جراحی شکم

جراحی شکم از انواع جراحی زیبایی می باشد. کسانی که این گونه جراحی ها را می خواهند انجام دهند اقدامات زیادی برای کاهش وزن انجام داده اند که این اقدامات باعث افتادگی و شل شدن بافت‌های شکم در این افراد شده است و همچنین زنانی که به دلیل بارداری مشکلاتی مانند افتادگی شکم پیدا کرده اند جراحی  شکم را انجام می دهند .  در برخی افراد چاقی و افتادگی شکم  دلیل ژنتیکی دارد که همه این موارد باعث شده است فرد اقدام به جراحی شکم کند. انواع روشهای جراحی شکم شامل آبدومینوپلاستی و لیپوساکشن است.

جراحی شکم

معمولاً این جراحی به چند دسته تقسیم می‌شود وانواع مختلفی دارد.انجام جراحی  شکم بین ۱ الی ۵ ساعت زمان لازم است که این زمان بسته به وسعت جراحی متفاوت است در صورتی که وسعت این جراحی کم باشد جراحی  شکم درحدود  ۱ الی ۲ ساعت بیشتر زمان لازم ندارد .

کاندیدای مناسب جراحی  شکم

به طور کلی می توان گفت که جراحی زیبا یی شکم  برای کسانی مناسب است که در ناحیه شکم  خود چربی اضافه دارند  و شکمشان آویزان و افتاده است  پس این جراحی در بیشتر افراد تنها به دلیل اضافه وزن انجام نمی شود وعلاوه بر چاقی افرادی که در این ناحیه افتادگی شکم دارند گزینه مناسبی برای این کار هستند.

کسانی که به دلیل بارداری‌ متعددی و یا به دلیل افزایش سن پوست آنها خاصیت ارتجاعی خود را ازدست‌ داده اند و افرادی که به دلیل بزرگی شکم اعتماد به‌ نفسشان کاهش یافته است  گزینه مناسبی برای انجام جراحی زیبایی  شکم هستندالبته نباید از جراحی زیبایی شکم انتظارات غیرواقع بینیانه داشته باشید.

چه کسانی نمی توانند جراحی زیبایی شکم انجام دهند

کسانی که می‌خواهند جراحی شکم انجام دهند باید در سلامت کامل باشند و افرادی که  بیماری قلبی، دیابت یا آسم  دارند گزینه مناسبی برای این جراحی نیستند زیرا اینگونه بیماریها خطرجراحی زیبای شکم را افزایش می دهند . همچنین درصورتی که افراد دچار نوسان وزن باشند گزینه مناسبی برای انجام جراحی زیبایی  شکم نمی باشند زیرا برای انجام این جراحی افراد باید وزن ثابتی داشته باشند

جراحی شکم

انتخاب جراح زیبایی شکم

اگر شما قصد دارید جراحی زیبایی شکم  انجام دهید باید قبل ازهر اقدامی یک جراح با تجربه و ماهر را که در این زمینه تخصص لازم را دارد را انتخاب کنید. برای این کار شما باید تحقیقات لازم را انجام دهید ویک جراح مناسب  برای این جراحی پیدا کنید

قبل از انجام جراحی شکم  جلسه مشاوره‌ای با پزشک خود داشته باشید و از او بخواهید درباره نحوه انجام جراحی شکم و معایب و مزایا و خطراتی این جراحی ممکن است برای شما داشته باشد اطلاعات لازم را کسب کنید .همچنین  شما می توانید با مراجعه به مطب با مراجعه کنندگان قبلی نیز صحبت کنید ونتیجه جراحی انها را مشاهده کنید .اما در نهایت شما باید  تصمیم نهایی را برای این جراحی بگیرید

اقدامات لازم برای انجام جراحی شکم

در جلسه مشاوره جراح سؤالاتی در مورد سلامتی جسمی و روحی از شما بپرسد  می شود و اگردارو مصرف می‌کنید و سابقه بیماری دارید باید در این جلسه پزشک خود را مطلع کنید.همچنین در صورتی که  مصرف سیگار ،الکل و مواد مخدر دارید با پزشک خود در میان بگذارید.

در صورتی که شما شرایط لازم را برای جراحی زیبایی شکم داشته باشید  پزشک معاینات و آزمایش‌ها و عکس‌های مورد نیاز را برای سلامتی شما تجویزمی کند تا برای جراحی  زیبایی شکم  آماده شوید وشما قبل از جراحی باید این آمازیشات را انجام دهید.

قبل ازعمل در صورتی که داروهای رقیق‌کننده خون  مانند آسپیرین  مصرف می کنید باید قبل ازعمل آن را قطع کنید  در صورتی که سیگار و مواد الکی مصرف می کنید باید چند هفته قبل از جراحی از مصرف آن خوداری کنید.

جراحی شکم چگونه انجام می شود

در مرحله اول شخص تحت  بیهوشی عمومی قرارمی گیرد بعد از اینکه فرد بی‌هوش شد جراح یک برش به وسعت ناحیه مفصل ران تا لگن درست بالای ناحیه زهار ایجاد می‌کند جراح برش دیگری در نزدیکی ناف و اطراف آن برای تخلیه چربی و برداشتن پوست اضافی بالای ناحیه شکم ایجاد می‌کند .

جراح  برای خارج کردن  چربی‌های اضافه شکم از ساکشن استفاده می‌کند .دراین جراحی پوست شکم  شما کشیده می شود و در نهایت محل جراحی پانسمان می‌شود.در صورتی که شما نیاز به جراحی جزئی شکم داشته باشید برای این جراحی ،جراح یک برش کوچک برروی پوست شما ایجاد می کند و پوست و چربی اضافه را تخلیه می کند سپس پوست پایین شکم را می‌کشند و بخیه می کنند

اگر جراحی شکم  در حد وسیعی باشد این جراحی در حدود ۵ ساعت زمان لازم دارد ،و در این جراحی پزشک با ایجاد   برشهای عمودی و افقی چربی اضافه را تخلیه می کند این جراحی باعث می شود شکم  شما تا حد زیادی تخت شود .

جراحی زیبایی شکم چیست

مراقبت های لازم  بعد از جراحی  شکم

پس از جراحی شکم شما نیاز دارید برای چند هفته استراحت کنید تا فرد به بهبودی کامل برسد.در این مدت در صورتی که پزشک برای شما دارو تجویز کرده است آنها را به طور مرتب استفاده کنید در این مدت توصیه های پزشک خود را به در ستی انجام دهید  تا از نتایج جراحی رضایت کامل داشته باشید .

درچند روز اول پس از جراحی  شکم از مسکن‌ها و ضد دردها استفاده کنید تا درد شما کاهش یابد .پس از جراحی استراحت مطلق نداشته باشید چون استراحت مطلق باعث می شود خون در پاها لخته شود .بنابراین می توانید در این مدت  فعالیت‌های سبک روزانه خود را انجام دهید.بیمار می‌تواند برای بهبودی سریع‌تر جای زخم در شکم ، از میوه هایی آناناس استفاده کند و مصرف میوه ،ماهی و میگو را در این مدت بیشتر کند تا هر چه سریعتر بهبود یابد.

هزینه جراحی شکم

هزینه جراحی در نقاط مختلف متفاوت است و هزینه جراحی زیبایی شکم  حتی  از کشوری به کشور دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت  می باشد .هزینه جراحی شکم مانند دیگر جراحی های زیبایی به عوامل مختلفی بستگی دارد . این عوامل شامل سن بیمار ،وزن بیمار،وضعیت  جسمانی فرد ،تجهیزات جراحی ، دستمزد جراح، بی‌هوشی و داروهای مصرفی ازجمله  مواردی هستند که برهزینه این جراحی تاثیر گذاراست . بنابراین برای تعیین دقیق هزینه جراحی با پزشک خود مشورت کنید .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 5 =