود. یا این که می تواند اولین مرحله قبل از انجام سایر جراحی های کاهش وزن مانند بای پس معده باشد.

 

 

جراحی جهت لاغری

جراحی اسلیو معده چگونه انجام می شود

 

قبل ازانجام  جراحی لاغری با اسلیو معده  شما در ابتدا تحت بیهوشی عمومی  قرار خواهید  گرفت بنابراین چیزی از جراحی متوجه نخواهید شد.

 لاغری با اسلیو معده معمولا با استفاده از یک دوربین کوچک به نام لاپاروسکوپی که در معده قرار می گیرد زمان جراحی لاغری  این روش بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول خواهد کشید

در این جراحی در شکم شما دو تا پنج برش کوچک ایجاد خواهد شد و لاپاراسکوپ و سایر ابزار مورد نیاز برای انجام عمل جراحی را از طریق این سوراخ ها منتقل می شود . البته در این جراحی بخش بزرگی از معده شما برداشته می شود و قسمت های باقی مانده از معده به هم دوخته می شود. این باعث می شود که معده به صورت یک لوله عمودی یا موزی شکل گردد.

 

 

 

 

عمل جراحی جهت لاغری با روش بای پس معده

 

یکی  دیگر از روش های جراحی جهت لاغری افراد  روش بای پس معده است دراین روش  از طریق جراحی معده فرد را محدود می کنند. در بین این جراحی ها می توان به عمل ، بای پس معده اشاره کرد که قسمت عمده معده بیماربا این روش برداشته می شود و حجم آن کاهش پیدا کرده و بیمار حس لاغری را تجربه خواهد کرد .

در جراحی جهت لاغری افرادی که دچار عارضه چاقی مثل فشار خون یا کبد چرب هستند از این عمل سود می برند.مزایای این عمل شامل کوچک شدن معده و عدم تغییر در عملکرد معده ، روش جراحی آسان و عذاب آور نبودن آن به علت بی اشتهایی می باشد.معایب این روش هم شامل عوارض بیهوشی عمومی و جراحی سایر قسمت های بدن و احتمال نشت بخیه است.

 

جراحی جدید لاغری

 

جراحی جدید جهت لاغری  امروزه ردر میان پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد جراحی اسلیو معده یکی از  جراحی های  جدید لاغری بر روی معده برای کاهش وزن می باشد. در این زوش با کوچکتر شدن معده مقدار غذای شما کاهش می یابد.

این روش از جراحی لاغری جدید است که درچند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده به اینصورت است که بخش بزرگی از معده فرد در این روش برداشته می شود و یک شکم جدید و کوچکتر در حد و اندازه یک موزبرای فرد ایجاد خواهد شد.

میزان غذای مصرفی شما به دلیل کوچک کردن را کاهش می بخشد. بعد ار این جراحی جدید لاغری شما می توانید یک وعده غذا بخورید و به مدت طولانی احساس سیری داشته باشید. غذا به صورت عادی جذب می شود، زیرا روده های شما از طریق گذر از معده عبور نمی کنند.

 

جراحی شکم جهت لاغری

 

 

جراحی شکم جهت لاغری روشهای زیادی وجود دارد ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی شکم جهت لاغری است در این روش علاوه بر حذف چربی اضافی ناحیه شکم عضلات ناحیه مورد نظر سفت می شود. این نوع عمل جراحی معمولاً در بیماران مبتلا به بافت شل یا تضعیف آن پس از بارداری یا به دنبال کاهش وزن عمده استفاده می‌شود. البته خطرات و عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم می‌تواند جدی یا حتی تهدید‌کننده زندگی فرد باشد.

 

 

جراحی جهت لاغری

جراحی شکم جهت لاغری مناسب چه کسانی است

 

این جراحی لاغری معمولاً به افرادی دارای چربی اضافی در ناحیه شکم با پوست آویزان در این ناحیه هستند بیشتر توصیه می شود البته این افراد باید این شرایط را داشته باشنداین افراد از نظر جسمی باید در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های افزایش‌دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند همچنین این افراد باید دارای وزن ثابت باشند؛ همچنین قصد بارداری در آینده را نداشته باشند؛سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشند.

 

هزینه جراحی شکم جهت لاغری

 

هزینه جراحی شکم جهت لاغری از کشوری به کشور و حتی از شهری با شهر دیگر تفاوت دارد و حتی در درون مناطق یک کشور هم می تواند متغیر باشد. همانطور که هزینه بسیاری از اعمال جراحی زیبایی، بستگی به عوامل مختلف مانند سن بیماران، وزن و وضعیت سلامت فرد بستگی دارد،

 

 شرایط لازم برای انجام جراحی لاغری

۱ ـ شاخص توده بدنی بالای ۴۰ باشد.

۲ ـ حتما سایر روش‌های کاهش وزن مانند  رژیم، ورزش و دارو قبلا انجام شده و ناموفق بوده باشد.

۳ ـ‌ بیمار خطرات حین و بعد از جراحی را قبول کرده باشد.

۴ ـ بیمار آمادگی پیگیری طولانی بعد از جراحی را داشته باشد.

بهترین نوع جراحی جهت لاغری

به طور معمول همان گونه که در بالا اشاره جراحی های لاغری شامل پیکرتراشی ، ابدومینوپلاستی ، بای پس معده و غیره می باشد .که جراحی ابدومینوپلاستی از جراحی است که به شما در این زمینه کمکمی کند.

ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی یا جراحی شکم نیز یکی از رایج ترین روش های جراحی برای رفع چربی ها  شکم و پهلو محسوب می باشد . دقت داشته باشید که این روش تنها برای رفع چربی های شکم و پهلو کاربرد دارد و برای نقاط دیگر بدن به کار برده نمی شود. جراحی زیبایی شکم ، برش های متفاوتی دارد که برش مناسب با توجه به حجم چربی شکم و پهلو بیمار انتخاب می شود . جراحی شکم علاوه بر رفع چربی های شکم ، افتادگی پوست شکم و ترک های موجود بر پوست شکم را نیز برطرف می کند .

انجام ورزش بعد از جراحی لاغری

مبتلایان به چاقی که از  عوارض و بیماری‌های مختلف آن رنج می‌برند این افراد ریسک بسیار بالا یی برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند دیابت، چربی خون بالا، فشار خون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی دارند.

درمان چاقی دربرخی بیماران به کمک  رژیم غذایی و ورزش بدون درمان دارویی به سختی میسر می‌شود و مسلما نتایج درمان برای این افراد طولانی‌ مدت ومایوس‌کننده‌ترخواهد بود بنابراین افراد به جراحی  رو خواهند آورد اما بعد از انجام جراحی فرد باید به طور مداوم رژیم لاغری و ورزش را انجام دهد.

مزایای  انجام جراحی جهت لاغری

 • پیشگیری از بازگشت وزن اضافی
 • کمک به کاهش وزن طولانی مدت
 • افزایش طول عمر
 • بهبود کیفیت زندگی
 • کاهش خطر بیماری های مربوط به چاقی

 

عوارض جراحی لاغری

 • کاهش شدید قند خون
 • نیاز به رژیم غذایی مناسب
 • احتمال نیاز به عمل مجدد
 • حالت تهوع
 • احتمال التهاب، زخم و فتق
 • کمبود ویتامین ها و مواد معدنی