جراحی صورت زیبایی

جراحی صورت زیبایی دارای روش های زیادی برای زیباسازی صورت میباشد که افراد مختلف با شرایط جسمانی مختلف میتوانند به آن اقدام کنند ، یکی از درمان های خوب و موثر در زیبایی صورت و محکم شدن پوست صورت استفاده از لیفت صورت است .

 

جراحی صورت زیبایی

جراحی صورت زیبایی

افتادگی صورت و شل شدن پوست عضلات و ساختمان های عمقی صورت  کم کم از سن ۲۵ سالگی اتفاق می افتد و خود را با ظاهر شدن خط خنده، خط کنار چانه و آویزان شدن پوست در کناره هی فک خود را نشان میدهد .این امر باعث تبدیل چهره از حالت V به U یا تبدیل چهره از حالت مثلثی به بیضی شکل می شود.

بهترین راه درمان شل شدن و افتادگی صورت ، محکم کردن ساختمان های عمقی صورت جراحی افتادگی صورت  که اثر بالای لیفت دارد و چه بهتر که هرچه زودتر با آشکار شدن اولین علائم افتادگی صورت، این اقدام انجام گیرد  و هر از گاهی این اسکلت تقویت شود که با استفاده از نخ های لیفت این امر امکان پذیر است .

نخ های لیفت، دارای خارهایی در جهت های مختلیف میباشد  که درون بافت زیر جلدی نفوذ کرده و در آنجا گیر میکند  و با کشش وارد شده توسط پزشک و قرار گرفتن در مکان مناسب، بافت  را به سمت بالا میکشد و ظاهر زیبا و مطلوبی را ایجاد می کنند. البته این تنها اولین نتیجه حاصل از لیفت با نخ میباشد .

کم کم و با مرور زمان  این نخ ها جذب پوست شده و فیبروز ( بافت ترمیمی) حاصله موجب بیشتر شدن تاثیر لیفت نخ می شود. البته باید به این تاثیرات، خون رسانی بهتر پوست و محکم شدن پوست و روشن شدن پوست و رفع چروک های سطحی از مزایای لیفت نخ است .

رفع چروک های پوست صورت

لیفت با نخ، برای چه کسانی قابل انجام است؟

با ظاهر شدن افتادگی پوست و شلی پوست  از ۲۵ سال تا پایان عمر می توانند جراحی افتادگی صورت  را انجام دهند. صرفا افراد با اختلالات انعقادی یا مصرف وارفارین یا افرادی که سابقه تزریق ژل پاژ (دایمی) داشته اند، مجاز به انجام این روش نمیباشند .

در صورتی که سابقه تبخال داشته باشید و مصرف داروی پیشگیری با نظر پزشکتان از ۴۸ ساعت قبل از لیفت با نخ اضروری میباشد .انجام لیفت با نخ بسیار راحت و با کمک بی حسی قابل انجام است در مدت حدود یک ساعت در مطب قابل انجام است.

جراحی صورت زیبایی

نکاتی در رابطه با لیفت صورت

پس از لیفت با نخ بایدبه مدت دو هفته  از فشار آوردن به محل های لیفت پرهیز کنید . نتایج لیفت نخ بلافاصله پس از کار قابل رویت است و هر روز بهبودی بهتری پیدا میکند .سه ماه پس از لیفت نتایج کاملا واضح است و طی هشت ماه پس از لیفت به حداکثر می رسد و تا حدود یک و نیم تا دو سال روس پوست باقی میماند .برخی افراد با افتادگی خیلی شدید نیاز به یک ترمیم در حدود سه ماه بعد از انجام جراحی افتادگی صورت  اولیه دارد که با کار گذاشتن یکی دو نخ در هر طرف لیفت بسیار بهتر و نتیجه ای با دوام بیشتری دارد .

لیفت با استفاده از جراحی صورت زیبایی  در سنین بالای ۶۰ سال انجام میشود ؛ در حالی که لیفت با نخ از سنین بسیار کم ( بالای ۲۵) قابل انجام است و میتواند به صورت مجدد انجام شود . به طور خلاصه می توان گفت لیفت با نخ بهترین درمان افتادگی صورت در افرادی است که در سن پایینتر هستند  یا تمایلی جهت انجام جراحی لیفت یا جراحی صورت برای زیبایی ندارند.

 

جراحی صورت زیبایی و کشیدن پوست صورت

افراد لیفت صورت را زمانی میتوانند انجام دهند که پوست خاصیت ارتجاعی بودن خود را از دست داده باشد یا با افزایش سن لایه ی زیرپوستی به وجود آمده باشد که نتیجه اش پوستی شل و چروکیده است . که به وضوح در ناحیه ی پایین صورت و گردن مشخص است. فاکتور هایی مانند سیگار کشیدن ، رژیم غذایی، مصرف الکل و آفتاب گرفتن نیز باعث پیری پوست می شود و موجب خسته به نظر رسیدن صورت شما میوشد .

بوسیله ی جراحی صورت زیبایی و لیفت صورت ما با این اتفاق بهصورت ویژه ای مبارزه خواهد  شد  و شما پوستی نرم تر، صاف تر و تازه تر خواهید داشت. لیفت صورت تاثیر زیادی را رئی صورت و گردن شما میگذارد .

 

پوست به طور قابل توجهی صاف تر می شود. همچنین چروک های اطراف دهان نیز می تواند با درمابراسیون (dermabrasion) ، پیلینگ و لیزر تحت درمان قرار بگیرد .

جراحی صورت زیبایی
بسیاری از بیماران ترکیبی از لیفت صورت، جراحی پلک، پیشانی و یا لیپوساکشن چانه را برای زیبایی صورت خود انتخاب میکنند . با هر ترکیبی پزشک میتواند بهترین روش زیباسازی را برای شما در نظر بگیرد .

مثال هایی از قبل و بعد از جراحی صورت زیبایی

جراحی صورت زیبایی چگونه انجام می شود؟

در زمان لیفت صورت جراحان پلاستیک ما برشی در راستای شقیقه، جلو و پشت گوش ها به وجود می آورند . بنابراین برش ها قابل دیدن نیستند.

پوست برش داده میشود و از ساخت زیرینش جدا میشود  ماهیچه ها به بالا و عقب کشیده می شوند و اجازه می دهد پوست در موقعیت مکانی جدیدی قرار بگیرد. در طول جراحی صورت زیبایی شما تحت بیهوشی سبک خواهید بود و هیچ دردی را نخواهید داشت .

 

قبل از جراحی صورت زیبایی

قبل از مرخص شدن پانسمان شما توسط پزشک باز میشود و پانسمان جدید انجام میشود . این پانسمان تمام مدت باید بماند تا هفته ی بعد که برای ویزیت باز میگردید. درد در روز های اول بعد از جراحی صورت برای زیبایی ممکن است وجود داشته باشد ، اما این درد می تواند با مسکن ها آرام شود.

 

کبودی و تورم می تواند تا ۱-۲ هفته روی صورت باشد  و بعد از آن کم کم از بین رود ، باید سرتان را رو به بالا نگه دارید  بنابراین پیشنهاد می شود چندین پشتی اضافه زیر سر خود قرار دهید و صورت خود را در مقابل سردی و یا گرمی قرار ندهید  و همیشه به سیگنال های بدنتان توجه کنید.
نتیجه جراحی صورت زیبایی  را ممکن است بعد از ۶ ماه بتوانید ببینید . اما بعد از کشیدن بخیه شما بهبود قابل توجهی را خواهید دید. علاوه بر آن، مهم است که توقعات واقع بینانه داشته باشید. همه این نکات باید به شما گفته شود .

 

عوارض جراحی صورت زیبایی

• محل برش جراحی صورت زیبایی  میتواند ظاهری خوبی نداشته باشد

• از دست دادن وریزش مو در نواحی که برش زده شده است

• خطی که از آن مو زویش پیدا کرده است بالاتر میرود در شقیقه ها و پشت گوش

به وجود آمدن صورتی مصنوعی

همواری هایی قابل مشاهده است  و لمس در زیر پوست صورت ناشی از تکنیک نامناسب جراحی

• سیاه و تیره شدن پوست صورت بخصوص در سیگاریها و انجام عمل بوسیله غیر متخصص

انواع جراحی صورت زیبایی

جراحی زیبایی لیفت صورت

فرآیند پیری می تواند برای افراد ناخوشایند باشد و آنها را به سمت جراحی زیبایی صورت  سوق دهد. جراحی زیبایی لیفت صورت برای از بین بردن چین و چروک صورت و رفع افتادگی پوست انجام می شود. جراحی لیفت صورت موجب بالا رفتن اعتماد بنفس می گردد و می تواند با عمل جراحی گردن و عمل رفع پف چشم ترکیب گردد تا چهره سالها جوانتر نشان داده شود.

جراحی لیفت صورت (lifting)

یکی از موثرترین و البته با ثبات ترین راه حل ها برای از بین بردن افتادگی و  چروک، همچنین جوانسازی و  لطافت پوست،جراحی صورت زیبایی با لیفت است. لیفت صورت به روش های مختلفی انجام می شود ک هر کدام بنا بر شرایط بیمار می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

 

جراحی زیبایی گردن

برای بسیاری از افراد نشانه های ناشی از افزایش سن و پیری غیر قابل تحمل هستند مخصوصا برای کسانی که در قلب خود احساس جوانی می کنند. بسیاری از روش های جراحی زیبایی و درمان های غیر جراحی برای کاهش و یا معکوس نمودن این علائم وجود دارد.

جراحی زیبایی گردن یکی از محبوب ترین جراحی صورت زیبایی برای کاهش علائم ناشی از افزایش سن می باشد. جراحی لیفت گردن یک روش جراحی است که با استفاده از آن افتادگی و چین و چروک گردن برطرف می گردد. این روش همچنین می تواند برای حذف پوست اضافه پس از کاهش قابل توجه وزن یا کاهش الاسیتیسیته پوست به علت ژنتیک؛ آسیب خورشید و یا… استفاده شود.

 

جراحی صورت زیبایی

جراحی زیبایی گونه

جراحی صورت زیبایی در گونه بهترین روشی است که فرد بدون تغییر سایز بدن و با اثر طولانی‌تر می‌تواند گونه‌هایی برجسته و زیبا داشته باشد. گونه گذاری با روش هایی مثل تزریق چربی و ژل، پروتز گونه، لیفت گونه و جراحی استخوان گونه انجام می شود.

جراحی صورت زیبایی وبرداشتن خال

برداشت خال به دو روش لیزر و جراحی انجام می شود که روش جراحی شامل سه حالت، خارج سازی کامل تراشه ای، بیوپسی پانچ و جراحی برشی است. احتمال برگشت خال در روش جراحی بسیار کم و نادر است. همچنین خال هایی که احتمال بدخیمی آن ها وجود دارد حتما باید توسط جراحی خارج شوند و برای بررسی به آزمایشگاه فرستاده شوند. زیرا لیزر خال را تخریب می کند و امکان آزمایش و بررسی آن وجود ندارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =