عمل لابیاپلاستی چیست

عمل لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی برای کوچک کردن واژن  است که منجر به کوچک شدن لبه های واژن و آراسته و بهداشتی شدن واژن درزنان  می شود

این جراحی نیاز به  بیهوشی خیلی خفیف دارد و با بی حسی موضعی  قابل انجام است لابیاپلاستی را میتوان جراحی زیبایی واژن و جوان سازی واژن نیز نامید این جراحی  شامل تغییر اندازه و شکل لبه های واژن میشود . همچنین هم سایز کردن و قرینه کردن و مرتب کردن لبه ای واژن را نیز شامل میشود .

عمل لابیاپلاستی

با پیشرفت علم و تجهیزات پزشکی جراحی ها چه در خصوص  درمانی و یا زیبایی افزایش چشمگیری پیدا کرده است به طوری که با کمتر فردی می توان مواجه شد که هیچ نوع عملی را انجام نداده باشد. اما یکی از جراحی های زیبایی زنان را می توان به لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن(پرینورافی) اشاره کرد که در این عمل لبه های واژن یا مینور حذف میشوند.

این پروسه به دلیل عدم قرینگی یا بزرگی بیش از اندازه لابیاها می تواند باشد که به همین جهت باید به متخصص زنان حاذق و باتجربه مراجعه شود تا بهترین نتایج را برای متقاضی به همراه داشته باشد.

یکی از دغدغه های فکری بیشتر متقاضیان این جراحی آگاهی یافتن از هزینه و قیمت این عمل لابیاپلاستی است که متذکر می شویم برای کسب اطلاع در خصوص هزینه بهتر است که به متخصص زنان مراجعه نماید و با بررسی مقدار و حجم چین های لابیا، قیمت را به شما بگوید .

عمل لابیاپلاستی مناسب چه کسانی است

این جراحی محدودیت سنی برای فرد ندارد و هیچ نوع صدمه ای به بکارت وارد نخواهد نمود. ولی این عمل مناسب افرادی است که دارای لابیاهای خیلی بزرگ و چین و چروک دار و یا عدم قرینگی در واژن هستند.

اما دانستن دو نکته پس از عمل حائز اهمیت است ابتدا این که بعد از لابیاپلاستی  نباید به مدت ۶ تا ۸ هفته رابطه جنسی برقرار شود و دوم این که به منظور التیام درد بهتر است که بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده شود تا درد و تورم کاملا برطرف شود. شایان ذکر است که بگوییم اگر علائم غیر طبیعی در فرد ایجاد شود باید با متخصص زنان خود تماسی برقرار نماید .

عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی

بدون شک از آن جایی که عمل لابیاپلاستی همانند جراحی های زیبایی دیگر، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانم‌ها است، سعی می‌کنیم در این پست به آن بپردازیم. 

برای دریافت یک هزینه دقیق ازعمل لابیاپلاستی نیاز است که حتما پیش از هر چیزی توسط پزشک معاینه شوید. چون همانطور که در ادامه و در بخش فاکتورهای تاثیرگذار بر لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن هم مشاهده می کنید، عمل لابیاپلاستی بسته به فاکتورهای متعددی میباشد که یکی از این فاکتورهای مهم به شکل و فرم واژن شما و لابیاهای مینور برمی گردد.

از آنجایی که لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن برای هر فرد فرق می کند، ارائه دقیق هزینه لابیاپلاستی مشکل است. بهترین راه برای به دست آوردن هزینه عمل لابیاپلاستی این است که توسط متخصص معایه شوید. با این حال می توان گفت هزینه تقریبی عمل زیبایی واژن عموما بین دو میلیون و پانصد هزار تومان تا سه و نیم میلیون تومان متغییر میباشد.

البته این قیمت می تواند با توجه به عوامل مختلف کم و زیاد شود. پیشنهاد می کنیم برای دریافت هزینه دقیق جراحی زیبایی، یک جلسه معاینه و مشاوره حتما انجام دهید . در این جلسه متخصص زنان پس از معاینه می توانند در خصوص عمل زیبایی واژن شما را بسیار بهتر و موثرتر تصمیم گیری نمایند .

عمل لابیاپلاستی

بیمه و هزینه های لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی جزو جراحی های زیبایی محسوب می شود، مشمول بیمه و بیمه های تکمیلی نمی شود. متاسفانه بیمه ها به این مورد که جراحی لابیاپلاستی برای درمانی یا زیبایی انجام شده اند کاری ندارند و در هر صورت این جراحی و دیگر عملهای زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نخواهند داد .

 ویژگی های عمل لابیاپلاستی

 • این جراحی به شکل سرپایی بوده و بیهوشی لازم ندارد.
 • زمان مرود نیاز برای عمل لابیاپلاستی حدودا یک ساعت میباشد.
 • دوره بهبودی پس از جراحی کوتاه می باشد.
 • پس از جراحی لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن  برخلاف سایر عمل های زیبایی نیاز به استراحت در طولانی مدت نمی باشد.

مدت زمان بهبودی بعد ازعمل لابیاپلاستی

پس از جراحی فرد باید به مدت زمان ۳ الی ۴ روز استراحت کند . تا یک ماه توصیه می شود فرد از فعالیت های سنگین و سخت ورزشی دوری کند. برای بهبودی سریع بعد ازعمل لابیاپلاستی توصیه میشود از انواع ویتامین ها استفاده نماید .

 • تا زمان بهبودی کامل تورم از وان حمام آب گرم و سونا به هیچ عنوان استفاده نکنید که در این صورت تورم افزایش پیدا می کند.
 • دمای ناحیه لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن را بالا نبرید زیرا هر حرارتی موجب میشود تورم ناحیه واژن افزایش پیدا کند .
 • استفاده از مواد غذایی که حاوی فیبر هستند در کاهش تورم ناشی از عمل لابیاپلاستی موثر می باشد. مصرف غذای پرچرب و پر نمک بر شدت تورم اضافه میکند .

عمل لابیاپلاستی

مراقبت های پس از عمل لابیاپلاستی

فرد پس از لابیاپلاستی باید فعالیت هایی  را در جهت کمک به بهبودی انجام دهد که میتواند شامل موارد ذیل باشد:

 • پس از مرخص شدن از بیمارستان حتما یک نفر همراه را تا رسیدن به منزل خود داشته باشید .
 • داروهای تجویز شده را سر وقت مصرف کرده تا به بهبود و تسکین درد کمک کند.
 • تا مدت ۲ رو از کمپرس یخ در ناحیه تناسلی استفاده کنید . این کار به بهبود تورم ناشی از لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن کمک خواهد کرد .
 • تا مدت ۲ ماه پس از عمل لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن رابطه جنسی برقرار نکنید.
 • تا یک هفته پس ازعمل لابیاپلاستی استراحت کامل را انجام دهید .
 • از پمادهای ترمیمی برای بهبود سریع تر بخیه ها با تجویز پزشک استفاده نمائید بعد از یک هفته بخیه ها جوش می خورد و پس از ۱ الی ۲ ماه بخیه ها کاملا جذب خواهند شد.

 

انواع عمل لابیاپلاستی در تهران

در این روش که از لیزر  استفاده می شود، برش لابیا ها به جای چاقوی جراحی توسط لیزر صورت می گیرد. با توجه به این که واژن منطقه ی حساسی است و مقدار زیادی عصب در این ناحیه وجود دارد عمل لابیاپلاستی با لیزر بسیار راحت بوده و حتی دوره ی نقاهت کمتری هم دارد.

از دیگر مزایای جراحی با لیزر انعقاد سریعتر خون در نتیجه خونریزی و التهاب کمتر را می توان نام برد. همچنین دقت بالای لیزر می تواند نتیجه ی بسیار بهتری را رقم بزند. امروزه این عمل زیبایی با لیزر نیزاز سایر گزینه های درمانی است که بدون نیاز به بی حسی وبیهوشی با کمترین درد توسط لیزر مونالیزاتاچ قابل انجام است.

خطرات عمل لابیاپلاستی

واژن دارای عصب های فراوان می باشد. به همین دلیل ممکن است ، خطراتی داشته باشد ، در ادامه درمورد خطرات عمل لابیاپلاستی را به شما خواهیم گفت .

به دلیل آسیب های جزئی که به بافت واژن وارد می شود، بعد از عمل فرد کمی احساس تورم و کبودی خواهد کرد. همچنین ممکن است در هنگام ورزش کردن و یا فعالیت های روزانه فرد کمی احساس ناراحتی کند. لازم به ذکر است این احساس کاملا طبیعی می باشد و پس از مدتی کاملا از بین می رود.

 

دوره نقاهت عمل زیبایی واژن چقدر است

برخلاف عمل های دیگر ، این عملی سبک است و دوره نقاهت کوتاه می باشد. به همین دلیل خانم ها بعد از گذشت چند روز میتوانند به راحتی به سرکار خود برگردند. پس از ۷۲ ساعت می توانند به راحتی از پله بالا و پایین بروند و یا رانندگی کنند. رابطه جنسی را از ۴ تا ۶ هفته نباید انجام دهند همینطور توصیه می شود تا ۳ ماه پس از لابیاپلاستی مصرف ویتامین داشته باشند. در طول دوره نقاهت نیاز به انجام اعمال ویژه ای نمی باشد. با مراقبت های ساده و مصرف دارو های تجویز شده از طرف پزشک می توان به راحتی این دوره را سپری کرد.

پس از انجام عمل نیاز به ۲۱ روز دوره ی ترمیم است. البته بلافاصله بعد از عمل دوره ی ترمیم آغاز می شود ولی باید توجه داشت که هر زخمی بعد از عمل جراحی نیاز به دوره ی ترمیم دارند و مدتی طول می کشد تا فرد به بهبودی کامل برسد پس توصیه می شود که بیمار صبور باشد و ترجیحا در هفته ی اول فعالیت هایی نظیر مطالعه یا تماشای تلویزیون که نیاز به تحرک زیادی ندارد انجام دهد.

عوارض عمل لابیاپلاستی:

 • عفونت
 • خونریزی
 • بی حسی موقت
 • عدم تقارن بین لبه‌های داخلی و بیرونی واژن
 • تغییرات رنگ‌دانه
 • کاهش حس در آن منطقه
 • درد
 • تشکیل اسکار اضافی (به شکل گوشت اضافی در ناحیه‌ی جراحی به وجود می‌آید)
 • هماتوم (باز شدن عروق خونی موجب خونریزی محلی یا لخته خون در آن ناحیه می‌شود)
 • چروک شدن پوست
 • اختلال در عملکرد جنسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =