عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه یکی از جراحی های زیبایی در بانوان و آقایان میباشد .آیا به بزرگ کردن حجم سینه ی  خود علاقه دارید ؟ جراحان پلاستیک این نظر را دارند  که عمل پروتز سینه روش بسیار محبوب جهت بزرگ گردن سینه میباشد .

 

عمل پروتز سینه

بسیاری از بیماران از نتیجه عمل پروتز سینه خود نگران هستند زیرا  در صورت موفقیت آمیز نبودن عمل پروتز سینه تبدیل به یک تجربه تلخ خواهد شد . انتخاب و پیدا کردن بهترین جراح سینه در تهران به همین دلیل با تجربه و ماهر برای عمل پروتز سینه اهمیت زیادی دارد .

عمل پروتز سینه

کاندیدای عمل پروتز سینه ؟

اگر شرایط زیر را دارید میتوانید از عمل پروتز سینه بهره مند شوید :

تناسب لباس در تن

در صورتی که به خاطر بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری ،احجم سینه کم شده است .

برای حجیم کردن سینه

بهبود شلی و افتادگی سینه

تناسب اندازه ی سینه

عمل پروتز سینه چکار می کند؟

عمل پروتز سینه ،سینه را در حدی که متقاضی بخواهد بزرگ کرده و شکل خوبی را به آن میدهد .

همچنین می توان با آن غیریکنواختی سینه را اصلاح کرد و کمی لیفت نیز ایجاد کرد.در عمل پروتز سینه ، پروتز را در قسمت زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند .پروتز با ماده ی سیلیکون یا سالین پر می شود.میتوان  هم زمان با لیفت سینه ،پروتز سینه را هم به کار برد .

 

اندازه پروتز سینه را چطور انتخاب کنیم ؟

در زمان مشاوره برای جراحی پروتز سینه ، متخصص به خواسته های بیمار گوش فرا میدهد  ، اندازه گیری آناتومیکی سینه را اجرا میکند  و سپس اقدام به انتخاب پروتز مناسب می نماید . ولی در نهایت انتخاب اندازه پروتز سینه یک تصمیم کاملا شخصی توسط بیمار میباشد.

 

 

شرایط مورد نیاز  جهت انجام عمل پروتز سینه

دارا بودن بیمار ازسلامت عمومی. قبل از اینکه جراحی پروتز سینه انجام دهد ،سلامت بیمار توسط پزشک مورد بررسی قرار میگیرد  .

سیگاری ها باید ۲ هفته پیش ازعمل پروتز سینه ،سیگار را ترک نمایند .

در رابطه با  پروتز سینه و شیردهی باید دقت داشت که بیمارانی که شیردهی دارند، ۴-۸ هفته پس  از پایان شیردهی اندازه واقعی سینه شان مشخص خواهد شد و تا آن زمان باید صبور باشند .

واقع بین بودن بیمار.

انواع پروتزهای سینه

انواع پروتز سینه شامل::

سیلیکون

سالین

عمل پروتز سینه

 

 

انواع پروتز سینه

پروتز سالینی

پروتز سالینی پس از قرار دادن در داخل سینه  با مایع(سرم) پر می شود.

در عمل پروتز سینه  برش کوچکتری برای جایگذاری آن مورد نیاز است و هزینه کمتری را هم در بر میگیرد .

پروتز سیلیکونی

پروتز های سیلیکونی ژل سیلیکون دارند و طبیعی تر در معرض دید است و برای کسانی مناسب است که می خواهند پروتز آن ها کمتر دچار چین و چروک شوند .

همچنین نسبت به پروتز های سالینی پرهزینه تر هستند وبرای جایگذاری به برش وسیع تری نیاز دارند.

هر پروتزی دارای ویژگی خوبی میباشد . انتخاب هر فرد براساس این تفاوت صورت می گیرد .همچنین  ممکن است عوامل شخصی دیگری نیز در نظر گرفته شود.

پیش از عمل پروتز سینه متخصص با بیمار مشاوره ای انجام می دهد و بررسی کاملی را انجام میدهد و سپس پیشنهاداتی که لازم باشد را می دهد و بیمار  را در مرحله تصمیمم گیری یاری می دهد.

همچنین بیمار باید بداند  که پروتز سینه ممکن است در دراز مدت خالی شود. ریسک خالی شدن آن حدود ۱ درصد در سال میباشد  و در خیلی  از بیماران به مدت ۲۰-۱۰ سال سالم خواهد ماند .

 

 

اندازه پروتز سینه

برای اینکه بیمار برای جراحی پروتز سینه تصمیم بهتری بگیرد توصیه می شود عکس ها و تصاویر  زیادی از جراحی های قبل و بعد عمل پروتز سینه در اندازه های  متفاوت ببیند و آن ها را بررسی کند و  مشاوره های مورد نیاز  را نیز انجام دهد.

نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

توصیه می شود بیمار پس از عمل پروتز سینه در منزل خود به اندازه ی کافی استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مانند  مطالعه و  تماشای تلویزیون را انجام دهد ولی باید از فعالیت فیزیکی سنگین  دوری کند .

بیمار به مدت ۲-۱ هفته در سینه اش احساس درد و گرفتگی خواهد کرد   که برای تسکین درد برای بیمار دارو تجویز می شود. بسیاری  از بیماران بعد  ۷-۵ روز بعد از عمل پروتز سینه بمشغول کار کردن میشوند .

پزشک پس از گذشت یک هفته از جراحی بیمار را ویزیت می کند تا بخیه ها را درآورد   و میزان بهبود را بررسی کند. همچنین به بیمار ماساژ پروتز آموزش داده می شود.

عمل پروتز سینه

بیماران می توانند ۲-۱ هفته بعد از  پروتز سینه ورزش های سبک را آغاز نمایند  . فعالیت سنگین باید  ۴-۶ هفته بعد از جراحی شروع شود .همچنین بعد از عمل پروتز سینه باید عکس هایی از سینه گرفته شود.

در ابتدا بیمار احساس می کند  سینه هایش بسیار بالا کشیده شده است و مصنوعی به نظر میرسد  و حس خوبی به آن ها ندارد .

اما این کاملا طبیعی میباشد  و پس از  ۶-۳ ماه از جراحی زیبایی سینه ،برطرف می شود و بیمار کم کم خواخد فهمید  که سینه هایش اندازه وشکل  و موقعیت طبیعی خود را پیدا کرده  است .

برش مورد نیاز جهت گذاشتن پروتز سینه

هر نوع روش جراحی زخمی از خود میگذارد ولی در جراحی پلاستیک زخم ها کمتر دیده می شوند.بیشترین  برش برای گذاشتن پروتز سینه در چین زیر سینه می باشد که  قابلیت پنهان شدن خیلی خوب دارد و هر نوع لباسی زخم ها را پنهان  می کند.

گزینه های دیگر  برای برش جهت گذاشتن پروتز سینه:

ترانس آگزیلاری: از طریق زیر بغل

پری آرئولار: در هاله اطراف نوک سینه

در صورت انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه ، به برش اضافی غیر از برش های لازم ،  جهت لیفت نیازی نمی باشد.

 

عمل پروتز سینه

اقدامات پس از عمل پروتز سینه

پس از جراحی پروتز سینه بیمار باید اقداماتی انجام دهد  تا بهترین نتیجه کسب شود و رضایت کامل بیمار را به همراه داشته باشد .

توصیه می شود پس  از عمل پروتز سینه ، از سینه بند طبی استفاده شود تا جلوی حرکت کردن سینه را بگیرد   وباعث ثابت نگه داشته شدن بافت سینه شود.

همچنین استفاده از سینه بند  در روند ترمیم بعد از جراحی زیبایی سینه نیز  خیلی تاثیرگذار است . اگر سینه باعث فشار و درد شد باید تصمیم به تعویض آن گرفت  .

داروهایی که متخصص برای بیمار تجویز می کند  باید به صورت کامل مصرف شود.فرد پس از عمل پروتز سینه  نباید فعالیت های سنگین انجام دهدو از بلندکردم اجسام سنگین خودداری شود .

از کمپرس یخ برای رفع تورم و کبودی  استفاده کنید. همچنین آناناس در روند بهبود تورم و کبودی پس از عمل پروتز سینه خیلی تاثیر گذار است.

بعد از عمل  پروتز سینه باید بیمار به پشت بخوابد و به هیچ وجه  نباید روی شکم پس از جراحی بخوابد.

استفاده از دخانیات در روند بهبودی پس از انجام عمل اختلال و مشکل  ایجاد می کند .در نتیجه پس از عمل پروتز سینه باید  از مصرف دخانیات به مدت ۳ هفته اجتناب و پرهیز کرد.

 

محل برش برای قرار گیری پروتز سینه

  • برش زیر سینه
  • برش زیر بغل
  • برش در هاله اطراف نوک سینه

 

پروتز سینه

در جراحی پروتز سینه از چند برش مختلف که در بالا به آن ها اشاره شده است برای قرار گیری پروتز سینه استفاده می شود. در برش زیر سینه بدلیل اینکه جراح به طور مستقیم به فضایی که قرار است پروتز در آن قرار گیرد دسترسی دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در برش زیر سینه بروی چین افقی سینه برشی ایجاد می شود و از طریق این برش پروتز در ناحیه مورد نظر جایگذاری می شود.

 

 دوام انواع پروتز سینه چقدر است؟

پروتزها طول عمر زیادی در بدن افراد دارند اما به جرات می توان گفت که هیچ کدام از انواع پروتز همیشگی نیستند و به مرور زمان شروع به فرسوده شدن می کنند .این امر به این علت است که با گذشت زمان پوسته‌ی خارجی پروتز سینه کهنه و نازک شده و به  مرورزمان از بین  خواهد رفت  به همین دلیل درصورتی‌که جراحی پروتز انجام داده‌اید لازم است به تشخیص پزشک، هر چند یک بار سونوگرافی نیز انجام دهید.

انجام همزمان جراحی پروتز و لیفت سینه

لیفت سینه، شیوه جراحی است که در آن، نوک سینه و هاله قهوه ای رنگ اطراف آن برداشته  خواهد شد ، سینه به سمت بالا کشیده می شود و پوست اضافی نیز حذف خواهد شد. نتیجه کلی این جراحی، رفع علائم افتادگی سینه ها می باشد. انجام همزمان جراحی لیفت و پروتز، در افرادی توصیه می شود که سینه های کوچک و افتاده ای دارند.

 

پروتز سینه

رنگ پروتز سینه

یکی از  دغدغه‌های مهم  افراد قبل از انجام عمل جراحی پروتز سینه رنگ پروتز است .در بیشتر مواقع رنگ پروتزهای مصنوعی تا حد ممکن به رنگ طبیعی پوست‌ افراد  نزدیک است . اگرچه تولید ‌کنندگان پروتز تمام تلاش خود را برای ساخت پروتزهای نزدیک به رنگ پوست انجام می‌دهند و حتی تهیه‌ی پروتز سفارشی به درخواست مشتری نیز انجام می دهند، با این‌همه معمولا اندکی تفاوت رنگ میان پوست طبیعی بدن و پوسته پروتزها  دیده می شود.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 5 =