عمل بینی طبیعی

عمل بینی طبیعی کار سختی است و باید به دست فردی انجام شود که مهارت و تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و از دانش علمی لازم هم برخوردار باشد تا بینی بیمار را به شکل طبیعی عمل کند.

 

 

عمل بینی طبیعی

نتیجه عمل بینی طبیعی باید طوری باشد که وقتی کسی بینی بیمار را دید متوجه نشود که او عمل کرده است. بنابراین بیمار باید پیش از جراحی بینی در مورد جراحی که می‌خواهد بینی او را عمل نماید تحقیقات لازم را انجام دهد و فقط برای کوچک کردن بینی به جراح مراجعه نکند بلکه باید علاوه بر کوچک‌ کردن بینی به طبیعی بودن بینی هم اهمیت دهد. ولی با این وجود هنوز هم افراد بسیاری هستند که بدون توجه به  طبیعی بودن بینی و فقط به منظور کوچک کردن بینی به جراح بینی مراجعه می کنند.

 

 

 

 

نقش جراح در جراحی بینی طبیعی

توجه داشتن به عمل بینی طبیعی پیش از عمل حائز اهمیت می باشد و بیمار دقت کند که برای انجام عمل بینی طبیعی و داشتن بینی طبیعی پس از عمل، باید نزد جراحی برود که مهارت و  تجربه کافی در این زمینه داشته باشد و دارای سابقه درخشانی در زمینه انجام عمل بینی طبیعی باشد. بیمار باید قبل از جراحی بینی، گوشتی یا استخوانی بودن بینی خود را هم در نظر بگیرد و همینطور سوابق کاری و مهارت و تخصص جراح را نیز مد نظر قرار دهد و سپس با آگاهی و تصمیم گیری درست اقدام به عمل بینی طبیعی کند.

 

 

 

 

بینی از اجزای مهم و حساس صورت می باشد و در برخورد با سایرین خیلی به چشم می آید و مدام در معرض دید همگان قرار دارد و تأثیر زیبایی در زیبایی چهره فرد ایفا می کند به همین دلیل تحقیق در مورد جراحی که می‌خواهد جراحی بینی برای بیمار انجام دهد از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 عمل بینی طبیعی مناسب کیست

تا سالهای نه چندان دور بسیاری از کسانی که تصمیم داشتند عمل بینی انجام دهند دوست داشتند که بینی شان حالت عروسکی و فانتزی داشته باشد؛ اما امروزه این نوع بینی طرفداران خود را از دست داده است و افراد بیشتر به جراحی بینی طبیعی گرایش دارند و خواهان بینی و چهره طبیعی می باشند ولی با این‌ حال هنوز هم افرادی وجود دارند که بینی فانتزی را به بینی طبیعی ترجیح می دهند.

عمل بینی طبیعی

 

انتخاب جراح بینی خوب

انتخاب کردن پزشک خوب برای عمل بینی زمان زیادی از شما می گیرد، چون خیلی از جراحان بینی در جلسه اول به بیماران وعده‌های زیادی در مورد بینی طبیعی می‌دهند اما بعد جراحی بینی، نارضایتی بیماران را به همراه دارد و در این حالت بیمار چاره‌ای ندارد جز اینکه برای جراجی بینی  اقدام کند اما گاهی بیمار بعد از چندین بار عمل هم نمی‌تواند بینی اش را به شکل دلخواه درآورد.

 

 

 

بنابراین متوجه می شویم که انتخاب جراح بینی تا چه حد اهمیت دارد و می‌تواند در زمان و هزینه‌های بیمار صرفه‌جویی نماید؛ بنابراین جهت انجام جراحی بینی خود حتماً نمونه کارها و سوابق جراح را بررسی نمایید و در صورتی‌ که نتایج رضایت‌بخش بود برای جراحی به او مراجعه کنید. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که ممکن است یک پزشک، در جراحی بینی استخوانی خوب عمل کند اما در جراحی بینی گوشتی موفق نباشد.

نکاتی که قبل از عمل بینی طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد

برای عمل بینی با فرم  طبیعی حتماً باید پزشکی را انتخاب کنید که از دانش و تبحر و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد و در جلسه مشاوره ای که قبل از جراحی با بیمار دارد، با دقت به حرف‌ها و خواسته‌ها و انتظارات بیمار از نتیجه جراحی توجه کرده و توضیحات لازم را در مورد نوع عمل و نحوه جراحی به بیمار بدهد و بتواند با بیمار خود رابطه دوستانه و صمیمانه برقرار نماید و اعتمادش را جلب کرده و حس آرامش و اطمینان خاطر در او ایجاد کند و از سوابق پزشکی و داروهای مصرفی بیمار آگاهی یابد…

عمل بینی طبیعی

 

جراح همچنین باید بعد از عمل بینی طبیعی هم با بیمار جلسات مشاوره داشته باشد و این جلسات را باید تا زمانی که بیمار به بینی دلخواه خود برسد ادامه دهد.

 

تفاوت جراحی بینی عروسکی و جراحی بینی طبیعی

بیمار قبل از مراجعه کردن به جراح باید تکلیفش را با خودش مشخص کند و در مورد اینکه بینی طبیعی یا عروسکی می خواهد تصمیم بگیرد تا بتواند با دید باز و آگاهانه برای انتخاب جراح و نحوه جراحی تصمیم بگیرد. مهم‌ترین تفاوت جراحی بینی طبیعی و فانتزی این است که در بینی فانتزی زاویه بین لب بالایی و بینی را ۱۰۵ درجه می‌کنند. این استانداردها بر اساس علم زیباشناسی تعریف‌شده و در جراحی‌ها کمک زیادی به جراحان می‌کند.

 

در حین این نوع عمل بینی جراح باید دقت کند که نوک بینی و سوراخ‌های آن و محل برش‌ها طوری باشد که بینی فرم طبیعی اش را حفظ کند. ولی در جراحی بینی فانتزی، بینی بیمار را تا جای ممکن سربالا می کنند و زاویه بین لب بالایی و بینی بیش از حالت طبیعی می‌ شود.

 

مشخصات عمل بینی طبیعی

در عمل بینی با فرم  طبیعی، قوس بینی، شکل بینی و محل قرار گرفتن سوراخ‌های بینی باید طبیعی باشد و سوراخ‌های بینی زیادی کوچک نشوند و قرینه باشند. همچنین باید بین لب بالایی و بینی زاویه مناسبی ایجاد شود. در کل باید بینی بیمار بعد عمل طوری باشد که وقتی فرد ناشناسی او را می بیند متوجه جراحی بینی او نشود.

 

عمل بینی طبیعی

نحوه انتخاب جراح بینی طبیعی

قبل از عمل  باید در مورد جراحی بینی خوب، از دوستان و آشنایان سؤال کنید و به اندازه کافی در این زمینه تحقیقات کنید و اسامی جراحان بینی خبره را پیدا کنید که قادرند این نوع عمل  بینی را به بهترین شکل انجام دهند و برای پیدا کردن این اسامی به کلینیک‌ها و یا مراکز زیبایی سر بزنید و برای اینکه در مورد عمل بینی و روش‌های جراحی اطلاعات بیشتری کسب کنید، یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر ترتیب دهید و در این جلسه تمامی انتظارات خود از نتیجه جراحی را با وی در میان بگذارید.

 

 

قیمت عمل بینی طبیعی

قیمت ابن عمل به مهارت و تخصص و اعتبار جراح و همچنین به کلینیکی که می‌خواهد در آن عمل بینی طبیعی انجام دهد بستگی دارد. علاوه بر این‌ها باید برای برآورد کردن قیمت جراحی بینی، هزینه آزمایش‌ها و ویزیت و …را هم در نظر گرفت.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + یک =