جراحی های صورت

جراحی های صورت مانند لیفت صورت از جمله جراحی هایی است که در ایران طرفداران زیادی دارد،در این مقاله ، لیفتینگ صورت را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد. افتادگی و تغییر پوست صورت دلیلی بوده که اشخاص ممکن است برای عمل لیفتینگ به آن روی بیاورند . افتادگی و تغییر پوست به عوامل متفاوتی بستگی دارد از جمله :

بالا رفتن سن

کاهش وزن
استفاده از سیگار
استفاده از الکل
برخورد مستقیم با نور آفتاب به مدت زیاد
موروثی

 

جراحی های صورت

مشخصه ارتجاعی بودن پوست

ارتجاعی بودن پوست در زمان کودکی  زیاد بوده ، این ارتجاعی بودن به علت سطح وسیعی از چربی زیر پوست میباشد که این امر درباره کودکان چاق بیشتر صدق میکند. با بالا رفتن سن  در افراد به مرور در پوست یک حالت جمع شدگی به همراه چین و چروک ایجاد میشود که قابلیت ارتجاعی بودن پوست را کم میکند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست میدهد . این روند بافت های اطراف چشم را و فک پایینی را شل کرده و چهره فرد اخمو به نظر میرسد .

نور خورشید

نور خورشید موجب ایجاد التهاب و آلرژی میشود  که در نهایت منجر به متلاشی شدن عواملی می‌شود که پوست را جوان و شاداب نگه می‌دارد. برخورد مستقیم با نور آفتاب از عامل های بسیار قور در به وجود آوردن این تغییرات میباشد، به صورتی که بسیاری از این تغییرات پوستی که در گذشته آن را به پیری طبیعی نسبت می‌دادند، در واقع ناشی از تابیدن مستقیم نور آفتاب به پوست صورت است .

جراحی های صورت یا لیفتینگ

عمل لیفت صورت ، چهره فرد را ۵ تا ۱۰ سال جوانتر نشان میدهند . عمل لیفت صورت و یا کشش پوست صورت معمولاً در افرادی با سنین ۶۰-۴۰ سال انجام می‌شود . البته این عمل در سن های مختلف قابل انجام است ، به شکل کلی در عمل لیفتینگ صورت چربی های اضافی برداشته می شود، عضلات زیرین سفت میشود و پوست صورت و گردن نیز به سمت عقب کشیده میشود  که تمامی این کارها نشانه های افزایش سن را تا حد زیادی کاهش می دهد.

 

جراحی های صورت

 

جراحی های صورت مناسب چه افرادی است ؟

افرادی که دارای چین و چروک هایی در پوست شان هستند کاندید های مناسبی برای عمل لیفتینگ صورت به حساب می آیند. به طور کل میتوان با ننکاتی که در زیر آمده است افراد را مورد بررسی قرار داد :
وجود چین عمیق از کناره بینی تا کنار دهان
داشتن چربی اضافی در گردن ، شل بودن پوست ، وجود چین هایی در گردن
وجود چین های عمیق در گونه ها و مشخص بودن شلی پوست بر روری گونه

از مهم ترین نکات در جراحی های صورت انتظارات غیر معقول بعد از جراحی های صورت  میباشد کسانی که گمان می کنند جراحی لیفت صورت می تواند افتادگی پلک آنها و یا افتادگی ابروی آنها را از بین ببرد بدانند جراحی های صورت  موجب برطرف کردن این نوع مسائل نمیشوند  و این گونه جراحی های صورت باید به طور جداگانه انجام بگیرد.

پس در ابتدا در رابطه با جراحی های صورت و نتایج آن اطلاعات لازم را به دست اوریدو سپس اقدام به عمل لیفت صورت کنید.

چگونگی جراحی های صورت

عمل لیفتینگ صورت به این صورت است که با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی به همراه تزریق داروهای آرامبخش داخل وریدی قابل انجام است  این عمل در کلینیک های کوچک و یا در بیمارستان ها هم انجام میشود .
برش هایی که توسط جراح ایجاد میشود در داخل خطوط مو به وجود می آیند  و قسمت های چروکیده و اضافی را از محل های رویش سست کرده و در نهایت آن را از محل گوش به عقب میکشند. برش ها معمولا در اطراف گوش به وجود می آیند. در جلوی گوش برش به سمت پایین آمده و لاله گوش را دور زده و تا نزدیک خط مو در پشت گوش پیش میرود، ممکن است در زیر چانه برش کوچکی ایجاد شود که مشخصا دیده نخواهد شد .
این برش را میتوان به راحتی با آرایش و یا موها تا زمان التیام مخفی نگه داشت.

مراحل انجام جراحی های صورت

جراحی لیفت صورت دارای مراحل مختلفی است که اگر تمامن این مراحل به خوبی انجام گیرد  نتیجه جراحی لیفت صورت موفقیت آمیز خواهد شد. از جمله وظایفی که به عهده متقاضی بعد از جراحی های صورت است رعایت کردن مراقبت های بعد از آن است و همچنین انجام مراقبت هایی که می تواند روند بهبودی شما را تند تر کند.

مرحله اول لیفت صورت بی هوشی  و یا استفاده از بی حسی است  در این مرحله متخصص بیهوشی با تزریق داروهای آرام بخش شما را برای عمل لیفت صورت آماده می کند و بعد از اینکه شما به خواب رفتید شروع به انجام جراحی خواهد کرد.

 

توصیه‌های بعد از جراحی های صورت

در زمان خواب جهت کاهش تورم و کبودی ، سر خود را به سمت بالا نگه دارید .فعالیت های خود را تا چند روز محدود کرده و استراحت نمایید.
از باحتمال بروز سرما خوردگی به طور جدی خود داری کنید و در صورت وقوع سعی کنید سریعا درمان شوید.کمپرس سرد بر روی محل مورد نظر باعث کاهش تورم و خون ریزی میشود .
از مصرف سیگار و داروهای ضدالتهاب تا مدتی دوری کنید .شخص در روزهای اول بعد از جراحی های صورت  ، باید از خم شدن یا بلند کردن اجسام ، زور زدن، ، شنا کردن، ارتباط جنسی و هرنوع فعالیتی که احتمال دارد فشار خونتان را بالا ببرد، پرهیز کنید.

جراحی های صورت و مزایای آن

جراحی و لیفت صورت با کشیدن پوست صورت جوانی را برای افراد به ارمغان می آورد  به عبارت دیگر با انجام این عمل جوانی از دست رفته شخص به او باز خواهد گشت.
از مزایای جراحی و لیفت صورت  میتوان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
از بین رفتن چین و چروک های اطراف دهان .در صورتی که پوست صورت کشیده شود فک به سمت بالا کشیده میشود.
لیفتینگ صورت پوست شل گردن را محکم و سفت میکند و با برداشتن چربی گردن و زیر چانه به این امر نیز کمک میکند.
با کشیدگی پوست دیگر مانند قبل شل و  افتاده نمیباشد و محکم و جوان تر به نظر می آید .

جراحی های صورت و نتایج آن

جراحی و لیفت صورت برای افراد مختلف نتایج مختلفی را در بر دارد  و دلیل آن عوامل فردی میباشد که در هر شخص متفاوت بوده و در نتیجه عمل بسیار موثر هستند. به طور مثال نتیجه عمل در یک شرایط مشخصا قابل مشاهده میباشد  و در شرایط دیگر میتواند غیر واضح باشد و این موضوع بستگی به چهره فرد قبل از عمل و اهدافی باشد که جراح برای وی مناسب دیده است. برای اینکه نتایج بعد از جراحی و لیفت صورت قابل مشاهده باشد فرد باید حداقل چنیدن ماه صبور باشد و سپس نتیجه قابل دیدن است.ناگفته نماند که نتیجه عمل لیفتینگ صورت بعد از ۱۰ سال با بالا رفتن سن باید مججدا تکرار شود .

 

جراحی های صورت

نقش جراح زیبایی صورت در جراحی های صورت

 

جراح صورت با داشتن ارتباط خوب با بیمار ، آگاهی از سطح انتظارات بیمار از نتایج عمل ، برآوردن هزینه ی کامل جراحی ، در صورتی که لازم است ارائه درمان های جایگزین و یا انجام عمل های تکمیلی برای  درمان بهتر و کامل  فرد را به نتیجه قابل انتظار نزدیک می کند.

 

رضایت بالای مراجعه کنندگان قبلی از جراح زیبایی صورت  وانجام عمل های زیبایی متعدد ، خود گواه از تجربه و مهارت لازم جراح زیبایی صورت می باشد، لذا فرد با اطمینان کامل می تواند عمل جراحی زیبایی صورت خود را به جراح زیبایی صورت   بسپارد .

 

مسئولیت ایجاد هر  نوع عارضه و خطر در طی جراحی های صورت بر عهده ی جراح  زیبایی صورت می‌باشد  ، لذا جراح زیبایی صورت عواقب جراحی های خود را به طور کامل برعهده خواهد گرفت  و در صورتی که لازم باشد به عمل ترمیمی ، بدون دریافت هزینه ی مجدد به اصلاح و بازسازی عمل انجام شده اقدام خواهد شد.

جراحی های صورت

نکاتی که جراحی های صورت باید بدانیم

قبل از مرخص شدن پانسمان شما توسط پزشک باز میشود و پانسمان جدید انجام میشود . این پانسمان تمام مدت باید بماند تا هفته ی بعد که برای ویزیت باز میگردید.

درد در روز های اول بعد از جراحی صورت برای زیبایی ممکن است وجود داشته باشد ، اما این درد می تواند با مسکن ها آرام شود.

کبودی و تورم می تواند تا ۱-۲ هفته روی صورت باشد  و بعد از آن کم کم از بین رود ، باید سرتان را رو به بالا نگه دارید  بنابراین پیشنهاد می شود چندین پشتی اضافه زیر سر خود قرار دهید و صورت خود را در مقابل سردی و یا گرمی قرار ندهید  و همیشه به سیگنال های بدنتان توجه کنید.

نتیجه جراحی صورت   را ممکن است بعد از ۶ ماه بتوانید ببینید . اما بعد از کشیدن بخیه شما بهبود قابل توجهی را خواهید دید. علاوه بر آن، مهم است که توقعات واقع بینانه داشته باشید. همه این نکات باید به شما گفته شود .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 17 =