لیپوماتیک بازو

لیپوماتیک بازو از مواردی است که تاثیر زیادی در اندام های بالا تنه جهت رسیدن به تناسب اندام دارد  .امروزه از لیپوماتیک  بسیاری استفاده می شود البته باید به این نکته توجه کرد لیپوماتیک تنها برای تخلیه چربی به دلیل اضافه وزن نیست بلکه ازلیپوماتیک جهت کوچک کردن قسمت دیگر بدن نیز استفاده می شود که شخص به تناسب اندام برسد .

لیپوماتیک بازو

بعضی از قسمتهای بدن دارای بافت های سخت می باشد ، یکی از نواحی که دارای بافت سخت  است بخش بازوها می باشد .در برخی از موارد با انجام تمرینات و ورزشی نمی تواند چربی های بازو را  کاهش دهد در چنین مواقعی نیاز است شخص از روش لیپوماتیک استفاده نماید .

در برخی موارد بزرگ شدن بازوها به شکل عجیب رخ می دهد ، این اشخاص دارای بازوهای بزرگ هستند ، اما با انجام تمرینات سخت ویا گرفتن رژیم های سخت چربی اضافه این نواحی از بین نمی رود، در اغلب چربی این نواحی با انجام تمرینات سخت  از بین  نمی رود و رفتن چربی بازوها به شکل اصولی انجام نمی شود در نتیجه شخص باید از روشهایی مانند لیپوماتیک بازو استفاده کند .

اضافه وزن و افزایش سن نیز باعث شل شدن و آویزان شدن بازو هامی شود . این مشکل را با ورزش حل نمی شود .بنابراین  افراد امروزه  جهت خلاص شدن از چربی های اضافه در نواحی بازوها می توانند  از روش نوین و جدیدلیپوماتیک بازو  استفاده کنند  و برای همیشه از شر این چربی ها خلاص شوند .

با انجام جراحی لیپوماتیک بازو نه تنها چربی ها از بین می رود بلکه بافت پوست جوان و تازه تر می شود و شخص احساس بهتری را در زمان پوشیدن لباس ها احساس می کند.

نکاتی که  قبل از عمل لیپوماتیک بازو باید بدانیم

-قبل از لیپوماتیک بازو باید آزمایشات کامل پزشکی انجام دهید

–  داروهایی که مصرف می کنید را به پزشک خوداطلاع دهید.

– قبل ازلیپوماتیک بازوسیگار کشیدن را متوقف کنید.

-قبل از عمل از خوردن آسپرین و داروهای ضد التهاب خودداری کنید

مراحل انجام  لیپوماتیک بازو

۱-بیهوشی: برای راحتی بیشتر بیمار داروهایی به منظور بی هوش کردن بیمار درلیپوماتیک بازو استفاده می شود. توصیه می شود بیهوشی کلی صورت گیرد. اما در بیشتر موارد از بیهوشی موضعی استفاده می شود.

۲-ایجاد خراش: طول خراش ایجاد شده درلیپوماتیک بازو  به مقدار و مکان چربی که باید برداشته شود بستگی دارد. این مورد توسط پزشک متخصص صورت می گیرد. این خراش داخل و یا پشت بازو صورت می گیرد تا پزشک یک  لوله نازک وارد  آن کند. سپس با استفاده از مکش چربی های اضافی برداشته می شود. بسته به شرایط بازو فرد مقدار خراش کم و زیاد می شود. بافت بریده شده با بخیه داخلی دوخته می شود و در نهایت پوست جدید بر روی زخم ایجاد می گردد.

لیپوماتیک بازو

۳- بستن خراش. خراش ایجاد شده را با استفاده از بخیه جذب شدنی یا بخیه ای که بتوان ۳ الی ۴ هفته بعد آن را کشید دوخته می شود

نتیجه لیپوماتیک بازو باعث می شود فرد پوستی نرمتراز قبل  داشته باشد و همچنین کشیدگی پوست و افتادگی آن نیز از بین می رود. با این حال پس از عمل کمی تورم و خون مردگی ایجاد می شود که طبیعی است.

پس از عمل لیپوماتیک بازو، بر روی زخم بانداز صورت می گیرد و حتما پوشیده باشد، همچنین برای کاهش تورم ناشی از درمان بهتر از بازو با باند الاستیک یا باند فشاری بسته شود.

مزیت عمل لیپوماتیک بازوها

 انجام جراحی لیپوماتیک بازو امروزه  بسیار رایج شده است ، انجام این جراحی توسط پزشک جراحی زیبایی انجام می شود و اگر شخص به جای مراجعه به مراکز نامعتبر به پزشک جراحی زیبایی مراجعه نماید این جراحی هیچ عوارض و خطری شامل وی نمی شود ، بلکه از نتیجه لیپوماتیک بازو  نیز رضایت دارد.

در عمل لیپوماتیک بازو چربی تخلیه و تا حد ممکن پوست بازو کشیده می شود در واقع هم چربی ها تخلیه می شودو هم لیفت پوست بازو صورت می گیرد .

از نکات مثبت لیپوماتیک بازو می توان  به تزریق چربی استخراج شده اشاره کرد ، پس از تخلیه چربی ها به دلیل اینکه در این روش چربی ها نمی بینند می توان از چربی های استخراج شده در نواحی مختلف بدن استفاده کرد.

دلیل اینکه پزشک می تواند از از چربی ها پس از لیپوماتیک بازو استفاده نماید نسوزاندن چربی ها است ، زیرا در این روش چربی ها فقط شکسته می شوند بنابراین می توان به نواحی مختلف بدن آنها را انتقال داد .

خطرات لیپوماتیک بازو

خطرات بی هوشی – خونریزی –عفونت- آسیب رساندن به عضلات، رگ ها و عصب های بازو-درد می تواند بعد از لیپوماتیک بازو برای فرد اتفاق بیفتد

لیپوماتیک بازو به نسبت سایر لیپوماتیک ها از عوارض کمتری برخوردار است و به نوعی برای شروع کار و کسب تجربه پزشکانی که به تازگی پا به این عرصه گذاشته‌اند بسیار مناسب است. اما این درمان ممکن است با برخی از عوارض همراه باشد که در ادامه شایع‌ترین آن‌ها را ذکر خواهیم کرد.

خطرات بیهوشی

بروز خونریزی از دیگر عوارض ناشی از لیپوماتیک بازو است.

عفونت

دیر ترمیم شدن جای زخم

ایجاد زخم در داخل بافت بازو

آسیب پذیر شدن غدد لنفاوی، عضلات، رگ ها و عصب های بازو

از بین رفتن بافت چربی زیر پوست

ممکن است بخیه جذب نشود اما پوست بر روی زخم ایجاد شود که در این صورت باعث قرمز شدن و سوزش می شود

احتمال درمان مجدد

توصیه های بعد از لیپوماتیک بازوها

همانطور که قبل از لیپوماتیک نیاز به مراقبت وجود دارد بعد از آن نیز مراقبت های بعد از لیپوماتیک نیز بسیار اهمیت دارد.

از گن های فشاری استفاده کند.

فردی که لیپوماتیک را انجام داده است باید به میزان کافی استراحت کند.

بعد از گذشت یک روز از لیپوماتیک می‌تواند ورزش های سبک را انجام دهد مانند پیاده روی.

از داروهایی که جراح برای وی تجویز کرده است را حتما سر وقت استفاده کند.

مصرف نمک و غذاهای چرب نیز باید تا آنجایی که می‌تواند کم کند.

 

دوران نقاهت

بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک بازو می توانید نتیجه ها را ببینید، البته این نتایج با اندکی تورم و کبودی همراه میباشند.
متورم بودن و کبودی های اولیه پس از عمل زیبایی  بازو عادی می باشد، و جای نگرانی نیست،
ولی در صورت دائمی یا طولانی مدت شدن آثار تورم و کبودی باید موضوع را با پزشک متخصص خود  مطرح کنید.
عموماً بین ۵ تا ۷ روز کلیه آثار خفیف تورم و کبودی باید رفع شوند،
در دوران نقاهت از شما می خواهند تا برای شکل گیری درست بازو از گن های کشی مخصوص استفاده کنید تا نتیجه ی بهتری یگیرید.
این گن ها باعث میشود تا بافت بازوهایتان پس از انجام عمل لیپوماتیک بازو ثابت و رو فرم شوند.

 

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران امروزه ازروشهایی است که در قسمت ران پا تغییر سایز خوبی برای فرد ایجاد می کند. به طور کلی در همه افراد پائین تنه بزرگترازبالاتنه است. اکثرزنان در این قسمت از پا دچار چاقی می شوند . بیشترافراد از وضعیت ران ها و کمر خود رضایت ندارند وتقریبا می توان گفت در بیشتراین افراد پائین تنه آنها بسیار چاق تر از قسمت بالا تنه است و ران های  این افراد بسیار چاق و حجیم است با روش لیپوماتیک ران پا می توان چربی های اضافی این ناحیه را ازبین برد و ظاهری متناسب برای یک فرد به وجود آورد.

لیپوماتبک ران

لیپوماتیک ران پا

عمل لیپوماتیک از روش های لاغری سریع می باشد که درتمام قسمت های مختلف بدن که چربی اضافه دارد قابل استفاده است.لیپوماتیک درقسمت های مختلف بدن مانند شکم، گردن، سینه، پهلووران قابل استفاده می باشد اگر پزشک به کار خود مسلط باشد، می تواند در تمامی نقاط بدن چه از نواحی بزرگ وچه نواحی کوچک از این روش استفاده کند.

لیپوماتیک ران باعث تغییر سایز دراین ناحیه می شود و چربی های اضافه را از بین می برد. افرادی که به چاقی موضعی در ناحیه ران پا مبتلا هستند، می توانند با استفاده ازاین روش، در مدت زمان کوتاهی از شر چربی های اضافی این ناحیه خلاص شوند.

لیپوماتیک قسمت داخلی ران

در برخی از زنان قسمتهای داخلی ران به علت چاقی به ران مخالف سائیده می¬شود و دراین ناحیه براثرسائیدگی التهاب پوستی حاصل می شود. لیپوماتیک ران  به رفع این مشکل کمک می کند وباعث بهبودی این قسمت پا می شود .چاقی قسمتهای داخلی ران می تواند مشکلاتی در خصوص سائیدگی پوست این ناحیه ایجاد کند واین ساییدگی وچاقی درناحیه داخلی ران می تواند بر نحوه راه رفتن افراد نیزتاثیر بگذارد.

لیپوماتیک ران

لیپوماتیک قسمتهای خارجی ران

معمولا درقسمتهای خارجی ران نسبت به قسمت¬های داخلی چربی بیشتری جمع می شود وبا حذف این چربی¬ها حجم ران کاهش می یابد و باعث می شود ظاهرران ها زیبا شود اغلب تغییراتی که با لیپوماتیک درران ایجاد می شود، حیرت انگیز است. ازبین بردن چربیهای ران می تواند باعث تغییر ظاهربدن شود، درنتیجه بیمارمی¬تواند به راحتی از شلوارهای جین استفاده کند و ظاهری زیبا داشته باشد.

هدف از انجام لیپوماتیک بازو

بیمارانی که به دنبال انجام لیپوماتیک بازو هستند، دو هدف اصلی رااز انجام این جراحی دارند

  • دستیابی به ظاهر متناسب بازو
  • با انجام این کار، احساس راحتی خواهید داشت و راحت‌تر می‌توانید از لباس‌های بدون آستین استفاده نمایید

این دو هدف همراه یکدیگر هستند، و تنها هدف ازانجام جراحی این است که بیماران به راحتی تناسب اندام خود را به دست آورند. از دید پزشکان لیپوماتیک از بین بردن چربی نیست، زیرا این امر می‌تواند دیدگاه بسیار محدودی درباره چگونگی توانایی روش لیپوماتیک باشد. در عوض، پزشکان لیپوماتیک را به عنوان یک ابزار مؤثر بهبود ظاهر بدن بیماران می‌شناسند. با در نظر گرفتن این دیدگاه، پزشکان از لیپوماتیک به عنوان یک ابزار برای برداشتن مقادیر مناسب چربی از مکان‌های دقیق استفاده می‌کنند تا ظاهر زیبایی را به منطقه مورد نظر بدهند.

حتی اگر بازوهای فقط یک توده غیر پیچیده و ساده از بافت باشند، در واقع نیاز به بازسازی حرفه‌ای برای اطمینان از رسیدن به اهداف زیبایی مورد نظر دارند.

 

 

بهترین زمان انجام لیپوماتیک بازو

اصطلاح لیپوماتیک بسته به تکنیک های مورد استفاده جراح کاملاً متفاوت است. شایع ترین قسمت درمانی بازوها زمانی است که چربی از قسمت تحتانی بازو آویزان باشد. به طوری که اگر بیمار بازوی دست خود را با زاویه ۹۰ درجه نگه دارد ، غالباً میزان چربی زیادی را روی ان مشاهده کند.زیبایی بازوها با لیپوماتیک قابل درمان است و جلوه ای باریک تر و ظاهری زیبا به انها می بخشد.

 

 

آیا لیپوماتیک در قسمت تحتانی بازو نیز انجام می شود؟

تجمع چربی در قسمت تحتانی بازو بسیار بعید است و تقریباً همیشه در بازوهای فوقانی ایجاد می شود.همچنین در قسمت جلوی قفسه سینه ناحیه کوچکی به نام زیر بغل ، بین پستان و بازو وجود دارد که در اکثر بیماران غالباً در این ناحیه مقدار کمی چربی است و این امر به راحتی با لیپوماتیک قابل برداشت است .همچنین زیر بغل  کنار سینه ، یکی دیگر از مناطق مشترک برای تجمع چربی در خانم ها است. از بین بردن چربی در این ناحیه باعث می شود که بازوها باریک تر به نظر برسند و در نتیجه ظاهر پستان ها  نیز بهتر شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 9 =