جراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا از جراحی های زیبایی است که در قسمت ساق پا افرادی که در این قسمت چاقی دارند استفاده می شود. درچند سال اخیر در بین افراد به خصوص زنان این جراحی  بسیار رایج شده است. برخی  از زنان ساق پای کوتاه و عضلانی دارند.

جراحی لاغری ساق پا

در طول سال‌های متمادی، روشهای برای رفع  چربی اضافه  ساق پا ارائه شده است  اما نتیجه این روش ها مانند  لیپوساکشن برای بسیاری ازمردم بسیار ناامیدکننده بود است ، زیرا ساق پا به‌طور عمده از عضلاتی با چربی کم تشکیل  می شود وبا کاهش حجم عضله از عضلات دوقلو، ساق پا حالت  لاغرتر و کشیده‌تر به خود می گیرد از میان روش‌های مختلف لاغری پا، برداشتن جزئی عضله دوقلو مؤثرترین و ایمن‌ترین روش برای لاغری ساق پا است.

انواع جراحی لاغری  ساق پا

روش‌های مختلفی برای لاغر ی عضله ساق پا وجود دارد در اینجا به برخی از جراحی لاغری ساق پا اشاره شده است

– لیپوماتیک وجراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک یک روش خوب برای جراحی لاغری ساق پا است که طی آن جراح  برش کوچکی را روی پوست پای فرد ایجاد می‌کند و از یک دستگاه کوچک برای رفع چربی لایه فوقانی پوست و زیر عضله استفاده می‌‌نماید. می‌توان از لیپوماتیک برای رفع چربی‌های همه نقاط بدن استفاده کرد و به طور ایمن برای همیشه به رفع آنها پرداخت.

مزایای انجام لیپوماتیک وجراحی لاغری ساق پا

جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک مزایای متعددی دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌‌کنیم:

-دوران بهبودی و استراحت پس از انجام  جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک پا بسیار کوتاه مدت است و می‌توانید طی مدت ۴۸ ساعت فعالیت‌های روزانه  خود را شروع کنید.

– جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک برای بیشتر افراد به کمک  بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.

جراحی لاغری ساق پا

-در روش جراحی لاغری ساق پا از میله بسیار کوچک استفاده می‌‌شود که به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش روی پوست شما بعد از جراحی لاغری  باقی نخواهد ماند.

-پس از اتمام جراحی لاغری ساق پا با لیپوماتیک می‌توانید نتایج لیپوماتیک را در همان جلسه بعد از جراحی لاغری مشاهده کنید. نتایج حاصل ازدرمان برای بیمار کاملا رضایت بخش است.

-پس از آنکه چربی‌های ساق پا برطرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز مجددا شاهد بازگشت چربی‌ها نخواهید بود زیرا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است.

– جراحی لاغری ساق پا با لیپوساکشن

حجیم شدن ساق پا عمدتاً به صورت عضلات است ، اما مواردی نیز وجود دارد که در آن به جای عضله از چربی اضافی در ساق پا ساخته می‌شود و ظاهری حجیم در ظاهر پا ایجاد می‌کند. در این موارد، لیپوساکشن ممکن است یک گزینه عالی برای بیماران باشد که به دنبال ایجاد ظاهری لاغرتر و خوش‌فرم‌تر در ساق پای خود هستند.

در مورد جراحی لاغری ساق پا با روش  لیپوساکشن باید گفت که این روش تا حد زیادی  تخصصی است. لیپوساکشن پا روشی است که به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد تا لایه‌های سرسخت چربی که از طریق رژیم غذایی و ورزش قابل  حذف نیستند، رابا این روش رفع کنند. این کاراز طریق ذوب چربی صورت می‌گیرد.در این روش پزشک به کمک ابزاری به نام کانولا که  ‌یک لوله مکش است چربی را از طریق یک برش کوچک سوراخ ماننداز ناحیه مورد نظر حذف می کند.

جراحی لاغری ران

به طور کلی عمل جراحی لاغری ران زمانی به افراد توصیه میشود که فرد نتواند با استفاده از روش های طبیعی به لاغری اندام مورد نظر دست پیدا کند.تا جایی که ممکن است افراد متقاضی این نوع جراحی  باید تلاش کنند تا با استفاده از تغذیه ی مناسب و ورزش به اندام مطلوب خود دست پیدا کند.

در برخی افراد چربی ها بیش از حد در یک نقطه از ران  تجمع پیدا می کند.که در این صورت ازجراحی لاغری پا استفاده می شود.در صورتی که فرد چاقی شدید در این ناحیه داشته باشد جراحی بهترین روشی خواهد بود که می تواند از آن استفاده کنید. البته بعد از جراحی باید از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید تا وضعیت جدید حفظ شود.

جراحی لاغری ساق پا

انواع مختلف روش‌های جراحی ران

لیفت ران

یکی از روشهای لاغری ران لیفت ران از طریق ایجاد تغییرات خارجی و تغییرات داخلی یا پیرامونی  ران ها است. درهنگام استفاده از تغییرات خارجی که در اصطلاح به آن تغییرات جانبی نیز گفته می‌شود، لیفت ران به عنوان بخشی ازفرآیند لیفت پایین تنه انجام می‌شود. لیفت ران از داخل که دراصطلاح به آن لیفت میانی ران نیز گفته می‌شود، اغلب به عنوان یک روش مجزا تحت عنوان جراحی لیفت میانی ران پس از جراحی شکم یا لیفت بالاتنه برای بیماران انجام می‌شود.

در مواردی که ران فرد به شدت سنگین، بزرگ، افتاده، یا دارای پوست اضافی باشد، لازم است از هر دوی روش‌های لیپوساکشن و لیفت ران برای کاهش چربی های این ناحیه استفاده کرد.

به این ترتیب با ترکیب کردن لیپوساکشن با روشهای دیگروامکان ایجاد تغییرات خوبی  در این ناحیه از بدن برای بیمار فراهم شده و در نتیجه این تغییرات بیمار می‌تواند کاهش زیاد در سایز لباس داشته و رضایت و اعتماد به نفس خود را به‌طور مشخص افزایش دهد.

افراد مناسب جراحی لیفت ران

افراد مناسب برای  انجام جراحی لاغری ران افرادی  هستند که می خواهند در ناحیه از پا در اندازه، شکل، و بالا کشیدن افتادگی ایجاد شده در ناحیه ران‌ها و باسن  تغییراتی ایجاد کنند و حاضرند به زیر تیغ  جراحی بروند. افراد مناسب برای این درمان باید شرایط زیر را دارا باشند

-اندازه یا ظاهر ناحیه ران‌ها نامطلوب باشد.

-اندازه یا شکل نامطلوب لگن و پهلوها

-تغییرات ظاهری نامطلوب به دلایل مختلف مانند  بارداری در ناحیه رانها ایجاد شده باشد مثل شل شدن عضلات، کشیدگی آن‌ها و ول شدن پوست

-ایجاد پوست اضافی پس از چاقی در ناحیه رانها

-ایجاد سلولیت در ناحیه باسن و ران‌ها

جراحی لاغری ساق پا وران

جراحی لاغری پا ها

همان گونه که گفته شد جراحی لاغری پاها  از عمل های جراحی لاغری پاها  محسوب می شود که در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری ازخانم ها و آقایان قرار گرفته است. از روش های لاغری پاها همان گونه که در بالا اشاره شد جراحی زیبایی ساق پا  است که انتخاب هریک از روشهای  درست لاغری پا برای یک بیمار به آناتومی هر دو ساق پا، اندازه‌ی ماهیچه‌های دوقلو و ظاهر کلی ساق پا او  بستگی دارد. این روش‌ها شامل لیپوساکشن، تزریق بوتاکسجراحی و لیفت پوست ساق پا می باشد.

جراحی لاغری پا ها که امروزه بسیار شایع شده است  به طور کلی عوارض خاصی برای شما ندارد  اما به هرحال جراحی لاغری نیز نوعی جراحی محسوب می شود و البته  دربرخی  افراد مختلف ممکن است بعد از جراحی فرد  دچارعوارضی هم بشود. برای همین باید قبل از هر چیز وضعیت بیمار  توسط جراح مورد بررسی قرار گیرد.

جراحی لاغری ران  با لیزر

در این روش اشعه لیزر به بافت های چربی در نواحی مختلف بدن تابانده می شود  ، چربی ها به طور موثری سوزانده شده و در نهایت با جذب بدن و تخلیه چربی توسط دستگاه ساکشن ، چربی های سوزانده شده که مایع شده اند ، از بدن تخلیه می شوند .اشعه ی لیزر در این روش نیز به مانند روش لیپوماتیک ، از طریق لوله کانولا وارد بافت چربی میشود  تا تجزیه و ذوب شدن آنها صورت گیرد.

 

 

نتایج حاصل از درمان چه زمانی قابل مشاهده است؟

تعداد زیادی از افراد پس از درمان با لیپوماتیک پشت ساق پا به نتایج بسیار عالی دست می‌‌یابند، اما باید به خاطر داشته باشید که واکنش بدن افراد مختلف متفاوت است و به همین دلیل نتایج حاصل از درمان در همه افراد یکسان نیست و برخی از افراد با نتایج حیرت‌ انگیز و عالی رو به‌ رو می‌شوند اما برخی دیگر فقط شاهد تغییرات جزئی می‌ شوند که ممکن است برای دیگران چندان قابل مشاهده نباشد.

 

 

لاغر کردن ساق پا با دستگاه های لاغری

امروزه دستگاه های زیادی مانند لیزر لیپولیز ، آر اف ، کویتیشن و غیره همراه با کاربردهای فراوان وارد صنعت زیبایی شده است که یکی از آنها لاغری موضعی می باشد. این دستگاه ها بدون ایجاد هیچ گونه برشی با تابش امواج مختلف چربی ها را از بین می برند.

این دستگاه ها علاوه بر از بین بردن چربی های اضافی پوست ساق پا را نیز لیفت می کنند اما این روش برای افرادی که دچار اضافه وزن شدید هستند مناسب نمی باشد.

مزایای روش لاغر کردن ساق پا از طریق جراحی

برخی از مزایای قابل توجه برداشتن جزئی عضله برای لاغر کردن ساق پا عبارتند از:

  • کاهش قابل ملاحظه در ابعاد و اندازه‌ی دور ساق پا. این کاهش تا حداکثر ۷ سانتی‌متر می‌باشد.
  • نتیجه‌ی این روش تا حد زیادی قابل پیش‌بینی است.
  • این روش صد درصد بی‌خطر بوده و خطر آسیب به اعصاب یا رگ‌ها وجود ندارد.
  • شکل عضلات ساق پا بطور موثری تغییر می‌کند.
  • احتمال شکل‌گیری مجدد ساق‌های بزرگ و حجیم پا وجود ندارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =