لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم یکی از جراحی های لاغری برای شکم است با انجام  لیپوماتیک دیگر نیازی به برش‌های بزرگ نیست در واقع لیپوماتیک شکم  روشی است برای ساکشن بافت چربی اضافی زیر پوست در کوتاه‌ مدت‌ترین زمان بهترین نتایج را داشته باشد. از دیگر مزایای آن درد، التهاب و ورم کمتر برای بیمار و سهولت عمل برای جراح است که باعث رضایت هر دو از این عمل خواهد شد.

 

لیپوماتیک شکم

 

در چند سال اخیر  روش‌های زیادی  برای حذف چرب اضافی بدن و کوچک کردن شکم و پهلو به وجود آمده است که می‌تواند کمترین آسیب را به بافت ها بزند و بهترین نتایج را برای شما بر جای بگذارد. در نتایج حاصل از لیپوماتیک شکم و پهلو میزان قابلیت ارتجاعی پوست فرد و میزان کلاژن آن و همچنین حجم پوست شل و آویزان می‌تواند مؤثر باشد.

دلایل انجام لیپوماتیک شکم

بارداری‌های متعدد

بارداری‌های متعدد موجب می شود عضلات شکم کشیده شود و باعث می‌شود که پایین شکم تاحدی برآمده شود.. درهرحال اکثر بانوانی که بارداری را پشت سر گذاشته‌اند، در نهایت از نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، به تنهایی رضایت دارند و لزومی به انجام جراحی لاغری شکم نمی‌بینند.

همچنین برشی که در هنگام سزارین یا جراحی برداشتن رحم روی شکم ایجاد می‌شود. یکی از عوارض این نوع برش باقی ماندن توده مداومی از چربی زیرپوستی، دقیقاً بالای برش است. لیپوماتیک این بدشکلی آزاردهنده را به خوبی ترمیم می‌کند.

چربی های اضافه در شکم

چربی شکم عامل برای انجام لیپوماتیک شکم است. چربی شکمی در دو سطح عمقی و سطحی در شکم جمع می‌شود. چربی سطحی شکم دقیقاً زیر پوست و بالای عضلات شکم قرار دارد. اما چربی عمقی شکم داخل حفره شکم روی روده‌ها قرار دارد. حجم چربی عمقی  برخی افراد بیشتر از چربی سطحی زیرپوستی است. چربی زیرپوستی را می‌توان به روش لیپوماتیک از بین برد.

لیپوماتیک شکم مناسب چه کسانی است

 

-مناسب‌ترین افراد برای انجام عمل لیپوماتیک شکم  افراد بالای ۱۸ سال اعم از زن و مردی هستند این افراد معمولا چاق نیستند وتنها کمی اضافه وزن و بافت چربی اضافی ناخواسته مقاوم در قسمت‌های مختلف بدن از جمله نواحی شکم و پهلو خود دارند.

 

لیپوماتیک شکم

-افرادی مناسب جراحی لیپوماتیک شکم  هستند که دارای وزن ثابتی هستند و قصد کاهش یا افزایش وزن در آینده را ندارند. پوست افراد باید دارای خاصیت ارتجاعی مطلوب باشد. بنابراین این روش به افراد مسنی که خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده‌اند مناسب نخواهد بود.

 

-خانم ها در صورت بارداری یا زایمان باید حداقل سه ماه از موعد زایمان فرد گذشته باشد. امکان بارداری پس از انجام عمل لیپوماتیک وجود دارد.

 

مزایای لیپوماتیک شکم  چیست؟

 

-یکی از مهمترین مزیت های لیپوماتیک شکم از بین بردن چربی شکم و پهلو است.

 

-بعد از گذشت مدتی اثری از چربی اضافه در این نواحی نمی‌باشد.

-عدم برگشت به حالت اولیه یکب از مزیتهای مهم عمل لیپوماتیک است

– این عمل دوران نقاهت کوتاه مدتی دارد

– جای زخم در محل جراحی باقی نمی ماند.

 

عوارض و خطرات لیپوماتیک  شکم

لیپوماتیک شکم نیز برای فرد دارای عوارض وخطراتی است که در اینجا به برخی از انها اشاره شده است

-زمان طولانی جراحی باعث افزایش احتمال خطای انسانی جراح  خواهد شد.

-ضربه‌های شدید دستگاه باعث احتمال آسیب به جراح و بیمار و همچنین کوفتگی بدن او می شود.

-ضربه‌ها لیپوماتیک  خطر آمبولی ریه را افزایش می‌دهد.

-این روش  در ناحیه‌ و اندام‌های بزرگ  خیلی کاربرد ندارد.

-حساسیت به ماده‌ی بی‌حسی و لیدوکائین در افرادی که سابقه‌ی آن را داشتند وجود دارد؛۶-احتمال خونریزی شدید در افرادی که مصرف مکمل یا داروی رقیق‌کننده خون مانند آسپرین داشته اند، وجود دارد؛

 

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک شکم و پهلو برای  چه کسانی  مناسب نیست

 

. برخی بیماران عموماً آقایان چربی زیادی داخل شکم، پشت عضلات و نه جلوی عضله دارند. لیپوماتیک چندان برای از بین بردن این نوع چربی مناسب نیست، با این حال کاملاً بدون تاثیر نیست و بهبود محسوسی را به دست می‌دهد. همچنین اگر حجم زیادی از چربی آویزان باشد، بهتر است که جراحی لاغری شکم انجام شود.

 

لیپوماتیک غبغب

 

 

لیپوماتیک غبغب روشی مناسب برای ازبین بردن غبغب به منظور رفع و از بین بردن چربی های اضافی در زیر چانه انجام می شود. از بین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک نتایج خیره کننده و بسیار رضایت بخشی را دربیماران بوجود می اورد از بین روش های از بین برنده غبغب، لیپوماتیک دارای تاثیر بیشتری می باشد و در این روش پس از انجام لیپوماتیک پوست ناحیه غبغب حالت افتاد و اویزان پیدا نمی کند یکی از مزیت های این روش سفت کردن پوست می باشد.

جراحی لیپوماتیک غبغب

 

غبغب در حقبقت  چربی های اضافه  در زیر چانه و اطراف گردن  می باشد  که این نواحی را فرا می گیرند به صورتی که پوست گردن حالت افتاده، کشیده و شل شده پیدا می کند و این امر موجب کاهش زیبایی، جذابیت و همچنین اعتماد بنفس  کاملا افراد خواهد شد و  چربی های انباشته شده در زیر چانه موجب می شود عضلات گردن انقباض پیدا کنند که در نتیجه این امر موجب می شود پوست ناحیه زیر چانه بصورت لایه لایه دیده شود.

 

لیپوماتیک شکم و غبغب

نحوه لیپوماتیک غبغب

 

برای انجام لیپوماتیک غبغب در ابتدا بیمار تحت بی حسی موضعی قرار خواهد گرفت و پس از آن یک سوراخ ریز توسط جراح در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود و لوله بسیار نازکی به نام لوله کانولا وارد سلول های چربی می شود و با استفاده از امواج و ارتعاشات ایجاد شده چربی های انباشته شده در زیر چانه تخریب می شوند و توسط دستگاه ساکشن خارج می شود.

 

در روش ازبین بردن غبغب بوسیله لیپوماتیک هیچ گونه جای زخمی باقی نخواهد ماند مقداری کبودی و تورم بعد از لیپوماتیک یک امر طبیعی خواهد بود  که به مرور زمان از بین می رود برای از بین بردن کبودی ناشی از لیپوماتیک استفاده از کمپرس یخ توصیه می شود.

 

 

نتیجه لیپوماتیک غبغب

 

 

-در اکثریت موارد بالافاصله پس از جراحی لیپوماتیک، نتیجه  این جراحی را مشاهده می کنید وبیماران به طور واضح، شاهد از بین رفتن غبغب هستند اما برای بهبود کامل به ۶ الی ۱۲ هفته زمان نیاز است .

 

-همان گونه که چانه و گردن تحت تاثیر سن هستند ولی اگر بیمار دچار بیماری خاصی نشود و تناسب اندام خود را حفظ کند، نتیجه حاصل از عمل لیپوماتیک غبغب تا مدت های طولانی قابل مشاهده است .

 

لیپوماتیک شکم وغبغب

– چربی زیر چانه ممکن است به هر دلیلی  قابل بازگشت باشد و کاهش یا افزایش شدید وزن می تواند نتیجه لیپوماتیک را تحت تاثیر قرار دهد .

 

– برای افزایش ماندگاری لیپوماتیک ، بیماران باید از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنند و ورزش را در برنامه خودقرار دهند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =