جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو وشکم یکی از جراحی زیبایی می باشد که امروزه طدفداران بسیاری دارد. امروزه برخی از خانم ها و اقایانی که چربی اضافی شکم و پهلو دارند و قادر به رژیم گرفتن و یا ورزش نیستند به جراحی زیبایی شکم روی می آورند اگر می دانستند که چه عواقبی منتظر آنهاست هرگز به چنین عمل خطرناکی دست نمی زدند

 

جراحی پهلو وشکم

علاوه بر راه‌ های تهاجمی و جراحی‌های سنگین زیبایی برای از بین بردن و حذف چربی اضافی ناحیه‌ی شکم راه‌های دیگر کم‌ تهاجمی‌تری به کار گرفته شده است که می‌تواند با آسیب بافتی و عوارض و خطرات کمتر نتایج مطلوبی را بر جای گذارد. هر یک از این روش‌های کم‌ تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آن‌ها نسبت به هم می‌شود.

 

 

روش‌های کم‌تهاجمی جراحی پهلو وشکم شامل

 

-جراحی پهلو وشکم به روش  لیپوساکشن

 

لیپوساکشن یک روش جراحی پهلو وشکم است که با از بین بردن رسوبات چربی اضافی و بهبود خطوط بدن  باعث تغییر شکل مناطق خاصی از بدن و افزایش رضایت فرد ازتناسب اندام خود می‌شود. لیپوساکشن با جراحی شکم   به کمک یک لوله کوچک از جنس استیل به نام کانول انجام می‌شود.

کانولا به یک پمپ مکش قدرتمند متصل شده و از طریق یک برش کوچک وارد پوست می‌شود. حذف چربی انجام شده است به عنوان کانول مکش تونل کوچک از طریق لایه های چرب ایجاد می‌کند. لیپوساکشن را می توان در هر دو جنس مردان و زنان انجام داد.

 

 

 

اقدامات لازم قبل از جراحی لیپوساکشن

جراح برای ارزیابی آمادگی بیمار برای انجام جراحی پهلو وشکم  اقداماتی انجام می‌دهد که بیشترشامل:

-ارزیابی وضعیت سلامت عمومی فرد یا عوامل خطر از پیش موجود با درخواست آزمایش کنترلی

-در جلسه مشاوره توضیحاتی در مورد روش‌های لیپوساکشن به فرد می دهد.

-در صورت نیاز توصیه به دوره‌های درمانی لازم دیگر بعد از لیپوساکشن به بیمار می کند

– در مورد نتایج احتمالی لیپوساکشن و خطرات یا عوارض بالقوه احتمالی

-مصرف برخی از داروها و تنظیم یا جایگزینی داروهای مصرفی فعلی اجتناب از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی افزایش‌دهنده خونریزی و رقیق کننده خون.

 

 جراحی پهلو وشکم

اقدامات لازم پس ازجراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن

 

در طول مدت بهبودی لیپوساکشن باید شکم و پهلو خود را با یک لباس فشرده کننده مانند گن یا باند الاستیک بست و پوشاند تا روند درمان را تسریع کند.

بستن گن به شما در کنترل تورم و فشرده‌سازی پوست در محل خطوط جدید بدن کمک می‌کند.

 

نحوه‌ی جراحی پهلو وشکم لیپوساکشن

به طور کلی روش جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن شامل مراحل زیرمی باشد

 

-بیهوشی:داروهایی برای راحتی فرد در طول لیپوساکشن تجویز می‌شود. انتخاب نوع داروی بی‌حسی موضعی، آرام بخش داخل وریدی یا بی‌هوشی عمومی به شرایط جسمی فرد و حجم چربی‌ها و مدت زمان جراحی بستگی دارد که متخصص بیهوشی درباره‌ی آن تصمیم می‌گیرد.

 

-برش :لیپوساکشن به وسیله  برش کوچک انجام می‌شود. ابتدا یک بی‌حسی موضعی رقیق برای کاهش خونریزی و تروما تزریق می‌شود. سپس یک لوله توخالی نازک، یا کانول از طریق برش‌ها برای نرم کردن چربی اضافی با استفاده از یک حرکت جلو و عقب کنترل شده وارد می‌شود. سپس چربی اضافی با یک مکنده یا سرنگ متصل به کانول ساکشن و آسپیره می‌شود.

 

– بستن برش :برش‌های ایجاد شده با نخ بخیه بسته می‌شود و سپس پانسمان می‌گردد.

هزینه  جراحی پهلو وشکم با لیپوساکشن

 

هزینه جراحی پهلو می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد. متوسط هزینه مربوط به آن به بی‌هوشی، تجهیزات اتاق عمل و سایر هزینه‌های مرتبط مانند آزمایش‌های پزشکی، لباس عمل و بعد از عمل و نسخه دارویی مربوط می‌شود. هزینه‌ دستمزد جراحان با توجه به میزان تبحر و سابقه و همچنین مکان جغرافیایی مرکز درمانی می‌تواند متغیر باشد.

 

معمولاً بیمه هزینه‌‌ی لیپوساکشن را پوشش نمی‌دهد اما بهتر است قبل از پرداخت آن با مؤسسه بیمه خود مشورت کنید. باید در نظر داشت مهم‌ترین مسئله انتخاب جراح متبحر بدون در نظر گرفتن دستمزد سنگین احتمالی اوست، زیرا عوارض بی‌کفایتی و خطای انسانی جراح می‌توانند چندین برابر هزینه اضافی به وجود آورد و همچنین سلامت فرد را به خطر اندازد.

 جراحی پهلو وشکم

جراحی پهلو شکم به روش لیپولیز

 

در این روش با استفاده از لیزر چربی‌های ناخواسته و اضافی را ذوب نموده و علاوه بر مکش چربی‌های با دستگاه مکنده این اجازه را به بدن می‌دهد تا چربی تجزیه شده را وارد سوخت و ساز بدن کند و از این طریق مقداری از آن را حذف کند.

هر چند این روش یک راه‌کارکم تهاجمی برای حذف چربی پهلو شکم است ولی با این حال نیاز به یک برش کوچک در ناحیه شکم و پهلو تحت بی‌حسی موضعی دارد.  نتایج  جراحی پهلو لیپولیز باعث تناسب اندام و هماهنگی بین ذخایر چربی نواحی مختلف بدن در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون عارضه‌ی کبودی و تورم سایر روش‌های تهاجمی‌تر کوچک کردن شکم و پهلو می‌شود.هزینه‌های مربوط به لیپولیز به وسعت بافت چربی اضافی بستگی دارد.

 

کاندیدهای مناسب جراحی پهلو و شکم  لیپولیز

 

-لیپولیز مناسب برای درمان چاقی نیست پس به افراد بسیار چاق پیشنهاد نمی‌شود. در واقع این روش برای کاهش چربی و سفت کردن پوست در افرادی که دارای وزن طبیعی و نزدیک به ایده‌آل هستند، برنامه‌ریزی شده است.

-در صورت ابتلا به بیماری‌های قلبی و ریوی و همچنین داشتن دستگاه ضربان‌ساز نباید تحت جراحی پهلو وشکم با لیپولیز قرار گرفت.

 

-بیماری‌های کبدی و کلیوی و همچنین اختلالات انعقادی باعث منع استفاده از این روش می‌شودالبته بیماری‌های روحی و روانی نیز می‌تواند مانع از انجام آن شود.

جراحی پهلو وشکم به روش لیپوماتیک

 

لیپوماتیک روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست با تکنیکی متفاوت از ساکشن‌های سنتی که می‌تواند در کوتاه‌مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

در این جراحی  در یک جلسه حجم بسیاری از چربی را جدا سازی و خارج کرد. حتی چربی خارج شده در این روش قابلیت تزریق در سایر نواحی بدن را در صورت لزوم دارد.در نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

جراحی پهلو وشکم

کاندیدهای مناسب جراحی پهلووشکم

 

۱-مناسب‌ترین افراد برای انجام جراحی پهلو وشکم یا  لیپوماتیک افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی هستند که چاق نبوده و فقط دارای کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود باشند

 

۲-بهتر است بیمار در هنگام  جراحی زیبایی پهلو وشکم جراحی پهلو وشکم وزن ثابت  داشته باشد و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را نداشته باشند.

 

۳-پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب  جراحی پهلو وشکم نخواهد بود.

 

۴-در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام جراحی پهلو وشکم با لیپوماتیک وجود دارد.

 

 

جراحی پهلووشکم با ابدومینوپلاستی

عمل آبدومینوپلاستی یا تامی تاک، فرآیندی است که در خلال آن، پوست و چربی اضافه از ناحیه شکم و ماهیچه های سفت دیواره شکم جدا می شود. پزشکان معتقدند عمل آبدومینوپلاستی برای خانم هایی که یک یا چند زایمان داشته اند بسیار مناسب است.

–در عمل تامی تاک ، بافت های چربی، پوست اضافه و استرچ مارک های زیر شکم حذف می شود. یکی از مزایای مهم عمل تامی تاک این است که این عمل می تواند شکم و نواحی میانی بدن را دوباره شکل داده و بخصوص زنان را به استایل قبل از بارداری شان باز گرداند.

–باید توجه داشته باشید که عمل پیکرتراشی تامی تاک برای زنانی که قصد بارداری دارند مناسب نیست. ماهیچه هایی که در خلال عمل آبدومینوپلاستی ساخته شده اند می توانند در طول زایمان جدا شوند. بنابراین بهتر است تا زمانی که دیگر قصد و توانایی باردار شدن را ندارید صبر کنید.

 

 

 

 

 

 

لیپوماتیک شکم

بیشترین تجمع بافت های چربی در ناحیه شکم می باشد. چربی زیاد در شکم علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی اندام فرد بر روی عملکرد سایر اعضای  بدن تاثیر منفی می گذارد. چربی بیش از اندازه در شکم باعث بروز بیماری های قلبی ، سکته مغزی و دیابت گرید ۲ می شود.

 

لیپوماتیک پهلو

ا زمانی که از  لیپوماتیک برای لاغری پهلوی خود استفاده می کنید برخلاف روش های دیگر به هیچ عنوان چربی ها در بدن گلوله گلوله نخواهند شد و سطحی هموار در پهلو ایجاد می شود.همچنین در این روش هیچ گونه حرارتی استفاده شده و به همین دلیل چربی ها سالم از بدن خارج می شوند و می توان از آنها برای موارد جوانسازی صورت با روش تزریق چربی استفاده کرد.

احتمال برگشت چربی های خارج شده در صورتی که شما رژیم غذایی و تحرک کافی داشته باشید احتمال کمی دارد.همچنین در عمل لیپوماتیک عوارض احتمالی مانند عفونت بسیار کاهش پیدا می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 11 =