جراحی سینه

جراحی سینه از جراحی های رایج در بین بانوان و یا حتی در بین آقایان میباشد ،یکی از تعیین کننده های زیبایی زن ها سینه های وی است  . ظاهر یا برجستگی پستانها حتی از زیر لباس میتوان عامل جداکننده زن و مرد باشد  و یکی از مهم ترین اعضای اندام یک زن است. موضوع پروتز سینه موضوعی بسیار خصوصی میباشد

جراحی سینه

با این همه در میان اعمال جراحی پلاستیک زیبایی سینه بیشار از سایر جراحی مورد بحث قرار میگیرد  . اگر به فکر جراحی پلاستیک سینه هستید محلهای بحث عمومی جای مناسبی برای دریافت به دست آوردن اطلاعات ، درباره هدفهای مشخص و خاص شما نیست . مشاوره با یک جراح پلاستیک که تجربه و مهارت خوبی را در جراحی سینه دارد  که باید جمع اوری اطلاعات و پاسخ به پرسش هایتان را از انجا شروع کنید .

جراحی پلاستیک سینه

 

با جراحی پلاستیک سینه میتوان سینه را به هر شکلی که فرد در نظر دارد تبدیل کرد . با این جراحی میتوان سینه هایی که حالت شلی و افتادگی دارند اصلاح کرد  .جراحی زیبایی سینه مستلزم سرمایه گذاری جسمانی ، عاطفی ، و مالی یک زن برای تغییر شکل دادن سینه های خود است . برای زنانی که از جراحی انتظارات واقع بینانه ای دارند  و به دنبال نتایجی هستند که فوری نباشد و یک عمر باقی بماند بی تردید عمل بسیار رضایتبخشی است .

جراحی سینه  چیست ؟

جراحی زیبایی سینه ( پستان ) ، مانند دیگر جراحی های زیبایی ممکن ایت از نوع ترمیمی باشد ( برای بازگرداندن ظاهری طبیعی تر ) یا عمل زیبایی ( برای بهتر کردن ظاهر )

روشهای جراحی سینه عبارتند از :

بالا کشیدن سینه فرد  برای شکل دادن و تغییر موقعیت پستانهای تخت شده اویزان

فرم سازی سینه فرد برای بزرگ سازی

کوچک کردن سینه برای کاهش سایز سینه و پستان صرفا برای بهتر کردن ظاهر انها

عملهای ترمیمی سینه و پستان

ترمیم پس از جراحی برداشتن سینه برای بازسازی یا بازگردانی سینه که همه یا قسمتی از آن توسط جراحی برداشته شده است  یا بدشکل شده است .کوچک کردن سینه برای کاستن از اندازه سینه یا پستانهای بسیار بزرگ و نامتناسب با بدن یک زن که باعث ایجاد درد و سنگینی برای وی شده است  .

پس از ترمیم یک پستان ممکن است بیمه هزینه عمل زیبایی سینه و پستان دیگر و رفع تفاوت اندازه دو پستان را به عهده بگیرد اینها رایج ترین و شایع ترین جراحی های زیبایی سینه است ، عملهای غیر رایج دیگری هم هستند که ممکن است همراه با یکی از جراحی زیبایی سینه دیگر  یا به تنهایی انجام شوند از جمله اصلاح نوکهای فرورفته ، کوچک کردن نوک سینه  ، یا ترمیم نابهنجاریهای پستان مانند  مواردی که یک پستان بیش از یک نوک سینه داشته باشد.علاوه بر این عدم تناسب یا تفاوت چشمگیر و مادرزادی در اندازه دو پستان را میتوان با جراحی سینه  اصلاح و بازسازی کرد.

 

جراحی سینه

نحوه عمل جراحی سینه

 

اندازه گیری پروتز سینه برا اساس سانتی متر مکعب است ،طبیعی ترین نتیجه از قرار دادن پروتز سینه در زیر عضله میباشد . علاوه بر این قرار دادن پروتز در زیر عضله بعدی در موارد کمی به وجود می اید  .بزرگ کردن پستان در بیشتر موارد عملی است سرپایی که یا با بیهوشی کامل و یا با بیحسی موضعی در مطب یا بیمارستان انجام میگیرد ،اندازه و شکل پروتز سینه و پستان را عوامل گوناگونی تعیین می کنند : میخواهید سینه هایتان به چه اندازه بزرگ شود  و اینکگه به صورت طبیعی دارای چقدر بافت سینه هستید  .

بزرگ کردن سینه با جراحی سینه

بزرگ کردن سینه یک نوع جراحی سرپایی است  که یا با بیهوشی کامل یا با بیحسی موضعی با داروی ارامبخش در مطب یا مرکز جراحی مستقل یا اتاق عمل بیمارستان انجام میگیرد .

وقتی از حالت بیهوشی بیرون آیید  به احتمال زیاد احساس خشکی و سوزش می کنید . چون بافت های پستان کشیده شده تا بتوانند پروتز را در خود جای دهند  و ورمی که ایجاد شده نتیجه خود جراحی سینه  است .

ممکن است در طی ۳ روز اول پس از جراحی سینه   برای از بین بردن ناراحتی های بعد از جراحی از داروهای تجویز شده استفاده کنید ، در برخی از موارد لوله های نازک کوچکی را در محل برش قرار می دهند تا هر نوع مایع اضافی را که احتمالا ایجاد میشود به بیرون کشیده شوند .

بعد از عمل جراحی سینه  باید منتظر چه اتفاقی باشیم؟

بعد از جراحی سینه تا حدودی فرد درد دارد ؛ ولی در هر فرد با فرد دیگری متفاوت است و البته درد ان به محل قرار گیری پروتز دارد ، مکان قرار دادن پروتز سینه در پشت ماهیچه سینه ‌ای به همراه درد زیادی است ، چون باید مقداری از ماهیچه بریده شود تا فضایی برای گذاشتن پروتز سینه باز شود.

معمولا در ۵ روز اول بعد از جراحی ، برای کم کردن درد ناشی از جراحی مشکن تجویز میشود . بعد از عمل، سینه‌ ها تا حدودی تورم پیدا کرده و این حالت معمولا ۲ تا ۳ هفته بعد از بین خواهد رفت . گاهی ممکن است ورم دو سینه با هم فرق داشته باشد. این حالت کاملا عادی است و به مرور زمان برطرف می ‌شود.

 

جراحی سینه

نکاتی در مورد جراحی سینه

 

بعد از جراحی، مساله ‌ای که برای برخی نگران کننده است  ، ‌این است که اظهار می ‌‌کنند سینه خیلی در بالا قرار گرفته که این حالت نیز عادی است. در طی ۲ ماه بعد از عمل پروتز در اثر جاذبه زمین سینه به جای خود برگشته و به پایین آمده و حالت طبیعی پیدا می ‌‌کند و حتی ممکن است که یک طرف سریع‌ تر از طرف دیگر به شمت پایین کشانده شود که این مشکل نیز به مرور زمان برطرف می ‌شود.

تغییر احساس در نوک سینه و خود سینه نیز حسی گذرا است . بعضی بیماران کاملا حس سینه ‌‌شان را از دست می ‌دهند. برخی فقط در سینه خود کمی حس دارند  و بعضی افزایش حس دارند. در اکثر موارد بزودی این مشکل برطرف می‌ شود.

پروتزهای سینه تا چه مدت باقی می ‌مانند؟

گذشته از اینکه پوشش پروتز ها سخت و مقاوم است  اما مانند تمام محصولات ساخت دست بشر به مرور زمان کیفیت خود را از دست میدهد  و نهایتا از بین می ‌روند و مواد به بیرون تراوش خواهد شد.

 

کوچک کردن سینه با جراحی زیبایی سینه

یکی از کاربردهای جراحی زیبایی سینه کاهش حجم سینه‌ها ودرحقیقت کوچک کردن سینه هایی که به هر دلیلی بیش از حد بزرگ به نظر می‌رسند.

این حجم بزرگ  سینه در برخی  افراد باعث مشکلاتی مانند  درد کمر، شانه درد و یا گردن درد  می‌شود. شما با انجام جراحی زیبایی سینه می توانید وزن سینه‌ها ی خود را کاهش دهید وسینه هایی زیبا وخوش فرم داشته باشید.

 جراحی سینه

نحوه کوچک کردن سینه

شما با انجام جراحی کوچک کردن سینه  می توانید چربی های اضافی را در این قسمت از بین ببرید به طور کلی عمل جراحی زیبایی سینه  با استفاده از یکی از این سه روش انجام می شود :

برش وارونه T شکل از آرئول به سمت پایین و در امتداد چین سینه

برش که گرداگرد آرئول انجام می‌شود و سپس به سمت چین سینه امتداد می‌یابد.

برش آخر که به صورت  دایره‌ای ودر اطراف لبه آرئول ایجاد می‌شود.

پزشک هریک از این روشها را برحسب نوع بافت و نوع آناتومی بدن بیمار انتخاب می کند پس ازاینکه  هر یک از این برش ها ایجاد شد وبافت اضافی سینه برداشته شد وبافت باقی‌مانده، در مکان خود تغییرمی یابد . در نهایت، محل برش بسته می‌شود و بانداژ مخصوص بر روی آن قرار داده خواهد شد.

 

چرا افراد جراحی سینه انجام می دهند

سینه برای خانم ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا سینه هم باعث تناسب اندام  فرد است وهم مهم‌ترین سمبل زنانگی برای خانم ها محسوب می شود  به همین دلیل بیشتر خانم ها  برای زیبایی و تناسب اندام جراحی زیبایی سینه انجام می دهند

یکی از دلایلی که ممکن است افراد جراحی سینه انجام دهند بزرگی بیش اندازه سینه فرد می باشد. افرادی  که دارای سینه های بزرگ هستند چاق نیستند ودلیل  بزرگی سینه  در این گونه افراد حساسیت بافت سینه به هورمون‌های جنسی است. یکی از روشهای درمان بزرگی سینه انجام جراحی زیبایی سینه است که می توان گفت از مؤثر ترین وبهترین روش درمان برای بزرگ کردن سینه است  البته روش‌های درمانی و دارویی نیز وجود دارد که به دلیل عوارض مختلف بیشتر پزشکان آن را توصیه نمی کنند.

جراحی سینه

نکاتی که در کوچک کردن سینه باید بدانیم

سینه بزرگ برای بیشتر افراد مشکلات جسمی متداول به وجود می آورد که این مشکلات می تواند ایجاد درد در شانه، گردن، وپشت شود.

برخی افراد نیزبرای رفع مشکل کوچکی بیش از اندازه سینه‌هایشان به پزشک جراح مراجعه می‌کنند که این افراد می توانند با انجام  تمرینات ورزشی ودر صورت نیازبا انجام روش‌های جراحی سینه مثل پروتز سینه این مشکل را رفع کنند.
همان گونه که گفته شد جراحی زیبایی سینه روشی برای بزرگ کردن وکوچک کردن سینه است  علاوه بر این از جراحی زیبایی سینه می توان  برای بازسازی و بالا کشیدن سینه ها نیز استفاده کرد.جراحی زیبایی سینه ازجراحی های  زیبایی است که امروزه در بین زنان طرفدارانی پیدا کرده است

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + شش =