جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق نوعی عمل زیبایی  برای صاف و کشیده کردن شکم می باشد با انجام این جراحی  پوست وچربی اضافی از شکم تخلیه  خواهد شد وعضلات جدارشکم با این جراحی سفت خواهد شد.

 

جراحی شکم چاق

یکی از دلایلی که افراد جراحی شکم چاق را انجام می دهند بد شکلی ونازیبایی شکم افراد است به طور کلی قسمت هایی ازشکم افراد چاق دارای برجستگی بیش از اندازه ، شلی و افتادگی پوست شکم وهمچنین  وجود چین های در پوست شکم هستند .وجود ترک های در پوست شکم یکی دیگر از علت های انجام جراحی شکم چاق است.

 

 

جراحی شکم چاق مناسب چه کسانی است

جراحی شکم چاق  برای بیشتر افراد ی که اضافه وزن در این ناحیه دارند مناسب است اما این افراد قبل از هر اقدامی باید  سن وزن و قد بیماررا مورد بررسی قرار دهند و روشهای گوناگونی که متناسب برای هرفرد می باشد را برای چاقی انتخاب کنند به غیر از این موارد شرایط جسمی و روحی افراد نیز در نوع روش جراحی شکم تاثیر گذار است. و پزشک شما در ابتدا یک جلسه مشاوره خواهد داشت وبعد از بررسی شرایط شما در جلسه مشاوره بهترین و موثرترین روش فیزیکی و وضعیت کلی بدنی شما پیشنهاد می دهند. بعد از انجام جراحی داشتن شکم صاف، تخت و زیبا باعث رضایت شما خواهد شد.بنابراین روشی که برای جراحی شکم چاق انتخاب می شود نهایت تاثیر را بر بدن فرد خواهد داشت.

 

انجام جراحی شکم چربی

داشتن تناسب اندام ولاغری  از مواردی است که بیشتر افراد به دنبال آن می گردند . بیشتر این افراد برای حذف چربی در ابتدا به دنبال روش های طبیعی می گردند که با کمک این روشها چربی های اضافه بدن خود را از بین ببرند و درصورت موفق نبودن در این روشها تصمیم به جراحی شکم چربی می گیرند.

داشتن اندام ایده آل و رهایی سریع از چربی های انباشته شده در شکم وپهلو،تا چند سال پیش برای افراد چاق یک رویا بوده است.

 

اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی روشهای جدید جراحی شکم داشتن یک اندام ایده آل برای افراد چاق دیگر رویا محسوب نمب شود زیرا با انجام جراحی هایی مانند  روش های پیکرتراشی و ابدومینوپلاستی به راحتی چربی های اضافی بدن از بین خواهد رفت.

جراحی شکم چاق

همان گونه که می دانید لاغری با روش های طبیعی نیازمند  زمان طولانی و صبر وتحمل فرد  است که همین موضوع باعث شده افرادی که به دنبال زمان کمتری برای لاغری باشند ایده آل نباشد.به همین جهت این  افراد به دنبال روش هایی هستند که در کمترین زمان بهترین  نتیجه را کسب کنند .یکی از روش های سریع برای لاغری ورسیدن به اندام ایده آل انجام جراحی شکم چربی است.

 

جراحی چربی های شکم وپهلو

شکم و پهلو ازقسمتهای بدن می باشند که چربی بیشتری نسبت به قسمت های دیگربدن دارند  وبه همین دلیل افراد به دنبال کوچک کردن شکم و پهلو شان هستند تا به تناسب اندام برسند.

 

در چند سال اخیر روش های تهاجمی و کم تهاجمی برای لاغری شکم و پهلو وجود دارد  که رایج ترین روش ها برای رفع چربی شکم انجام جراحی چربیهای شکم وپهلوبا روش لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی است.

شما می توانید از روش های مانند لیپوماتیک ، لیپولیز، اولتراسونیک ، لیپوساکشن برای رفع چربی تمام بدن  خود استفاده کنید.

به عنوان مثال شما می توانید با کمک روش ابدومینوپلاستی حجم بسیار زیادی چربی در شکم و پهلو وچربی موضعی در زیر شکم  را از بین ببرید.

برای انتخاب هر یک از روش لاغری و گرفتن یک  نتیجه خوب از جراحی چربیهای شکم و پهلو به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک وزیبایی مشورت کنید ، زیرا در برخی مواقع جراح برای گرفتن نتیجه بهتر دو روش لاغری را همزمان با هم انجام می دهد .درنهایت میزان چربی بدن مشخص می کند که بهترین روش جراحی برای فرد کدام است. جراح پلاستیک وزیبایی با معاینه شما در جلسه مشاوره  بهترین روش را برای تخلیه چربی شما در نظر می گیرد.

 

 

جراحی شکم چاق و لاغری

درمورد نتیجه جراحی شکم چاق باید گفت که جراحی شکم باعث لاغری کامل شکم شما خواهد شد . وبا انجام جراحی شکم چاق شما می توانید وزن خود را کاهش دهید و همچنین با انجام این جراحی برخی از بیماریهای  شما بهبود می یابد.و می توان گفت که جراحی شکم چاق در بسیاری از مواردمی تواند باعث ازبین رفتن اکثرعوارض چاقی نظیر دیابت شده و اعتماد به نفس افراد را بهبود می بخشد.

 

 

برای جراحی شکم چاقی به کجا باید مراجعه کرد؟

برای انجام جراحی شکم چاق باید به مراکز و کلینیک های معتبر مراجعه کنید وجراح شما باید دارای مدرک جراحی پلاستیک  از مراکز معتبرباشد.

 

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق و تغذیه

بعد از جراحی شکم چاق تغذیه بر حسب نوع جراحی که فرد انجام داده است متفاوت خواهد بود.

اما این را بدانید که پس از عمل شکم چاق  غذایی که می خوریم باید نرم باشد بعد از جراحی بهتراست با مایعات آغاز به خوردن کنید.سپس از غذاهای سبک می توانید استفاده کنید تا دچار عوارضی مانند تهوع و استفراغ نشوید، بنابراین بهتر است توصیه های پزشک خود را درباره غذا خوردن رعایت کنید.

– حجم کمی غذا در وعدهای غذایی خود مصرف کنید و در هنگام غذا خوردن به خوبی آنها را بجوید.

– سعی کنید در حالت نشسته غذا بخورید.و در محیطی آرام غذای خود را صرف نمایید.

-درحین غذا خوردن آب ننوشید اما مابین وعده های غذای خود به میزان کافی از مایعات استفاده کنید.

– پروتئین هایی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ را در وعده های غذایی خود مصرف کنید.

– ازمصرف انواع شیرینی جات ،  انواع  سس ، نوشیدنی های  گازدار وغذاهای چرب خودداری کنید.بعد از جراحی این رژیم غذایی برای شما به  مرور زمان  عادی  خواهد شد در ابتد ا ممکن است با این روش غذایی دچار محدویت هایی  شوید اما بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد.

جراحی شکم چاق

و در آخر باید گفت بعد از جراحی رژیم  غذایی  خود  را به دقت رعایت کنید و  در  حد  توان  فیزیکی  خود فعالیت بدنی داشته باشید و به طور مداوم ورزش انجام دهید.بطور منظم به پزشک خود مراجعه کنید .تا نتیجه جراحی شکم چاق برای شما حفظ شود.

 

 

نکات لازم قبل و بعد از جراحی شکم چاق

عمل جراحی شکم چاق  نیز مانند همه عمل های جراحی اصولی است که برای محقق شدن آن باید نکاتی را قبل و بعد از انجام عمل رعایت کرد. قبل از عمل :

-دو هفته  قبل از انجام عمل از مصرف داروهای مسکن خودداری نمایید.

-به توصیه‌های پزشک معالج وضعیت جسمانی تا قبل از انجام عمل توجه کنید.

-از کشیدن سیگار و سایر مواد دودزا پرهیز کنید.

 جراحی شکم درمانی برای چاقی شکم است که در حالت بیهوشی انجام می شود. بنابراین از شخصی بخواهید که در روز عمل شما را همراهی کند. پس از انجام عمل جراحی داروهایی برای شما تجویز نموده و مراقبت‌هایی را  برای درمان چاقی شکم به شما یادآور می‌شود.  پس از انجام عمل نکات زیر را در نظر داشته باشید:

-در روزهای اول بعد از انجام عمل احساس درد خواهید کرد بنابراین از داروهایی که دکتر تجویز میکند را استفاده کنید.

– در روز اول بعد از عمل مرخص خواهید شد و به دلیل وجود درد قادر به راه رفتن عادی نیستید.

جراحی شکم چاق

عوارض جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق یکی از آخرین تلاش ها برای درمان چاقی شکم است. بنابراین اگر تمایل دارید که به لاغری و کاهش وزن بسیار زیاد دست پیدا کنید این عمل مناسب شما نیست. قبل از انجام عمل برای درمان چاقی شکم خود با پزشک تان مشورت کنید و هدف از انجام آن را بررسی نمایید. عوارض احتمالی جراحی شکم عبارتند از:

 احتمال خونریزی

 احتمال بروز مشکل در ترمیم پوست پس از عمل و جوش نخوردن درست

 احتمال بی حس شدن پوست شکم در محل جراحی

 وجود درد و تورم

بروز آمبولی

 

 

 جراحی شکم چاق با روش لیپوماتیک

خیلی ها هستند که از داشتن شکم بزرگ و بد فرم رنج می برند که این افراد برای رفع این مشکل به انجام جراحی شکم چاق شکم با روش لیپوماتیک روی می آورند که این جراحی شکم چاق، نسبت به سایر روش ها یک روش کاملا ایمن و بی ضرر است که بیمار با انجام این روش جراحی شکم چاق می تواند به یک شکم صاف و زیبا دست پیدا کند.

در این روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک نیاز به برش نیست و با استفاده از یک میله فلزی چربی های شکم را خارج می کنند که معمولا در این روش جراحی شکم چاق می توان چربی های تخلیه شده را به اندام های دیگر بدن هم تزریق کرد.

روش جراحی شکم چاق با لیپوماتیک، نیاز به برش ندارد و طرفداران زیادی دارد. از بین بردن چربی های شکم و پهلو بسیار سخت و دشوار است که با جراحی شکم چاق با روش لیپومتیک می توان از شر این چربیهای اضافه خلاص شد.

 

جراحی شکم چاق

جراحی شکم چاق با ترکیب چند روش

این روش جراحی شکم چاق را، جراح بر اساس شرایط کلی بدن و نیاز و درخواست بیمار پیشنهاد می کند؛ زیرا پزشک جراح با معاینه دقیق بیمار می تواند بهترین روش جراحی شکم چاق را برای زیبا سازی ناحیه های مختلف بدن که مشکل چربی و افتادگی پوست و شلی دارند به کار بگیرد.

از آنجایی که در برخی افراد استفاده از یک روش برای جراحی شکم چاق پاسخ نمی دهد، جراح از روش ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =