جراحی پهلو

جراحی پهلو یکی از جراحی های زیبایی برای لاغری در ناحیه شکم وپهلو است داشتن کمر باریک یکی از مهمترین معیارها برای زیبایی وتناسب  اندام  افراد محسوب می شود لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز از جمله روش های پیکرتراشی در جراحی پهلو است که در این روش ها ، با ساکشن چربی ها ،انباشته ی شده درنواحی پهلو و پشت به کمک این دستگاهها از بدن خارج می کنند.

جراحی پهلو

جراحی پهلو با لیپوساکشن

 

جراحی پهلو با لیپوساکشن جراحی است که طی آن جراح زیبایی به برداشتن چربی های اضافی در این منطقه می پردازد. چربی های انباشته شده و سفت شده در پهلوها برای آب شدن نیاز به رژیم های غذایی سخت و ورزش های سنگین دارند و در بسیاری از موارد به صورت کامل از بین نمی روند، لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک کمک می کند تا بافت چربی های این ناحیه شل و بیرون کشیده شوند.در واقع لیپوساکشن و جراحی لیپوماتیک یعنی مکش و خارج کردن چربی ها که با استفاده از یک پمپ مکشی انجام می شود و برای لاغری موضعی کاربرد دارد.

 

نحوه انجام جراحی پهلو با لیپوساکشن چگونه است

 

در جراحی پهلو با لیپوساکشن پزشک از یک لوله نازک از جنس استیل به نام کانولا استفاده می کند این لوله  با ایجاد حرکت چرخشی توسط پزشک و متخصص زیبایی وارد بدن فرد می شودیعد از این مرحله پزشک اقدام به تخلیه چربی ها می کند. در واقع بیمار در پایان جراحی زیبایی تنها یک سوراخ در بدن فرد  احساس می کند. پهلوها نقاطی هستند که  شما می توانید به خوبی با جراحی لیپوساکشن لاغر می شوند و این لاغری به صورت دائمی در فرد باقی می ماند.لیپوساکشن یک روش برای لاغری موضعی است که قادر به برداشتن و تخلیه کردن چربی از زیر پوست در قسمت های مختلف بدن از جمله شکم ، پهلو ، ران ، باسن و غبغب خواهد بود.

 

قبل از لیپوساکشن پهلوچه نکاتی را رعایت کنیم

 

قبل از جراحی پهلو  آزمایشات و معاینات لازم باید انجام شود  و توسط پزشک شما بررسی شود تا بیمار بتواند نتایج موفقی از عمل به دست آورد. لیپوساکشن کمک می کند تا بافت اضافی چربی در پهلو و شکم ها کاهش یابند و از بین بروند.

 

لاغر کردن و شکل دادن مجدد شکم و پهلو، از طریق خارج ساختن چربی های اضافی از جمله مزایای این روش است، که منجر به بهبود شکل و نسبت های آن و در نهایت بهتر کردن تصویر فرد از خویشتن می شود.

جراحی پهلو

کاندیدهای  مناسب جراحی پهلو با لیپوساکشن

 

مناسب‌ترین و بهترین کاندیدهای لیپوساکشن افرادی هستند که دارای این شرایط باشند شامل:

 

۱-بزرگسالانی با حداکثر ۳۰ درصد وزن اضافی نسبت به وزن ایده‌آل، دارای پوست الاستیک و تون عضلانی خوب؛

۲-افراد سالم فاقد هر گونه بیماری تهدید‌کننده زندگی یا مختل‌کننده شرایط لیپوساکشن و بهبودی از آن؛

۳-غیر سیگاری‌ها؛

۴-افراد دارای یک چشم‌انداز مثبت و اهداف خاص در ذهن خود برای تناسب اندام بدن؛

۵-عدم پاسخ‌دهی چربی‌های اضافی به رژیم غذایی و ورزش.

جراحی پهلو با روش لیپوماتیک

 

 

یکی دیگر از این روش ها جراحی پهلو روش لیپوماتیک پهلوهاست که با ایجاد بیحسی موضعی ؛ چند سوراخ کوچک نیم سانتی‌متری در پوست پهلو و پشت ایجاد می شود ، سپس لوله ی باریک کانولا از درون این سوراخ‌ها برای حذف چربی اضافی پهلوها وارد بدن و در ناحیه ی چربی ها خواهد شد ، که با ورود آن ، کانولای متصل به دستگاه مکنده ، ابتدا با حرکت ارتعاشی و لرزشی خود ، بافت چربی مقاوم ، سفت و سخت ناحیه را سست و تخریب می‌کند ، سپس به کمک دستگاه قطعات چربی شکسته شده و مایع شده از بدن مکیده شده و به بیرون از بدن تخلیه خواهند شد . با استفاده از لیپوماتیک برآمدگی ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین می رود.

جراحی پهلو با لیپولیز

 

در این روش  جراح به کمک اشعه ی لیزر دستگاه از طریق لوله ی کانولا با ورد از طریق سوراخ های روی پوست ، موجب تجزیه و ذوب سلول های چربی بدن خواهد شد ، مقداری از چربی مایع شده از طریق مکش دستگاه از بدن فرد  تخلیه  می شود و بخش دیگر آن توسط جذب طبیعی بدن از طریق کبد و کلیه ها دفع خواهد شد ، این روش جراحی حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان نیاز خواهد داشت .

 

جراحی پهلو

 

جراحی پهلو به روش آبدومینوپلاستی

روش لاغری پهلو  با آبدومینوپلاستی زمانی کاربرد دارد که ضمن لاغری موضعی ، لازم است طی جراحی پوست اضافه ی شکم نیز برداشته شود اما در مواردی مانند لیپوساکشن ، لیپوماتیک و لیپولیز لازم است به میزان عبور یک لوله ی کانولا در محل مورد نظر جراحی صورت پذیرد و با عبور این لوله ، در اثر حرکت آن چربی ها از بدن تخلیه می گردند .

 

.

مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو

 

 

با رعایت توصیه های مراقبتی ارائه شده از سوی پزشک معالج بعد از جراحی  شکم و پهلو می توان بهبودی سریع تر و کاهش عوارض احتمال را میسر ساخت ، لذا مراقبت های بعد از جراحی لاغری پهلو عبارتند از :

-به مدت یک الی دو ماه پس از جراحی لاغری پهلو ، از خوردن غذاهای شور و چرب خودداری کنید.

-محل برش جراحی را دو الی سه روزبعد از جراحی  مرتب ماساژ دهید این کار هر سه بار در روز انجام می شود تا هم درد این ناحیه کاهش یابد و هم اینکه اثر بیحسی آن از بین رود .

-در محل جراحی از قرار دادن هر گونه کمپرس سرد و گرم بعد از جراحی خودداری کنید .

-تا دو روز از جراحی ازرفتن به حمام خودداری کنید و پس از آن نیز مدت حمام باید کوتاه باشد .

-تا دو هفته استخر و شنا رفتن ممنوع خواهد بود .

-حتما ۳ الی ۴ روز پس از جراحی به پزشک معالج خود جهت بررسی وضعیت جراحی مراجعه کنید .

 

جراحی پهلو

در اخر باید گفت که شما می توانید به کمک  روش های مختلفی نظیر ؛ آبدومینوپلاستی ، لیپوساکشن ، لیپوماتیک ، لیپولیز و … می توانید چربی ناحیه ی پهلو را طی یک جلسه از بین ببرید ، از بین بردن چربی پهلو همواره به همراه ، از بین بردن چربی شکم می باشدو شما همراه با جراحی شکم می توانید این جراحی را انجام دهید.

 

 

رژیم غذایی بعد از عمل جراحی پهلو

– پس از انجام جراحی  از آب به دفعات بسیاری استفاده کنید.

-مصرف گوشت، لوبیا، تخم مرغ، ماست و غیره به دلیل پروتئین بالایی که دارند سرعت بهبودی را افزایش می دهند بنابراین مصرف این موادرا افزایش دهید.

-برای پیشگیری از مبتلا شدن به عفونت بهتر است از ویتامین هایی چون A و C استفاده کنید.

-از مرغ، ماهی، مرکبات در این مدت بیشتر استفاده کنید.

-بهتر است در این دوران از موادی که حاوی زینک هستند مانند غلات، آجیل، گوشت و غیره بیشتر استفاده کنید.

 

هزینه جراحی پهلو

هزینه جراحی پهلو  یکی از مواردی است که افراد برای انجام این جراحی زیبایی به آن توجه می کنند. این هزینه به عوامل بسیاری بستگی دارد که بدون معاینه و بررسی های لازم توسط متخصص مجرب، قابل تشخیص نمی باشد. لازم به ذکر است که هزینه جراحی پهلو برای هر فردی با توجه به میزان چربی و موارد دیگر متفاوت است.

به دلیل این که جراحی پهلو جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند. هزینه جراحی پهلو  برای هر متخصصی متفاوت است. عواملی چون میزان چربی، محل جغرافیایی، هزینه اتاق عمل و غیره بر روی هزینه عمل تاثیر گذار است.

 

 عوارض جراحی زیبایی پهلو

جراحی شکم آسیبی به بافت های دیگر نمی زند و فقط باعث کاهش سایز و وزن نواحی پهلو شما خواهد شد.

اگر توسط یک جراح متخصص خوب این جراحی انجام دهید هیچ گونه عوارضی برای فرد به دنبال نخواهد داشت.

خانم هایی که بر اثر زایمان های متعدد دچار افتادگی و چین و چروک های زیادی در پوست  شده اند مناسب ترین افراد برای انجام آبدومینوپلاستی محسوب می شوند.

ابدومینوپلاستی یا جراحی پهلو و شکم برای بارداری مشکلی ایجاد نمی کند و بیماران می توانند پس از انجام جراحی   باردار شوند .

توصیه می شود بعد از بارداری ، آبدومینوپلاستی را انجام دهند زیرا بارداری باعث تغییراتی در ظاهر شکم می شود که جراحی شکم به خوبی می تواند تغییرات ایجاد را شده را از بین ببرد.

 

 

 

انتظارات افراد  ازجراحی  لاغری شکم و پهلو

نتیحه  حاصل از جراحی شکم و پهلوباعث  ایجاد شکم صاف و خوش فرم با حداقل چروک و ترک خواهد شد. البته  برای نهایی شدن فرم شکم گاهی باید  تا چند ماه صیر کنید .حداقل یک ماه قبل از عمل سیگار را ترک کنید . انجام هر گونه دستکاری مجدد یک سال بعد از جراحی امکانپذیر است. به بیمار پیشنهاد می شود که از نوسانات قابل توجه وزن جلوگیری کند و اگر تصمیم به کاهش وزن قابل توجه در فاصله نزدیک دارید توصیه می شود که اقدام به جراحی بعد از این تغییرات کنند.

 

 

بهترین روش جراحی لاغری پهلو

بافتهای مختلفی روی شکم ویهلو  وجود دارد . یکی از بافتها پوست می باشد که در روی شکم وپهلو قرار دارد و در زیر پوست بافتهای چربی می باشد

در زیر این بافتها لایه عضلاننی می باشد . هر کدام از این لایه ها می تواند دچار مشکلاتی بشوند. در هر کدام از این روش ها از روش جراحی خاصی استفاده می شود. پوست شکم به علت کاهش وزن شدید یا بارداری قبلی دچار افتادگی خواهد شد که درمان آن لیفت شکم یا همان عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک می باشد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =