جراحی صورت

جراحی صورت برای برطرف کردن  شلی و افتادگی و چین و چروک های پوستی و اسکارهایی (جای برش جراحی)که جای از خود میگذارند استفاده میشود . علیرغم آنچه که ممکن است شنیده باشید همه اسکارهای جراحی را نمیتوان از بین برد. هنر جراح پلاستیک اینست که اسکارها را در بین خطوط طبیعی صورت قرار دهد جائیکه کمتر دیده شده یا براحتی بوسیله آرایش یا استیل موها قابل پوشانده شدن باشد. با وجودیکه اسکارها دائمی هستند بندرت مشخص هستند و مشکلیراب ه وجود نمی آورند.

 

جراحی صورت

قصد جراحی صورت اینست که تا جایی که ممکن است زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورد. بیشتر از آن امکان پذیر نیست. اگر انتظار شما از جراحی تغییر شگفت انگیز باشد این کار امکان پذیر نمیباشد جراحی پلاستیک ترکیبی از علم و هنر است. جراحی صورت کلا علم مطلق نیست و بدلیل وجود برخی عوامل دخیل در نتیجه نهایی (مثل پروسه ترمیم بافت) به صورت کامل در کنترل جراح نمیباشد. غیر ممکن است که نتیجه را تضمین نمود. در هر حال نتیجه جراحی در جراحی صورت در بعضی بیماران نسبت به دیگران متفاوت است و ممکن است تفاوت هایی را داشته باشند. که این بستگی به عوامل متعددی دارد مانند شرایط فیزیکی صورت، ضخامت و وضعیت پوست وجود یا فقدان میزان چربی در صورت، سن نسبی پوست، تعداد و انواع چین و چروک های صورت، اسکلت استخوان، تاثیرات وراثتی و هورمونی و غیره.

کشیدن پوست صورت:

یکی از فوائد جراحی صورت ایجاد اعتماد به نفس در افراد میباشد، و شاید مهمترین اجزاء بدن در این رابطه صورت باشد.گذر زمان، استرس های زندگی ونیز نور خورشید و … از جمله عواملی هستند  که باعث شل شدن عضلات صورت وافزایش چین و چروک صورت می شوند.

کشیدن پوست صورت که اصطلاحا به آن لیفتینگ گفته میشود برای جوانتر کردن پوست وحالت صورت طراحی شده است .انواع روشهای لیفت صورت در جهان ابداع شده است که هرکدام در موارد خاص خودش کاربرد دارد. بهترین کاندید این عمل افرادی هستند که ساختاراستخوانی صورتشان خوب باشد و فقط نسج نرم صورت او خود را ول کرده باشند و در ضمن چین و چروک های ریز زیادی نداشته باشد.

باید توجه داشت که هر چند با جراحی صورت چین و چروکهای سطحی پوست ککاهش پیدا میکند ولی هدف اصلی این عمل کشیدن عضلات و فاشیاهای زیرپوست میباشد. معمولا این عمل با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی، لیفتینگ ابرو و پیشانی میتواند به شکل همزمان انجام گیرد.

جراحی صورت

سئوالی که اغلب متقاضیان می پرسند این است که جراحی صورت چقدر تداوم و ماندگاری دارد ؟ در جواب باید گفت با این عمل چهره شما شاداب تر و جوانتر از افرادی که هم سن شما هستند به نظر می آید اما زمان در حال گذر و درحال تاثیرگری بر چهره شما است. این عمل نمی تواند از چین و چروک هایی که در آینده برای شما ممکن است پیش بیاید جلوگیری کند اما باگذشت زمان باز هم شما به نسبت همسن و سال های خودتان جوانتر خواهید بود.سن فرد متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن فاشیاها و عضلات زیر پوست همگی در نتیجه نهایی تاثیر دارد.

چه سنی برای جراحی صورت مناسب است؟

برای انجام این جراحی سن خاصی در نظر گرفته نمیشود ، نتیجه این عمل می تواند خیلی ظریف (تغییر مختصر) و خیلی شگفت انگیز باشد و این نتیجه بسته به ظاهر بیمار میباشد.

آیا آثار برشهای جراحی صورت بعد از عمل قابل رؤیت است؟

خیر، این برشها دقیقاً در حاشیه چینهای طبیعی صورت ایجاد میشوند و در خط رویش موهها پنهان می شود.

نتیجه جراحی صورت چه مدت دوام دارد؟

جراحی پلاستیک صورت و گردن پروسه (روند) تغییرات مرتبط با بالا بردن سن را به تاخیر می اندازد. گذر زمان را کند می کند اما متوقف نمی کند. زمان مورد نیاز شما به جراحی صورت به خود شما و وضعیت صورت شما بستگی دارد. می توان فقط تقریبی گفت. معمولا لیفت صورت و گردن که برای اصلاح شلی و افتادگی ناحیه فک و صورت و شلی پوست گردن انجام می شود. ۵ یا ۸ سال بعد از جراحی ممکن است به جراحی مجدد نیاز داشته باشد.

در تعدادی از افراد تغییرات بالا رفتن سن به سرعت انجام میگیرد  لذا ممکن است در زمان کوتاهتر از ۵ سال نیاز به عمل مجدد داشته باشید. البته بعضی بیماران به جرتاحی صورت مجدد  نیازی ندارند.

جراحی صورت می تواند عارضه داشته باشد؟

جراحی صورت مانند جراحی های زیبایی دیگر دارای عوارضاتی میباشد. در جراحی زیبایی صورت نمی توان انتظار عارضه نداشت اما عارضه های بسیار ناچیزی هستند. شایعترین عارضه بعد از لیفت صورت تجمع خونی در زیر پوست است . در حدود ۲ درصد تمام عمل های لیفت صورت این تجمع خون در عرض چند ساعت بعد از جراحی ایجاد میشود . هماتوم های کوچک را به سادگی چند روز پس از جراحی در مطب می توان درمان نمود. عوارضی همچون فلج عصب، عفونت، زخم پوست، جای عمل برجسته (کلوئید)، ضایعات رنگی نامنظم، ریزش مو می تواند پیش بیاید، اما بسیار کم است. جزئیات این عوارض و عوارض ای دیگر  ناآشکار در صورت درخواست شما می تواند به شما توضیح داده شود .

جراحی صورت

چرا عکس (فتوگرافی) قبل از عمل مهم است؟

همانطور که جراح قفسه سینه  بدون رادیوگرافی از ریه نمی تواند این جراحی را به خوبی انجام دهد جراح پلاستیک نیز بدون عکس های پزشکی صورت نمی تواند جراحی صورت را به درستی انجام دهد. این عکس ها برای اینکه شما را بهتر نشان دهد نیست. شما ممکن است آن را ناهنجار و نامناسب ببینیند. عکس ها گویای جزئیات صورتا شما هستند  که در انجام تکنیک های مختلف جراحی کمک می کنند.

چه نوع بیهوشی برای جراحی صورت بکار برده می شود؟

هم بی حسی موضعی و هم بیهوشی عمومی میتواند در جراحی به کار رود. بعضی از بیماران بی حسی موضعی را ترجیح می دهند که کاملا برای این عمل مناسب است. شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب نمائید

مدت زمان جراحی صورت چقدر است؟

مدت زمان جراحی بسته به میزان کاری که برای هر بیمار انجام میشود  میشود. عمل لیفت صورت حدود ۲-۳ ساعت است.

جراحی صورت در کجا انجام میشود ؟

جراحی صورت هم در بیمارستان ها و هم در مراکز کلینیکی قابل انجام است. در صورت درخواست شما معایب و محاسن آنها را در هر مورد خاص می توان توضیح داد. مدت بستری از چند ساعت تا یک شب بستگی به شرایط بیمار دارد. پذیرش در بیمارستان یا کلینیک صبح روز جراحیمی باشد. همه ی آزمایشات، رادیوگرافی ها، نوار قلب و موارد دیگر مورد نیار یک هفته قبل از عمل باید انجام شود. هر زمانی که از جروجتان از بیمارستان مطمئن هستید میتوانید مرخص شوید.. معمولا عصر روز عمل و یا یک شب بستری بستگی به وضعیت شما نسبت به بیهوشی و عمل خواهد داشت.

جراحی صورت

چه کسانی مناسب انجام جراحی صورت هستند

یک جراح پلاستیک  در ابتدا مشاوره دقیقی در طی چندین  جلسه با بیمارخود باید داشته باشد  جراح باید در این جلسه مشاوره به شرایط سنی فرد ، وضعیت روانی فرد ،موقعیت خانوادگی و موقعیت اجتماعی او اطلاعات کافی به دست آورد. انجام عمل جراحی زیبایی برای هر کسی توصیه نمی شود. در ابتدا لازم است دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و آن ها را با جراح پلاستیک صورت را در میان بگذارید و مطمئن شوید که اهداف  شما با انجام جراحی زیبایی پلاستیک مورد انتظار شما قابل دستیابی هستند.

به طور کلی می توان گفت که عمل جراحی صورت برای افرادی مناسب است که  به دلیل ناهنجاری های مادرزادی و یا به علت حوادث مختلف مانند تصادفات  در صورشان ناهنجاری های شدیدی ایجاد شده است .این افراد اگر مشکلات صورت خود را برطرف نکند پس از مدتی دچار مشکلات روحی  خواهند شد به همین دلیل بهتر است که فرد باید نواقص زیبایی خود را با  انجام جراحی صورت برطرف کند .قطعا درصورتی که جراح  تشخیص دهد که امکان استفاده از جراحی پلاستیک را دارید شما می توانید به چهره ی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

 

هزینه جراحی صورت چقدر است؟

همان گونه که گفته شد این جراحی به دلایل مختلفی برای هر فرد  انجام می شود که جراحی شامل جراحی پلاستیک زیبایی ویا جراحی پلاستیک که به منظور درمانی برای رفع آسیب های پوست و ترمیم هر یک از قسمت های پوست انجام می شود بنابراین هزینه جراحی پلاستیک صورت بسته به نوع جراحی که قرار است انجام شود بستگی دارد.

جراحی صورت که  برای زیبایی صورت  انجام می شود بسته به هر قسمت صورت  وانتخاب روش های مختلف و پزشک تحت درمان هریک در هزینه جراحی پلاستیک صورت تاثیر دارد .

جراحی پلاستیک  صورت چیست؟

جراحی پلاستیک صورت نوعی از جراحی است که به افراد کمک می کند تا  ظاهرزیباتری داشته باشند و فرد بتواند  توانایی عملکرد  خود را تغییر دهد به عنوان مثال جراحی پلاستیک صورت درعمل‌های بازسازی منجربه اصلاح نقص‌ها روی صورت یا بدن افراد می شود. این نواقص شامل  تولد فیزیکی همانند لب ترک‌ خورده  ، گوش های بد ریخت ، آسیب‌ دیدگی به دلایل مختلف مانند سوختگی است همچنین ازجراحی پلاستیک می توانند برای بازسازی سینه زنان پس از جراحی سرطان سینه استفاده کرد.

 

جراحی صورت

 

انواع جراحی زیبایی صورت

 • جراحی پلاستیک بینی (رینوپلاستی): ایجاد تغییرات در شکل ظاهری بینی و بهبود عملکرد بینی از طریق ایجاد تغییرات در شکل پل بینی و غضروف آن
 • جراحی پلاستیک صورت (لیفت صورت) : کلی ترین جراحی پلاستیک صورت به منظور جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک های صورت و خط خنده بدون اینکه ظاهری نامتعارف و غیر طبیعی به شما بدهد.
 • جراحی پلاستیک پلک (بلفاروپلاستی): جوانسازی چهره با جراحی پلاستیک پلک و بالا کشیدن ابروها از طریق لیفت ابروها یا بوتاکس
 • جراحی پلاستیک چشم (لیفت چشم):‌ به منظور برطرف کردن پف زیر چشم و چین و چروک های پنجه کلاغی در اطراف چشم
 • جراحی پلاستیک گوش (اتوپلاستی) : اصلاح شکل و فرم گوش ها ، کوچک کردن و یا بزرگ کردن گوش
 • جراحی پلاستیک لیفت گردن یا لیپوساکشن گردن : ‌به منظور برداشتن غبغب و رفع چین و چروک های ناحیه فک و گردن
 • جراحی پلاستیک گونه  : به منظور برجسته سازی و زاویه دار کردن گونه ها
 • جراحی پلاستیک لب (لیفت لب) : برای برجسته سازی و حجیم کردن لب‌ها

 

 

خطرات جراحی پلاستیک صورت چیست؟

جراحی پلاستیک صورت نیز همانند سایر روش‌های جراحی ممکن است عوارضی برای فرد به همراه داشته باشد. برخی از خطرات جراحی پلاستیک صورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • حالت تهوع
 • بی‌حسی
 • خونریزی
 • لخته شدن خون
 • عفونت
 • واکنش‌های جانبی به بیهوشی.

علاوه بر این، اگر سیگار می‌کشید، باید دو هفته قبل از انجام عمل جراحی، به منظور بهبود مراحل انجام عمل از کشیدن سیگار اجتناب کنید.

یکی از نکات مهمی که در جراحی پلاستیک صورت باید در نظر گرفت، تعیین مناسب سطح انتظارات شماست. گاهی اوقات افراد انتظارات نامعقولی از جراحی پلاستیک صورت دارند که باعث می‌شود در نهایت از نتیجه کار راضی نباشند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + دوازده =