عمل بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی یکی دیگر از جراحی های زیبایی بینی است بر آمدگی روی بینی های  استخوانی بر روی اعضای صورت تاثیر میگذارد و از جذابیت فرد می کاهد. یکی از اقداماتی که در حین جراحی بینی استخوانی صورت می گیرد، برداشتن برآمدگی و قوز روی بینی است انجام این کار در زیبایی بینی تاثیر بسیار مثبتی می گذارد و فرم زیبایی را در بینی ایجاد می کند .

 

عمل بینی استخوانی

بسیاری از افرادی که دارای بینی استخوانی هستند از قوز روی بینی خود احساس ناراحتی می کنند و تصور می کنند که این قوز تاثیر بسیار منفی بر زیبایی چهره آن ها گذاشته است .

ویژگی بینی استخوانی

عوامل ژنتیکی و شکستگی در استخوانی بودن یا غضروفی بودن بینی تاثیر دارد . اگر در دوران کودکی به بینی فرد آسیبی وارد شود ممکن است در اثرگذشت زمان در فرم بینی فرد تغییری ایجاد شود.

تشخیص بینی های استخوانی کار بسیار ساده ای می باشد زیرا ظاهر برآمده بینی های استخوانی از ویژگی های بارز این نوع از بینی ها می باشد که در یک نگاه می توان آن ها را تشخیص داد علاوه بر این بینی های استخوانی پوست نازکی و انعطاف پذیری بالایی دارند .

تناسب بینی با دیگر اجزای صورت درعمل بینی استخوانی

 

یکی از عواملی که می تواند در دریافت یک نتیجه خوب بعد از جراحی بینی استخوانی تاثیر گذار باشد هماهنگی بینی با سایر اجزای صورت می باشد قبل از جراحی بینی استخوانی دکتر حیدری فوق تخصص جراحی پلاستیک از نمای نیم رخ، تمام رخ و سه رخ بینی را بررسی می کند  و عکس برداری های لازم را انجام می دهد در این زوایا تناسب بین بینی با لب، چانه ، چشم و گونه مشخص می شود .

نحوه عمل بینی استخوانی

در عمل بینی استخوانی بیشترین اقدامات بروی تیغه استخوانی بینی صورت می گیرد و در صورت وجود برآمدگی، جراح با استفاده از تکنیک های مختلف این برآمدگی را از بین می برد تا فرم زیبایی در یبنی ایجاد شود .

در عمل بینی استخوانی معمولا از استخوان و غضروف بینی کاسته می شود تا فرم مورد نظر ایجاد شود و طول و عرض بینی متناسب با سایر اجزای دیگر صورت تغییر پیدا می کند معمولا نتیجه عمل بینی این نوع از بینی ها بهتر از بینی های گوشتی می شود زیرا این نوع از بینی ها پوست نازک و غضروف محکمی دارند که جراح می تواند به درخواست بیمار تغییرات لازم را ایجاد نماید .

 

عمل بینی استخوانی

برای ایجاد تغییرات لازم بروی غضروف و استخوان بینی جراح موفق در رینوپلاستی برش هایی را بروی پوست بینی ایجاد می کند . ممکن است برای از بین بردن قوز روی بینی جراح از سمباده استفاده کند، که در این حالت ظرافت کار بیشتر می شود و در نتیجه ظاهر زیباتری در بینی ایجاد می شود .

 

برگشت پذیری عمل بینی استخوانی طبیعی

احتمال برگشت پذیری اینگونه جراحی ها و بازگشت برآمدگی و قوز بینی بسیار نادر است . رعایت مراقبت های پس از جراحی بینی مانند ضربه نخوردن به بینی در دوره بهبودی ، چسب زدن به بینی ، نخوابیدن بیمار به پهلو هنگام خواب به مدت محدود طبق توصیه های  جراح بینی و غیره میتواند به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و نتیجه جراحی بینی کمک کند.

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

 

 

  • افرادی که قصد عمل بینی خود را دارند  باید توصیه های جراح بینی را در رابطه با اقدامات قبل از جراحی بینی که در مشاوره قبل از جراحی بینی به فرد توصیه می شود را رعایت فرماید تا جراحی بینی ایمن و مورد رضایتی را تجربه کند.
  • مصرف دارو پیش از عمل بینی استخوانی از قبیل داروهای مسکن و بروفن به مدت دو هفته ممنوع می باشد.
  • فرد باید به مدت دو هفته از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کند.
  • اگر بیماری خاصی دارید و از داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی را مطلع نمائید.

 

  • شب پیش از جراحی بینی استحمام نمایید.
  • برای اینکه معده حین عمل بینی استخوانی خالی باشد، شب شام سبکی را میل نمائید و حدود ۶ الی ۸ ساعت پیش از جراحی بینی ناشتا باشید.
  • انجام آزمایش خون پیش از جراحی بینی که جراح بینی تجویز نموده است الزامی است و فرد باید مدارک پزشکی مورد نیاز از قبیل جواب آزمایشات را روز جراحی بینی همراه داشته باشد.
  • روز جراحی بینی یک ساعت پیش از زمان تعیین شده با یک یا دو همراه در کلینیک حاضر باشید.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

 

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و مشکلات دیگر تنفسی به صورت دقیق نمی توان بیان کرد هزینه عمل بینی استخوانی  ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر میباشد. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی به نسبت هزینه کمتری دارد. هزینه های معقول در سال ۹۷ با توجه به گفته ها بین ۵ تا ۸ میلیون متغیر میباشد .

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی استخوانی

عوامل مختلفی بر قیمت جراحی بینی تاثیرگذار میباشد که به شرح زیر است:

تجربه جراح در عمل بینی استخوانی

با توجه به مهارت و تجربه مهمترین جراح بینی در تهران و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت میباشد زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های زمان جراحی  آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری را دریافت می کند.

نوع بینی در عمل بینی استخوانی

بینی افراد سهم به سزایی در مشخص کردن قیمت جراحی بینی دارد. معمولا افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند هزینه بیشتری برای جراحی بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر میباشد. همچنین جراحی ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام گیرد معمولا هزینه بیشتری را در بر دارد .

 

عمل بینی استخوانی

 

منطقه جغرافیایی در عمل بینی استخوانی

مثل همه ی خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت میباشد. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک کاملا با هم تفاوت دارد. البته این نکته حائز اهمیت میباشد که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها سکونت دارند .

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =