روش جراحی شکم

روش جراحی شکم برای اینکه ازبه نتیجه جراحی خود رضایت داشته باشید بسیار  مهم است .روش جراحی شکم زیادی برای کاهش چربی شکم وپهلو در سالهای اخیرانجام می شود که با انتخاب یکی از این  روشهای جراحی می توانید بااطمینان به پزشک خود بهترین روش جراحی شکم را انتخاب کنید و فرم شکم خود را به شکل زیبا ومتناسب در بیاورید.

روش جراحی شکم

انواع روشهای  جراحی شکم

همان گونه که می دانید روشهای جراحی وغیر جراحی زیادی در چند سال اخیر برای کاهش وزن شکم وجود دارد که شما می توانید مناسب به شرایط بدن خود یکی از این روشهای جراحی را انتخاب کنید. با توجه به حجم چربی هایی که در ناحیه شکم وجود دارد جراح شکم روش مناسب را برای انتخاب جراحی بیان  کنید.

جراحی شکم  برای زیبایی در کشور ما بیشتر به سه روش لیپوماتیک ، ابدومینوپلاستی (تامی تاک) ، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و یا ترکیب این دو روش  برای افراد مختلف انجام می شود.این روشهای جراحی شکم در بیشتر مواقع برای افراد با موفقیت انجام شده است و بیشتر افراد از این جراحی رضایت  دارند.البته این را بدانید که این جراحی شکم ممکن است برای شماعوارضی نیز داشته باشد. تنها تفاوتی که روش های جراحی شکم با هم دیگر دارند میزان برشی است که برای جراحی شکم زده می شود .

انواع روشهای جراحی شکم

روش جراحی شکم با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی  روشهای جراحی شکم است.در روش جراحی شکم با ابدومینوپلاستی پزشک در قسمت تحتانی شکم شما برشی ایجاد خواهد کرد . کلیه پوست و چربی شکم ازپایین ناف برداشته می شود و ناف طبیعی شما تا بعد ازانجام جراحی از سوراخ دیگری در سطح پوست بیرون آورده می شود.

در برخی مواقع چربی تنها در زیر شکم فرد وجود دارد ولی گاهی هم شکم و هم پهلو چربی های اضافی دارند به همین دلیل نیاز است تا برش بزرگتری برای جراحی شکم ایجاد شود

روش های جراحی شکم با ابدومینوپلاستی با سه روش انجام می شود

-مینی آبدومینوپلاستی یا جراحی محدود شکم

-مینی ابدومینوپلاستی در این نوع جراحی پزشک شما تنها یک برش در زیر شکم  شما ایجاد می کند.

-آبدومینوپلاستی کامل یا جراحی شکم کامل در روش جراحی شکم کامل پزشک  برشی از یک پهلو تا پهلوی دیگر ایجاد می کند.

-آبدومینوپلاستی گرداگرد یا جراحی شکم گرداگرد

در دو روش اول  برش ها در روی بدن فرد ایجاد می شود ولی در جراحی شکم گرداگرد ، برش ها تا پشت بدن فرد ادامه  پیدا می کند زیرا روش ابدومینوپلاستی گرداگرد وسیع ترین روش جراحی زیبایی شکم است.

روش جراحی شکم

لیپوساکشن یا لیپولیزر

جراحی شکم به کمک  لیپوساکشن یا لیپولیزرنیزبرای افراد انجام می شود دراین روش با استفاده از سرم ترکیبات خاص به داخل چربی های زیر پوست تزریق می شود.پس از تزریق مایع و چربی به وسیله  لوله های مخصوصی و از طریق سوراخ های ریز که در سطح پوست ایجاد شده است ، خارج می شود میزان تزریق برای تخلیه چربی برطبق وزن و سلامت جسمانی فرد تعیین می شود ومی توان گفت که میزان چربی که خارج می شود به همان محلول تزریقی بستگی دارد.

البته این را بدانید که افرادی که در دور شکم و پهلو چربی ضخیم  وزیادی دارند به بیش از یک جلسه تزریق نیازمنداند این روش جراحی شکم بیشتر برای افرادی مناسب است که چربی شکم دارند اما پوست شکم آنها خوب است و شلی و افتادگی پوست در شکم آنها مشاهده نمی شود.

جراحی شکم با لیپوساکشن  لیپولیزر یکی از پرطرفدارترین جراحی‌ها ی محسوب می شود. در این روش جراحان به کمک لیپوساکشن  چربی های اضافی، زیر پوست بدن را بیرون  می کشند. این روش کاهش وزن  زیادی برای فرد به همراه ندارد و فقط چربی های موضعی را از بین می برد تا اوضاع شما بهبود یابد.

لیپوماتیک

در روش جراحی شکم با لیپوماتیک  جراح  با کمک یک میله فلزی چربی اضافه را از بدن فرد تخلیه می کند  تا چربی های اضافه را از شکم فرد  خارج کند. این روش جراحی شکم تقریبا همانند جراحی شکم با لیپولیزراست وتنها  فرق این روش ومی توان گفت که  مهمترین تفاوت آن در روش جراحی شکم با لیپوماتیک انتقال چربی های خارج شده به جاهای دیگر بدن  نیز می باشد. همچنین در این روش از برش و تیغ جراحی برای فرد استفاده نمی شود.

در روش جراحی شکم با  لیپوماتیک سلول های چربی به صورت  کاملا فیزیکى از بدن خارج می شود ونیازی به اشعه نیست و یا حرارت تخریب شده که این روش توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون درمی آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود.

 جراحی شکم با روش لیپوماتیک مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را برطرفکرده است و با روش لیپوماتیک وزن بدن کم می شود همچنین با این روش تغییر سایز، حجم و نیز صورت می گیرد. می توان گفت که عمل  لیپوماتیک یک عمل راحت ،ایمن  و بدون عارضه می باشد  و نتیجه آن برای فرد رضایت بخش است.

البته این نکته را نیز بدانید که مشکل ایمنی  جراحی شکم با روش لیپوماتیک برای فرد وجود ندارد و بیمار بعد از جراحی تفاوت ایجاد شده را به خوبی مشاهده می کند.دوره ی نقاهت این عمل  کوتاه است و بیمار بعد از یک هفته می تواند به کارهای روزانه بازگردد.

روش جراحی شکم

متقاضیان جراحی شکم چه شرایطی باید داشته باشند

متقاضیان جراحی شکم باید برخی شرایط  جراحی را داشته باشند تا این جراحی برای آنها انجام شود.

– سلامت عمومی مناسب و وزن ثابت داشته باشید.

– انتظارات واقع‌بینانه از نتیجه جراحی زیبایی شکم داشته باشید.

-بانوانی که بارداری متعدد دا شته اند می‌توانند از این روش  برای سفت کردن عضله‌های شکم و همچنین  کاهش پوست اضافی استفاده کنند .

به طور کلی روشهای جراحی شکم مناسب کسانی است که زمانی چاق بودند و هنوز چربی اضافی یا پوست شل و افتاده در اطراف شکم‌شان دارند.

مزایای انجام  روشهای جراحی شکم

– کاهش وزن وحفظ آسان یکی از مزیت های مهم جراحی است ، افرادی که به منظور کاهش وزن  جراحی شکم انجام داده اند بعد از جراحی راحت تر از بقیه ی افراد می توانند وزن مناسب خود را حفظ کنند.

-در روشهای جراحی شکم  خونریزی کمی وجود دارد.

-بعد از جراحی شکم درد کمی وجود دارد که قابل کنترل است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 2 =