جراح رینوپلاستی

جراح رینوپلاستی خوب انتخاب یک جراح بینی خوب برای جراحی بینی یکی از مهم ترین انتخاب های بیماران  متقاضی برای عمل رینوپلاستی است.آقایان و خانم هایی که قصد جراحی  زیبایی بینی دارند بهتر است در انتخاب جراح رینوپلاستی  خود دقت زیادی داشته باشند در صورتی که جراح بینی خود را به درستی انتخاب نکنند و از نتیجه جراحی زیبایی بینی رضایت نداشته باشند تا یک سال باید صبر کنند تا جراحی بینی ترمیمی انجام دهند.

 

جراح رینوپلاستی

 

 بهترین جراح پلاستیک کیست

در واقع جراح پلاستیک ، جراحی می باشد که در رشته پزشکی ، دوره های تخصصی رشته جراحی عمومی را گذرانده و موفق به اخذ مدرک دکتری گردیده است و پس از آن دوره های ۳ ساله فوق تخصصی جراحی پلاستیک در مراکز دانشگاهی معتبر سپری نموده است.

البته اغلب جراحان پلاستیک برای انجام جراحی های زیبایی دوره های آموزشی بیشتری را پشت سر می گذارند. به طور کلی اساس آموزش ها ی جراحی پلاستیک شامل جراحی با هدف زیباسازی و ترمیم می باشد.

 

بهترین جراح پلاستیک با توجه به تخصص خود می تواند تمامی جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی ، جراحی سینه ، جراحی شکم ، جراحی فک و غیره را انجام دهد. بنابراین انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک که دارای تجربه و مهارت بالایی در انجام جراحی پلاستیک باشد نقش موثری در دستیابی به نتایج ایده آل جراحی خواهد داشت.

اهمیت انتخاب جراح رینوپلاستی

انتخاب یک  جراح رینوپلاستی  خوب از خود  عمل رینوپلاستی مهم تر و سختتر است. بهترین متخصصان  جراحی بینی تنها به منافع خود اهمیت نمیدهند  و منافع بیماران راهم  در نظر می گیرند. هر جراح رینوپلاستی  بینی در زمینه ای خاص از بینی مثل بینی گوشتی یا استخوانی تبحر و تخصص دارد،

پس یکی دیگر از راه های شناخت بهترین  متخصصان و جراحان بینی در ایران این است که اگر پزشک معالج شما در نوع خاصی از بینی تخصص ندارد، حتما شما را به یک جراح بینی خوب ارجاع دهد. در واقع بهتر است برای یافتن یک جراح بینی خوب در شهر خود اقدام کنید تا هزینه های رفت و آمد و اقامت کمتر شود.

 

ویژگی جراح رینوپلاستی در تهران

یک جراح بینی رینوپلاستی در تهران  باید ویژگی های ذیل را دارا باشد:

۱-یک جراح رینوپلاستی  خوب باید اصول ریاضی را بداند.
۲-جراح  زیبایی بینی باید به علم زیبا شناختی آگاه باشد.
۳-جراح پللاستیک بینی باید بتواند شکل بینی را بعد از جراحی بینی تجسم کند.
۴-یک جراح زیبایی بینی برای عمل رینوپلاستی درباره بیماری های فرد و داروهایی که استفاده می کند، سوالاتی را می پرسد.
۵-جراح  پلاستیک بینی باید تمامی اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را با صبر و حوصله به بیمار توضیح دهد.
۶-جراح  زیبایی بینی خوب و ایده آل باید بتواند اعتماد بیمار را جلب کند چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیم با نتیجه جراحی زیبایی بینی دارد.
۷-یک جراح  رینوپلاستی بینی خوب سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار می دهد.
۸-جراح رینوپلاستی خوب  بینی باید بعد از عمل زیبایی بینی زمان لازم را برای نعاینه بیمار بگذارد.

جراح رینوپلاستی

 اهمیت یافتن جراح رینوپلاستی  مناسب

کسب اطمینان از یافتن جراح پلاستیک مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی از اهمیتی حیاتی برخوردار است. مراجعه به جراحی متبحر و مورد اعتماد تضمین کننده شادی و خشنودی بیمار در پایان عمل تغییر شکل بینی تان است. به خاطر داشته باشید که موفقیت عمل جراحی زیبایی بینی تان را به دستان جراح انتخابی تان می سپارید پس نخست مطمئن شوید جراحی یافته اید که خود شخصا از او رضایت دارید.

انتخاب جراح بینی رینوپلاستی خوب

از آنجا که جراحی زیبایی بینی یک عمل اورژانسی نمی باشد بیمار  زمان لازم برای تحقیق درباره جراح بینی را دارد.انتخاب یک جراح رینوپلاستی خوب در کلان شهرها کار دشواری می باشد.پس از این که از بین جراحان بینی چندین جراح را انتخاب کردین شروع به تحقیق درمیان آن ها کنید.برای مشاوره به آن ها مراجعه کنید و درباره جراحی زیبایی بینی و نحوه عمل با او صحبت کنید.
درباره میزان تحصیلات و سابقه کاری جراح بینی پرس و جو کنید.از جراح رینوپلاستی بخواهید آلبوم نمونه کارهایش را به شما نشان دهد.با بیمارانی که در کلینیک حضور دارند، صحبت کنید و میزان رضایت آن ها از عمل بینی را جویا شوید.جراحی بینی چون جزء جراحی های زیبایی می باشد گران است، توجه داشته باشید صرفا به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی ای مراجعه نکنید.

 

روش یافتن جراح رینوپلاستی زیبایی بینی

به پزشک عمومی خود مراجعه کنید و موضوع رینوپلاستی را با او در میان بگذارید تا مشخص شود که آیا نیاز به عمل شدن برای شما هست و اینکه بیمه درمانی جراحی بیمار را پوشش می دهد یا خیر و در این صورت پزشک شما، شما را به یک جراح بینی ماهر معرفی کند

. معمولاً این امکان تنها زمانی تحقق می یابد که انجام عمل پلاستیک  بینی به لحاظ پزشکی ضروری باشد و نادر است که این عمل در فهرست اولویت های پزشکی و بیمه درمانی قرار بگیرد. با این وجود، بیمه تحت شرایط خاصی این عمل را رایگان انجام می دهد؛ در این صورت پزشک عمومی نامه ارجاعی به بیمارمیدهد تا بتواند روند درمان را دنبال کند و بیمار را نزد یکی از جراحان ممتاز خواهد فرستاد. در این روش اول به محض آنکه با درخواست اولیه تان موافقت شود، یافتن جراح عمل زیبایی بینی بسیار ساده خواهد بود.

 

جراح رینوپلاستی

 

پرهیز از برخی جراحان عمل زیبایی بینی

 

اگرچه اکثر جراحان بینی ماهر و قابل اعتماد هستند، اما متاسفانه برخی این صفات را ندارند. می توانید از مواجهه با جراحان نامناسب و ناکارآمد  جدا اجتناب کنید به شرطی که بدانید باید به چه نکاتی توجه کنید.

در درجه اول، مواظب معرفی جراحانی باشید که با «قیمت های ویژه و ارزان » محاصره تان میکنند یا بر پیشنهادهای بازارشان پافشاری می کنند. اگر هزینه جراحی  آنقدر پایین و در عین حال کیفیت آنقدر بالا بود که رویایی و دور از واقعیت به نظر می آمد، احتمالا دروغی در کار است. باید به این مسئله دقت کنید  همچنین از جراحانی اجتناب کنید که نهایت تلاش خود را به کار می بندند تا تن به عمل جراحی دهید، به یاد داشته باشید  که فقط خود بیمار و نه هیچ کس دیگر تصمیم گیرنده نهایی است. اگر  در جراحی مصمم هستید تا عمل جراحی زیبایی بینی را، آن هم به دست خودش، انجام دهید، احتمالا در آن صورت صرفا به فکر منافع خود است و سلامت و رفاه بیمار را در نظر نمی گیرد.

 

رینوپلاستی بینی های گوشتی

برخی افراد بینی هایی با پوست ضخیم و غضروفی ضعیف دارند که در اصطلاح به آن ها بینی گوشتی گفته می شود.

این افراد جهت برطرف کردن گوشتی و پهن بودن بینی خود اقدام به انجام  رینوپلاستی اقدام می کنند.

جراح بینی که قصد انجام عمل بینی گوشتی را دارد باید علاوه بر مهارت هنر نیز داشته باشد تا بتواند نتیجه مورد نظر بیمار را ایجاد کند.

عمل رینوپلاستی و دوران بهبود بینی گوشتی کمی طولانی تر از بینی استخوانی می باشد به همین دلیل جراح بینی به افراد با بینی های گوشتی توصیه می کنند صبور تر باشند.

 

هزینه رینوپلاستی

هزینه رینوپلاستی به عوامل ذیل وابسته است:

-دستمزد جراح بینی

-هزینه متخصص بیهوشی

-هزینه اتاق عمل

-هزینه لباس

-هزینه دارو ها

-نوع بینی

-تغییرات مورد نیاز

-محل قرار گیری کلینیک یا بیمارستان

 

 

آیا می‌ توان از رینوپلاستی در هر سنی استفاده کرد؟

البته پزشک برای هر جراحی سن را در نظر می‌گیرد. بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند تا اتمام رشد کودک، او را جراحی نکنند. دورۀ رشد در دختران حدود ۱۴ الی ۱۵ سالگی و در پسران کمی پس از این سن اتفاق می‌افتد.

 

تا چه مدت پس از جراحی می‌توان ورزش را از سر گرفت؟

دو هفته بعد از رینوپلاستی، می‌توانید به تدریج ورزش را از سر بگیرید و به تدریج شدت آن را با توجه به توان بدنی خود، افزایش دهید. حداقل تا ۳ هفته پس از جراحی نمی‌توانید مستقیماً به تمرینات روزمره خود با فشار سابق بازگردید. اگر برای رینوپلاستی برداشت استخوان از قفسه سینه بیمار انجام شده باشد، بیمار نباید تمریناتی را که باعث درد یا ناراحتی در ناحیه قفسه سینه می‌شود، انجام دهد. البته سایر ورزش‌ها همچون راه رفتن یا دویدن آهسته را نیز باید تا ۳ هفته پس از جراحی به تعویق انداخت.

 

جراح رینوپلاستی

پیش چه جراح رینوپلاستی نرویم؟

گاهی برخی از پزشکان بدون داشتن تجربه کافی و آموزش آکادمیک اقدام به انجام رینوپلاستی می کنند که موجب آسیب های جبران ناپذیری به بافت بینی می گردد که گاهی حتی جراحی های ترمیمی را با مشکل مواجه می کند.
پزشکان عمومی، منخصص های جراحی عمومی، متخصص های جراحی فک و صورت براساس کوریکولوم های تصویب شده وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آموزش های لازم برای رینوپلاستی را فرانگرفته اند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =