روش پروتز سینه چبست

روش پروتز سینه چیزی است که  قبل از  انتخاب پروتز سینه باید به آن توجه کنید پروتز سینه از روشهای جراحی زیبایی سینه برای زنان است که انواع  مختلفی با جنس و شکلهای متفاوتی دارد .روش پروتز سینه با توجه به جنس پرکننده پروتز، اندازه پروتز، شکل و میزان برجستگی سینه تقسیم بندی می شود.

روش پروتز سینه

روش پروتز سینه براساس مواد تشکیل دهنده

پروتزهای سینه براساس مواد تشکیل دهنده آن به طور کلی شامل دو نوع مختلف است و این دو نوع پروتز سینه توسط بیشتر پزشکان مورد استفاده قرار می گیرد. پروتز سینه سالینی ، پروتز سینه سیلیکونی

پروتز های سالینی یا  آب نمکی

پروتزهای سالینی  از آب نمک استریل شده تشکیل شده است. پروتزسینه سالینی نسبت به دلیل اینکه از جدارغیرقابل نفوذ تشکیل شده است  سفت تراز انواع پروتز های دیگر است. این پروتز می تواند شکل طبیعی سینه را تغییر دهد وظاهر سینه ها را به دلیل بزرگی و حجیم کردن به صورت مصنوعی جلوه دهد.

روش پروتز سینه در پروتز آب نمکی  به این گونه است که  پزشک پروتزسالینی را دربافت سینه قرار می دهد برای این کار یک برش کوچکی ایجاد می کند.ازاین نوع پروتزبرای خانم ها با سن بالای ۱۸ سال مناسب است.

اگر می خواهید یکی ازروش پروتز سینه را انتخاب کنید در انتخاب پروتز سالینی به این نکته توجه کنید که درصورتی که این نوع پروتز دچار پارگی شود باعث  خالی  شدن پروتز خواهد شد و مایع موجود درآن که از آب نمک تشکیل شده است پس از مدتی جذب بدن  فرد می شود. از لحاظ هزینه پروتزهای سالینی نسبت به دیگر پروتزها  ارزانتر است.

 روش پروتز سینه

 پروتز های سیلیکونی

یکی  دیگر انواع پروتز پروتز های سیلیکونی است  این پروتزها که اغلب با ژل سیلیکون پرمی شوند .به بافت طبیعی سینه  شما شباهت زیادی دارند البته پزشکان برای اینکه این پروتز سینه را در بدن فرد قرار می دهند باید ازبرش بزرگتری در این ناحیه استفاده کنند البته این  نکته نیز قابل توجه است که  این پروتزها گرانتراز پروتزهای دیگرمی باشد.

پروتزها درصورتی که دچار  پارگی شوند خالی نمی شود و در بدن فرد باقی می ماند البته پارگی این نوع پروتز  به ندرت برای فرد اتفاق می افتد اما برای اینکه شما دچار این مشکل نشوید باید بعد از عمل زیبایی ودرفواصل منظم به‌ وسیله جراح ویزیت شوید تا ازسالم بودن این پروتز مطمئن شوید.خانم های با سن بالای ۲۲ سال می توانند این جراحی را انجام دهند

روش پروتز سینه بر اساس مدل

روش پروتز سینه براساس مدل پروتز سینه  باید گفت که پروتز دارای چندین مدل است

پروتز سینه گرد

پروتز گرد در حالت رخ و نیم رخ متقارن و شبیه نیمکره می باشد. در روش پروتز سینه با شکل گرد این پروتزها شکل ثابت وپری نسبت به بقیه انواع پروتز ها دارند. اگر دوست دارید سینه با برآمدگی و برجستگی بیشتری داشته باشید بهتر است از این روش پروتز سینه استفاده کنید

پروتز سینه اشکی

پروتز سینه اشکی پروتزی است که در این روش پروتز سینه قسمت بالایی پروتز سینه به نسبت قسمت پایین ضخامت کمتری دارد.

پروتز اشکی به سینه های شما فرم طبیعی تری می بخشد زیرا در این روش پروتز سینه قسمت بالاترازقسمت پایین خالی تر است و به همین دلیل سینه فرم طبیعی برای شما به همراه می اورد.

 روش پروتز سینه

روش پروتز سینه براساس سایز

سایز مناسب پروتز سینه برای هر فردی  با توجه به آناتومی بدن فرد ونظرجراح تعیین می گردد وجراح براساس سایزسینه یکی از روش پروتز سینه را برای فرد تعیین می کند .

روش پروتز سینه برای افراد مختلف

امروزه  پروتز براساس انواع اشکال، اندازه‌ ورنگ‌‌های متفاوت پوست برای همه افراد وجود دارد . پروتزسینه که امروز وجود دارد بیشترازجنسی ساخته شده است که از لحاظ وزن به یک پستان طبیعی شباهت بیشتری دارد . دراینجا به چند مورد از روش پروتز سینه اشاره شده است.

پروتزسینه  کامل یا استاندارد

این روش پروتز سینه  برای افرادی مناسب است  که  به هر دلیلی  سینه خود را ازدست داده اند  و سینه آنها به هر دلیلی به  طور کامل تخلبه شده است این مدل پروتزها  در بیشتر افراد بر روی قفسه‌سینه قرار می‌گیرند.

و اگر فرد ی به هر دلیلی  هر دو سینه خود را از دست داده باشد در جراحی سینه می تواند ازهر نوع و شکلی از پروتز سینه برای جراحی سینه خود استفاده کند. در صورتی که برای یک سینه بخواهد پروتز قرار دهد باید مناسب با سینه خود پروتز را انتخاب کند.

پروتزسینه شل

پروتزسینه شل بیشتر مناسب افرادی است که سینه‌هایی با اندازه و سایز متفاوت دارند این نوع پروتزبیشتر از جنس ژل سیلیکونی می باشد و جنس آنها از پوسته‌ی نرم تشکیل شده است. این نوع پروتز بیشتر درزنانی انجام می شود که در جراحی پستان نامؤفق بوده اند وبعد از جراحی نتوانسته‌اند سینه‌های متقارنی  با هم داشته باشند.

 

 

روش  پروتز سینه قبل و بعد

از آنجایی که سینه تا اواخر نوجوانی یا اوایل دهه ی دوم زندگی زنان رشد می کند، ، سن حداقل ۱۸ سال را برای جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از پوتزهای محلول نمک و حداقل ۲۲ سال را برای استفاده از پروتزهای سیلیکونی الزامی می داند.

هنگام انتخاب جراح  برای انجام پروتز  به دنبال متخصصان با تجربه در این زمینه  باشید.

جراح شما حداقل پنج سال آموزش جراحی دیده باشد و حداقل دو سال در جراحی پلاستیک تجربه داشته باشد، به احتمال زیاد با عوارض پروتز سینه پس از عمل رو به رو نخواهید شد.

 

روش پروتز سینه

پیش از آغاز عمل پروتز سینه ، ابتدا ازمایشات و عکسبرداریهای مختلفی  از شما به عمل می آورد. می توانید در مورد آنچه می خواهید با پزشک خود مشورت کنید.

ممکن است جراح از شما بخواهد مصرف داروهای خاصی را به مدت چند روز یا چند هفته قبل از جراحی متوقف کنید. عمل بزرگ کردن سینه می تواند به صورت سرپایی یا یک شب بستری در بیمارستان انجام شود.

جراحی یک تا دو ساعت طول می کشد و به احتمال زیاد بیهوشی کامل خواهید داشت که در طول آن شما خواب هستید و هیچ دردی احساس نمی کنید.

جراح بر اساس فرم بدن شما ، نوع پروتز و میزان بزرگ کردن سینه ها یک شکاف، زیر سینه، بازوها و یا اطراف نوک ایجاد می کندف سپس پروتز سینه را داخل کیسه گذاشته و در بالا یا پائین ماهیچه ی قفسه سینه قرار می دهد.

پس از آنکه پروتز در جای خود قرار گرفت، شکاف ها را با بخیه یا با چسب مخصوص جراحی می بندد.

 

 

پروتز سینه قیمت

قیمت پروتز سینه با توجه به مرکزی که این عمل را انجام می دهد و تبحر  ومهارت پزشک متفاوت خواهد بود هزینه تزریق چربی و قیمت پروتز سینه به موارد مختلفی بستگی دارد :

، اینکه از چه نوع بیهوشی  استفاده شده والبته فراموش نکنید موقعیت جغرافیایی کلینیکی که در آن برای جراحی انجام میشود مراجعه می کنید نیز بسیار مهم می باشد و همچنین تخصص و مهارت جراح شما هم در مشخص کردن میزان قیمت پروتز سینه  نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

به علاوه مهارت پزشک متخصص جراحی زیبایی و خدمات ارائه شده از سوی کلینیک نیز در قیمت پروتزسینه تأثیر دارد. قیمت پروتز سینه ، متاثر از سایز پروتز ، جنس و برند پروتز ، دستمزد جراح متخصص و هزینه های جانبی دیگری چون هزینه ی بیمارستان یا کلینیک ، داروها ، ویزیت ها و مراقبت های بعد از جراحی می باشد که همگی از شهر به شهری دیگر و از کشوری به کشور دیگر متفاوت خواهد بود .

 

روش پروتز سینه

 

قیمت پروتز سینه را نمی توان بدون اینکه بیمار را معاینه کرد تعیین کرد ، قیمت پروتز سینه به طور دقیق زمانی مشخص می شود که بیمار تحت معاینه دقیق قرار گیرد و وضعیت سینه آن بررسی شود ، مزایای این جراحی و فرمی که بعد از عمل پروتز سینه ایجاد می شود نسبت به قیمت پروتز سینه مقرون به صرفه تر می باشد .

 

بهترین روش برای قرار دادن پروتز در سینه

برای جای گذاری پروتز در بافت سینه روش های مختلفی ارائه شده است ، که باتوجه به شرایط خود فرد و نظر جراح بهترین روش برای شما انتخاب می شود . افرادی که خواهان جراحی پروتز سینه هستند در رابطه با برشی که ایجاد می شود نگرانی خاصی دارند و تصور می کنند که برشی که ایجاد می شود بسیار بزرگ است و قابل دید است در صورتی که این یک تصور اشتباه می باشد زیرا جراح در اکثر موارد برش را به گونه ای در زیر سینه ایجاد می کند که کمتر دید را داشته باشد. بنابرین نگرانی در رابطه با جای برش و اسکار باقی مانده از آن نداشته باشید زیرابه مرور زمان از بین می رود .

پروتز سینه

بعد از جراحی بزرگ کردن سینه

روند بهبودی بعد از پروتز سینه، ۱۰ الی ۱۴ روز طول می کشد. خونریزی خفیفی نیز ممکن است در روز های اولیه پس از جراحی وجود داشته باشد، اما نگران آن نباشید و طبق دستورالعمل پزشک عمل کنید. همچنین ممکن است در طی ۵ روز اول بهبودی، درد شدیدی را نیز تجربه کنید که به مرور کاهش خواهد یافت.

تورم، کبودی و حساسیت پوستی در طول این دوره و گاهی حتی بعد از آن طبیعی است. در این مدت باید فعالیت های فیزیکی خود را کاهش دهید. پس از آن دوباره به روال عادی زندگی خود باز خواهید گشت.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 8 =