عمل کشیدن پوست

عمل کشیدن پوست از روشهای جوانسازی پوست  در افراد می باشد اگر شما قصد دارید پوستی  زیبا و درخشان داشته باشید می‌توانید برای دستیابی به ظاهری طبیعی وجوانسازی پوست بدون انجام  عمل جراحی روش‌های درمانی مانند  عمل کشیدن پوست را بدون جراحی بنا به توصیه پزشکان خود انجام دهید.

 

عمل کشیدن پوست

 

یکی از اصلی‌ترین  دلایل محبوبیت این روش جوانسازی کشیدن پوست بدون عمل جراحی است که انجام این روش‌ها سریع است و احتمال بازگشت دراین روشها  بسیار کم است.

همان گونه که می دانید با افزایش سن پوست افراد در زمان طولانی مدت دچار افتادگی می شود و حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد و پوست دیگر قادر نیست به اندازه و شکل سابق خود بازگردد.

 

 

چه کسانی می توانند عمل کشیدن پوست انجام دهند

-افرادی که در نواحی متعدد پوست خود دچار شلی وافتادگی پوست هستند.

-افراد ی که بیماری خاصی در بدن خود ندارند می توانند عمل کشیدن پوست را انجام دهند

 

انواع روشهای عمل کشیدن پوست

روشهای جوانسازی صورت به روش عمل کشیدن پوست معمولا در افراد به دو صورت عمل کشیدن پوست با جراحی و عمل کشیدن پوست بدون جراحی انجام می شود روشهای عمل کشیدن پوست بدون جراحی که بیشتر شامل تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل،  لیفت صورت با دستگاه آر.اف لیفت صورت با نخ وهایفوتراپی می باشد در بین افراد طرفداران بیشتری دارد.کلیه این روش ها به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می شود

عمل کشیدن پوست

 

افراد مناسب عمل کشیدن پوست با جراحی

مناسب ترین کاندیدا برای عمل کشیدن پوست بیشتر افرادی هستند که سن آنها بالای ۳۵ سال است و دچار افتادگی و آویزانی پوست صورت شده اند. ممکن است در سنین پایین  نیز پوست افراد به هر دلیلی دچار  حالت افتاده و شلی پوست شود که با تایید پزشک می توان عمل کشیدن پوست با جراحی را انجام داد. بطور کلی کاندیدای این عمل افراد میانسالی می باشند که افزایش سن موجب افتادگی و آویزانی پوست صورت آنها شده است.

 

مراقبت‌های بعد از عمل کشیدن پوست

–  تا چند روز بعد از عمل کشیدن پوست فعالیت‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.

–  در موقع خوابیدن، سعی کنید  سرتان  بالاتر از بدن شما  قرار بگیرد این کار باعث کاهش تورم و کبودی در فرد می شود.

–  قرار گرفتن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی بعد از کشیدن پوست  در فرد می شود.

–  تا چند هفته پس از عمل کشیدن پوست ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که به مرور زمان  برطرف خواهد شد.

– کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از عمل کشیدن پوست طبیعی است.

–  بعد از عمل کشیدن پوست، در صورت تجویز آنتی بیوتیک مرتب آنها را مصرف کنید.

– تا مدتی بعد از عمل کشیدن پوست، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

عمل کشیدن پوست

 

عمل کشیدن پوست بدون جراحی

 

روش های مختلفی برای عمل کشیدن پوست بدون جراحی در سالهای اخیر  وجود دارد که در اینجا به برخی از آنها اشاره شده است

 

 

هایفوتراپی

در روش های هایفوتراپی که جدیدترین روش لیفت صورت است  تاثیر این روش برای لیفت صورت قابل مقایسه با روشهای جراحی است. زیرا  امواج اولتراسوند بدون ایجاد ضایعه یا زخمی در سطح پوست به عمق چند میلی متری پوست نفوذ می کنند و با حرارت حاصله در عمق پوست وسطح عضلات باعث تحریک کلاژنسازی در پوست فرد خواهد شد. پس می توان گفت که هایفوتراپی از تکنیک هایی است که  علاوه بر جراحی می تواند به صورت واضح و دائمی منجر به کاهش افتادگی پوست گردد.

هایفوتراپی برای تمام انواع پوست ها انجام می شود، این روش جوانسازی پوست طی یک جلسه۴۵ دقیقه ای برای فرد  انجام می شود و به محض اتمام کار شما می توانید  کشیدگی حاصل از این  روش را در پوست  خود ببینید،سه ماه بعد از درمان نتیجه حاصل  از این روش به طور کامل مشخص می شود.تاثیر لیفت با هایفودو سال ماندگاری دارد .این روش هیچ عارضه ای برای فرد ندارد ونیاز به هیچگونه مراقبتی پس از درمان ندارد.

درمان هایفوتراپی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفت صورت و سفت کردن پوست به کار برده می‌شود.

عمل کشیدن پوست

 

لیفت صورت با نخ

لیفت با نخ یک عمل جراحی بسیار  ظریف است که پوست صورت افتاده به آرامی به کمک نخ های مخصوص کشیده می شود  تا پوست هموارتر و جوان‌تر به نظر برسد. لیفت صورت با نخ یک جایگزین مناسب و  کم تهاجمی نسبت به عمل جراحی لیفت صورت برای جوان‌سازی صورت است این روش  بدون خطرات احتمالی و بستری شدن پس از عمل برای فرد انجام می شود.

 

این روش درمانی نیازبه دوره ی نقاهت خاصی ندارد و بیمار بعد از دو روز می تواند به  کارهای روزانه خود باز گردد دوره ی نقاهت حدودا دو روز است و پس از دوهفته بافت های نرم پوست صورت بهبود یافته وهیچ نشانه ای از انجام این روش پدیدار نخواهد بود ، این روش بدون برش بزرگ انجام می شود  و جای بخیه در صورت باقی نخواهد ماند .

  لیزر RF فراکشنال

در بین روش های جوانسازی وعمل کشیدن پوست این روش یکی از جدید ترین وموثرترین روشهای لیفت صورت  است.تاثیر این روش درمانی به قدری بالا است که می توان گفت که این روش جایگزین لیفت صورت به روش  جراحی است .این روش به فاصله های یک ماهه وتا سه جلسه برای فرد انجام می شود.البته ممکن است تعداد جلسات برحسب شرایط بیمار وتشخیص پزشک افزایش یابد.

 

 

عمل کشیدن پوست

 

این دستگاه جوانسازی در رفع چین وچروک، لیفتیت قابل توجه، رفع قرمزی پوست،رفع منافذ باز،درمان جوش واز بین بردن جای جوش وجوانسازی کاربرد فراوانی دارد. RF فرکشنال در بیشتر افراد با بی حسی موضعی انجام می شود تا فرد حین وپس از انجام آن هیچ دردی نداشته باشد. این روش، بعد ازانجام آن بهبودی سریع انجام می شود. بعد از RF فرکشنال مراقبت خاصی لازم نیست،البته استفاده از کرم ضد آفتاب نباید فراموش شود.

هزینه عمل کشیدن پوست

هزینه عمل کشیدن پوست به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع و روش انجام لیفت صورت ، نوع ژل‌های مورد استفاده، میزان حجم از دست رفته در صورت که باید اصلاح شود، نوع و تعداد نخ مصرفی ، تعداد جلسات مورد نیاز برای جوانسازی پوست صورت با دستگاه و بسیاری از عوامل دیگربستگی دارد. زیرا هریک از این روشهای لیفت صورت هزینه وقیمت متفاوتی دارد.

 

عمل لیفتینگ

عمل لیفتینگ، صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوانتر از آنچه هست نشان می‌دهد. عمل کشیدن  پوست صورت معمولاً در افراد ۶۰-۴۰ ساله انجام می‌شود و البته در هر سن قابل اجراست، در این عمل با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و کشیدن پوست صورت و گردن، نشانه‌های افزایش سن کاهش می‌یابد.

چه افرادی برای عمل لیفتینگ مناسب هستند؟

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند. برای ارزیابی فرد می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

— وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

– چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه

 – شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

عمل کشیدن پوست

مزایای انجام جراحی لیفت صورت

-افزایش اعتمادبه‌نفس و حس رضایت از ظاهر خود

-داشتن ظاهری جوان‌تر

-احساس شادابی و جوان شدن دوباره

-امکان پوشیدن لباس‌های بدون یقه یا با یقه کوتاه – چون دیگر نیازی به پنهان کردن گردن و پایین صورت به‌وسیله روسری و لباس‌های یقه‌دار نخواهد بود.

-امکان آرایش کردن با سهولت بیشتر

 

 

نتایج عمل کشیدن پوست

به علت عوامل فردی هیچ‌گاه افراد مختلف نتایج یکسانی از این عمل به دست نمی‌آورند.نتایج عمل می‌تواند چشمگیر یا غیرواضح باشد که این موضوع بستگی به چهره قبل از عمل شما و اهدافی که شما و جراح در نظر داشته‌اید دارد.

 برای رسیدن به تصویر نهایی چهره، حداقل چندین هفته زمان نیاز است، البته تغییرات جزئی دیگری در ماه‌های بعدی ایجاد می‌شود.نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است نیاز به تکرار این عمل باشد. در اکثر بیماران حداقل ۱۰ سال بعد، نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌گردد.

عوارض عمل کشیدن پوست

خط خنده، خط پایین دو گوشه دهان، چروک ‌های ریز اطراف چشم و لب این جراحی موثر نیست.

عمل کشیدن پوست نباید در کسی‌ که از نظر روانی‌ مشکل دارد انجام شود چون این گونه افراد هیچ گاه به رضایت نمی ‌رسند.

شایع‌ ترین عارضه خونریزی یا جمع شدن خون زیر پوست است که باید به سرعت و با دقت برطرف شود. این مساله در حدود ۸ تا ۱۰درصد موارد اتفاق می‌ افتد.

آسیب به اعصاب صورت از عوارض مهمی‌ است که خوشبختانه در دست جراح باتجربه بسیار نادر است.

عمل کشیدن پوست

کاربرد جراحی لیفت صورت

از جراحی لیفت صورت می توان به دلایل زیر استفاده نمود :

  • رفع آویزان شدن پوست صورت به دلیل چین و چروک
  • رفع خطوط عمیق موجود در اطراف پلک پایین
  • برطرف نمودن شیارهای عمیق زیر پلک پایین
  • رفع خطوط عمیق واقع در مابین بینی و گوشه لب ها
  • اصلاح افتادگی موجود در عضلات بخش تحتانی صورت
  • رفع چین و چروک
  • برطرف ساختن افتادگی پوست
  • بهبود زیبایی چهره

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =