لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از سریع ترین  روش های برای لاغری است  به همین دلیل از محبوبیت بالایی  در بین افراد برخوردار است. لیپوماتیک شکم توسط دستگاه انجام می شود وچربی های شکم و پهلو را خارج می کند. دراین عمل  پیوند بین بافت های چربی شکسته می شود و با عمل ساکشن از بدن  خارج می شود.   یک لوله به داخل شکم فرستاده می شود که این لوله علاوه بر حرکت رفت و برگشتی دارای حرکت دورانی و لرزشی  نیز است. تکنولوژی بکار گرفته شده در این ابزار به قدری دقیق و فوق العاده  است که کاملا آنرا از لیپوساکشن متمایز کرده است.

 

لیپوماتیک

 

لیپوماتیک چیست

لیپوماتیک جدیدترین نوع تخلیه چربی بدن است که در مقایسه با سایر روش های تخلیه چربی مثل ساکشن و یا لیپولیزر نتیجه ای کاملا متفاوت و باور نکردنی برای فرد دارد. لیپوماتیک عمل  کاملا سرپایی است  و نیاز به بیهوشی نیز ندارد و مقدارزیادی از چربی تقریبا در جلسه اول  تخلیه می شود وکمترین ورم و کبودی، درد در روش لیپوماتیک ایجاد می شود این روش نه تنها باعث افتادگی بیشتر پوست نمی شود بلکه به سفت تر شدن آن نیزکمک می کند.

نحوه  انجام لیپوماتیک

در روش لیپوماتیک سلول های چربی به صورت  کاملا فیزیکى و نه به صورت اشعه و یا حرارت تخریب شده که این روش توسط حرکات لرزشی لوله  کانولاو به صورت امولسیون در می آید و سپس این چربی به آرامی توسط خود دستگاه از بدن خارج می شود. روش لیپوماتیک مشکل ایمنی که در روش لیپوساکشن وجود دارد را رفع کرده است در این روش نه تنها وزن بدن کم می شود بلکه تغییر سایز، حجم و فرم  نیز صورت می گیرد. این روش  یک عمل بسیار راحت وبدون عارضه است و نتیجه آن بسیار رضایت بخش است.

عمل جراحی لیپوماتیک شکم با روش های قدیمی چون لیپوساکشن فرق دارد.ا دستگاه ها و روش لیپوماتیک شکم مدرن تر بوده وهمچنین از عوارض کمتری برخوردار است. عوارض عمل لیپوماتیک چون کبودی، سوزش و ورم موقت بوده و بعد از چند روز بهبود می یابد. برخلاف روش لیپوساکش مشکل ایمنی  در روش لیپوماتیک وجود نداردو بیمار بعد از انجام عمل جراحیتفاوت ایجاد شده را  می تواند احساس کند .دوره ی نقاهت این عمل  کوتاه بوده و بیمار بعد از یک هفته می تواند کارهای خود  را انجا م دهد.

 

 

مزایای لیپوماتیک شکم

از مزایای لیپوماتیک شکم می توان به موارد زیرا اشاره کرد:

– در این روش  بیهوشی کامل وجود نداردو ازبی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار دردی را احساس نخواهد کرد.

– این عمل اگر توسط متخصص و در کلینیک و یا اتاق عمل مجهز صورت بگیرد امکان عفونت کردن بسیار کم است.

– در روش های ساکشن امکان امبولی بالا بود اما در این روش این امکان بسیار اندک است.

 

لیپوماتیک

 

– جمع شدن پوست در این روش   نسبت به روش های دیگربه دلیل صدمات کمتربه مراتب بهتر می باشد.

– این روش  نیاز به بستری ندارد و بیمار بعد از عمل می تواند کارهای روزمره خود را انجام دهد .

– تورم و ترشحات پس از عمل سیار کمتر است.

– احساس خستگی و کوفتگی پس از عمل به مراتب کمتر است.

– در این روش افتادگی پوست بسیار کمتر اتفاق می افتد.

– بعد از عمل  از چربی های شکم می توان برای جاهای دیگر صورت مانند لب و یا گونه استفاده کرد.

معایب و عوارض لیپوماتیک چیست

– زمان جراحی در این عمل زیاد است  که خستگی و اشتباهات جراح را در پی دارد

-این عمل فقط در سه نقطه شکم، ران و بازو می توان  استفاده شود و در نقاط دیگربدن نباید استفاده شود.

– به دلیل ضربات شدید در این عمل  کوفتگی های شدیدی در بیمار ایجاد می شود.

– این روش فقط در مناطق بزرگ  قابل استفاده است و در مناطق ظریف مثل غبغب قابل استفاده نیست.

– افراد مبتلا به فشارخون بالا، بیماران قلبی و عروقی و افراد مبتلا به دیابت قبل از انجام عمل  با پزشک معالج‌ خود  مشورت کنند.

 

لیپوماتیک

 

 بعداز عمل لیپوماتیک به این نکات توجه کنید

– به دلیل شل بودن  پوست بعد ازعمل ، حداقل تا ۹ هفته باید از گن  استفاده شود. البته بهتراست تا شش ماه استفاده شود.

-کبودی در این عمل  حداقل تا ۲ هفته طول می کشد به بیمار اطلاع داده می شود که بیمار دچار استرس نشود.

– به دلیل ضربات شدید ویبریشن و هم چنین خونریزی ناشی از استفاده از این روش  جلو و عقب افتادن پریود امری شایع است.

لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب نیست

قبل از انجام عمل ، ازبیمار خواسته می شود تا چندین آزمایش را که پزشک تجویز کرده است را انجام دهد. پس ازاینکه پزشک نتایج آزمایشات را ملاحظه کرد، در صورتی که نتیجه آزمایشات رضایت بخش باشد این روش لاغری را برای بیمارانجام می دهد. در غیر این صورت پزشک  این عمل را انجام نمی دهد.و از انجام این عمل خودداری می کند.

 افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند بهتراست از انجام این  روش برای لاغری  صرف نظرکنند. روش لیپوماتیک برای از بین بردن چربی ها در یک نقطه خاص از بدن می باشد.

-افرادی که از چاق بودن شکم خود رنج می برند و یا قسمتی از بدن او بیش از حد چاق است مناسب نیست،این روش  برای کسی که به طور کامل بدن او چاق یک دست است، مناسب نیست. زیرا باید لیپوماتیک را در تمامی نقاط بدن او انجام داد. انجام این روش، خطراتی را متوجه این بیماران می کند.

 

 لیپوماتیک

-اگر فرد ی به یک بیماری عفونی مبتلا شده باشد وسیستم ایمنی او به شدت تضعیف شده باشد در این صورت روش لیپوماتیک مناسب این افراد نیست. مثلا بیماری های مانند دیابت شدید، بیماریهای مزمن .البته در صورتی که پزشک پس از مشاهده نتیجه آزمایش این بیماران، تشخیص دهد که انجام این عمل  هیچ خطری را متوجه آنها نمی کند، می توانند برای انجام آن آماده شوند.همچنین  قبل از انجام پزشک داروهایی تجویز می کند تا قبل از عمل استفاده شود.

هزینه لیپوماتیک

هزینه  عمل لیپوماتیک  به تعداد نقاط درمان بستگی دارد. چون این عمل به صورت سرپایی انجام می شود هزینه آن از عمل‌هایی که به بیهوشی در اتاق عمل نیاز دارد کمتر است .

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + هفده =