جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو از جراحی های زیبایی شکم وپهلو است همان گونه که می دانید چاقی در ناحیه کمر باعث می شود فرد کوتاه قدتر دیده شود  و اندام را بهم ریخته نشان می دهد و همچنین وجود چربی اضافه در پهلو وشکم باعث می شود لباسهای مورد علاقه را از فرد سلب نماید امروزه روشهای زیادی برای جراحی چربی پهلو وجود دارد یکی از این روشها  لیپوماتیک است که می توان با استفاده از این روش چربی های انباشته شده در کمر و پهلو ها را در یک جلسه و با کمترین درد استخراج نماید و از داشتن یک اندام زیبا لذت ببرید.

 

 

جراحی لاغری پهلو

 

 

جراحی چربی پهلو با لیپوماتیک

 

در چاقی های موضعی بیشتر افراد عموما در قسمت هایی مانند پهلو ها و شکم ، ران ها و یا بازوها چربی اضافه دارند یکی از اعضایی که مقدار زیادی چربی در آنها انباشته می شود کمر و پشت کمر است .چربی های این ناحیه بسیار سخت آب می شوند و ظاهر اندام را بسیار زیاد تحت تاثیر قرار میدهد .به همین جهت افراد به جراحی پهلو با لیپوماتیک رو می آورند.

مراحل انجام جراحی چربی پهلو

لیپوماتیک یکی از  جدید ترین روش است که می تواند تاثیراتی مستقیم بر روی چربی ها ی بدن می گذارد و باعث از رفتن  آنها و تخلیه آنها از بدن می شود، روش لاغری با لیپوماتیک یک روش فراصوتی می باشد  که با وارد کردن ارتعاشات بسیار سریع باعث تخریب سلول های چربی شده و چربی ها ی انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو را از بین می برد که در نهایت نیز باعث لاغری موضعی  در فرد می شود.

 

انجام جراحی چربی پهلو به زمان  بسیار کوتاهی نیاز دارد و بعد از جراحی چربی پهلو نیز فرد مدت زمان بسیار کمی برای بهبودی نیاز دارد ، این روش بدون بی هوشی بوده و با بی حسی موضعی می توان بهترین نتیجه را از آن دریافت کرد.

جراحی پهلو با دستگاه لیپوماتیک باعث می شود که  چربی های این ناحیه بدون هیچ گونه عارضه احتمالی از بین برود . در روش  جراحی چربی پهلو خطر آمبولی یا وارد شدن چربی در خون وجود ندارد و بیماران در همان جلسه می توانند به منزل خود بازگردند ، زیرا جراحی چربی پهلو نیازی به بستری نداشته و دوره ی نقاهت آن بسیار کوتاه است .

 

نحوه انجام لیپوماتیک پهلو

همان طور که گفته شده بود در برخی از مواقع گاهی با هیچ ورزش یا رژیم خاصی چربی های کمر و پهلو  شما از بین نمی رود و مناسب ترین گزینه براحی رفه چربیهای اضافه جراحی پهلو با لیپوماتیک می باشد .

 

 

جراحی چربی پهلو

 

برای انجام جراحی پهلو با لیپوماتیک نواحی از پشت کمر که نیاز به تخلیه چربی دارند نشانه گذاری می شود تا با توجه به این نشانه گذاری ها ناحیه مناسب برای ایجاد شکاف لازم که قرار است لوله کانولا از طریق آن وارد بافت چربی شود ایجاد شود، تخریب و از بین بردن چربی ها در روش لیپوماتیک از طریق لوله کانولا صورت می گیرد این لوله با حرکات ارتعاشی که ایجاد می کند به چربی های اضافی ضربه وارد می کند و موجب تخریب این چربی ها می شود، از طریق مکش چربی های تخریب شده استخراج می شود .

 

 

 

جراحی چربی پهلو با لیپوساکشن

در این روش جراحی چربی پهلو بافت چربی اضافه را از طریق سوراخ های ایجاد شده بر روی پوست ، با حرکت عقب و جلوی کانولای وارد شده از سوراخ های پوست در محل چربی ها ، شکسته شده و در نهایت مکش دستگاه لیپوساکشن ، موجب ساکشن چربی ها به بیرون از بدن خواهد شد

 

 

لیپوساکشن یک روش سنتی برای کاهش و حذف حجم زیادی از چربی‌های موضعی اضافی در نواحی مختلفی از بدن مانند ران، باسن، شکم و پهلو، بازو، زیر زانو، سینه، گونه‌ها، چانه و گردن و مچ پاهاست. لیپوساکشن می‌تواند به تنهایی و یا همراه با دیگر روش‌های جراحی پلاستیک بسته به ناحیه مورد نظر برای مثال همراه ابدومینوپلاستی در کوچک کردن شکم و پهلو استفاده شود. لیپوساکشن روشی است برای درمان چاقی و همچنین یک جایگزین برای رژیم غذایی مناسب و ورزش سنگین است. با این حال این روش یک درمان مؤثر برای حذف و ترمیم پوست آویزان و اضافی ناحیه شکم و پهلو نیست

قبل از انجام جراحی چربی پهلو به این نکات توجه کنید

 

مهم ترین موارد لازم که باید قبل از جراحی پهلو انجام دهید عبارتند از:

 

۱-آزمایش خون برای بررسی شرایط عمومی بدن شما

۲-مشخص کردن روند کار کبد و کلیه ها

۳-انجام تست بارداری برای  زنان

۴-انجام تستهای انعقادی برای جلوگیری از مشکلات خونریزی حین عمل

۵-گرفتن تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت برای رعایت موارد ویژه حین جراحی چربی پهلو

 

جراحی چربی پهلو با لیپولیز

جراحی چربی پهلو با لیپولیز می توان گفت که لیپولیز در دو نوع لیزری و اولتراسوند وجود دارد که در نوع لیزری از اشعه ی لیزر نوع سرد و گرم برای از بین بردن چربی های انباشته شده ی پهلو ،کمر و دیگر نقاط بدن می توان استفاده کرد و در لیپولیز اولتراسوند ، استفاده از ارتعاش فرکانس امواج صوتی سلول های چربی شکسته و تبدیل به مایع شده و در نهایت از طریق مکش دستگاه لیپولیز یا از طریق دفع طبیعی بدن ، خارج خواهند شد .

 

جراحی چربی پهلو

خطرات و عوارض جراحی پهلو با  لیپولیز پهلو

با توجه به اینکه از چه نوع لیپولیزی استفاده گردد ، خطرات و عوارض لیپولیز پهلو  باهم متفاوت است

-احتمال سوختگی پوست در افراد با پوست های تیره

-کندی لیزر در کاهش چربی های موضعی

-کاهش حداکثر ۲۰۰ گرم چربی در هر ناحیه از بدن

-تورم و کبودی خفیف ،آسیب به بافت های مجاور چربی به علت حرارت دستگاه در روش لیپولیز گرم

فیلم جراحی پهلو

. هر فرد باید قبل از انجام جراحی  با در نظر گرفتن خطرات و عوارض احتمالی و آگاهی و درک صحیح این روش را انتخاب کند. زیرا برای تکمیل پرونده پزشکی فرد قبل از عمل از او فرم رضایت‌نامه‌ای مبنی بر آگاهی او از خطرات احتمالی و پذیرش ریسک عمل گرفته می‌شود.و بطور کلی باید برای قبل از اقدام به جراحی چربی پهلو از پزشک خود بخواهید که  فیلم جراحی پهلو را به شما نشان دهد تا شما با اطلاعات کامل اقدام به جراحی کنید که بعدا پشیمان نشوید

 

 

هزینه جراحی پهلو

 

هزینه لیپوماتیک می تواند از عوامل زیادی تاثیر پذیر باشد ، از جمله عوامل تاثیر گذار در هزینه لیپوماتیک می توان به :

 

– هزینه جراحی پهلو مقدار چربی ناحیه مورد نظر که قرار است با استفاده از لیپوماتیک استخراج شود اشاره کرد .

جراحی چربی پهلو

-از جمله عوامل دیگری که می توان به آن اشاره کرد تعداد جلسات می باشد که در نظر گرفته می شود همچنین ناحیه تحت درمان می تواند در هزینه تاثیر گذار باشد بعنوان مثال هزینه لیپوماتیک بازو با لیپوماتیک شکم و پهلو یکسان نمی باشد.

 

مراقبت های بعد از جراحی چربی پهلو به شرح ذیل می باشد:

-بعد از جراحی چربی پهلو داروهایی را که جراح تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.

-به مدت دو هفته بعد از جراحی چربی پهلو از داروهای رقیق کننده خون ، الکل و دخانیات استفاده نکنید چرا که باعث بروز اختلال در روند بهبودی می شود.

-گن مخصوص بعد از جراحی چربی پهلو را تهیه نموده و به طور مرتب استفاده کنید.

-جلسات معاینه بعد از جراحی را به طور مرتب بروید تا روند بهبودی مورد بررسی قرار گیرد.

-از انجام فعالیت های بدنی که باعث ایجاد وارد شدن فشار به ناحیه تحت درمان می شود خودداری کنید.

-با رعایت مراقبت های فوق بهترین نتیجه را از انجام جراحی زیبایی به دست آورید.

عوارض جراحی پهلو و شکم

برای از بین بدن چربی ها و برداشت قابل توجهی از چربی ها به چندین جلسه نیاز است  و در یک جلسه چنین امری غیر ممکن می باشد از طرفی خطرات زیادی هم برای بیمار به همراه دارد.
زمان انجام این جراحی طولانی مدت است . جراح به طور دستی و با هدایت کانولا اقدام به برداشتن توده های چربی می کند. این امر ممکن است به ناصاف شدن و یکنواخت نشدن محل جراحی منجرشود .
اگر جراح با مهارت و با تجربه نباشد، ضربات ویبریشن که شدید هم می باشند، به جراح و بیمار آسیب رسانده که این امر نیز از عوارض لیپوماتیک می باشد.

جراحی چربی پهلو

اقدامات قبل از بین بردن چربی پهلو ها

مهم ترین موارد لازم که باید قبل از جراحی لیپوماتیک انجام دهید عبارتند از:

۱-آزمایش خون برای تشخیص کم خونی
۲-مشخص کردن روند کار کبد و کلیه ها
۳-انجام تست بارداری در زنان
۴-انجام تستهای انعقادی برای جلوگیری از مشکلات خونریزی حین عمل
۵-گرفتن تست تشخیص بیماریهایی مانند هپاتیت برای رعایت موارد ویژه حین جراحی چربی پهلو

 

 

نتابج جراحی چربی پهلو

جراحی چربی پهلو، روشی است که در یک جلسه، ۴ تا ۵ کیلو شما را لاغرتر می‌کند اما جایگزینی برای ورزش کردن یا داشتن رژیم‌های غذایی استاندارد نیست. درواقع چه پیش از انجام ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک و چه پس از این عمل‌ها، باید ورزش و سبک زندگی سالم را در پیش گرفت. کنترل وزن برای انجام این جراحی بسیار مهم است.

با این حال، در بسیاری مواقع چربی‌های مزاحم در ناحیه شکم و پهلو با ورزش از بین نمی‌رود و چاره کار تنها جراحی شکم و چهلو است. فراموش نشود که این چربی‌ها از زیر پوست بدن خارج می‌شود و بافت‌های چربی پیرامون اندام‌های داخلی بدن یا همان چربی‌های احشایی، تنها با کمک ورزش و رژیم غذایی مناسب، از بین می‌رود.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 19 =