متخصص رینوپلاستی

متخصص رینوپلاستی برای جراحی  بینی را به دقت انتخاب کنید.تمام کسانی که تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارند, اولین دغدغه آنها انتخاب بهترین جراح بینی است.از آنجا که بینی عضو مهمی در زیبایی صورت می باشد، پس از انتخاب جراح ماهر و متخصص رینوپلاستی امری حیاتی پیش از اقدام به جراحی زیبایی بینی می باشد.

 

متخصص رینوپلاستی

 

جستجو در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی و همینطور دوستان و آشنایان اولین اقدام این است که هر فرد برای پیدا کردن متخصص رینوپلاستی  مناسب برای عمل بینی انجام می دهد.ولی برای انتخاب کاندیدای مناسب برای جراحی بینی خود نیازمند این است که فاکتور های بیشتری را مورد ارزیابی قرار دهید تا پس از انجام عمل بینی از رضایتمندی کامل برخوردار شوید.

تجربه مناسب متخصص رینوپلاستی

در کنار تخصص داشتن سابقه طولانی در جراحی بینی یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب متخصص رینوپلاستی برای بیمار است.هرچه متخصص رینوپلاستی جراحی های بیشتری انجام دهد، در انجام عمل بینی برای انواع بینی های موجود و با مشکلات ظاهری مختلف تجربه و تخصص بیشتری پیدا میکند. البته داشتن سابقه طولانی فقط معیار نباید قرار داده شود، اینکه پزشک در طول مدت سابقه خود چند عمل زیبایی بینی انجام داده است معیار بهتری برای انتخاب متخصص رینوپلاستی و با تجربه می باشد.

صحبت با بیماران قبلی  متخصص رینوپلاستی

در جراحی زیبایی بینی شکل ظاهری بینی پس از جراحی مهم است. اما مسئله مهم تر از شکل ظاهری، نداشتن مشکلات تنفسی پس از عمل بینی باشد.برای دانستن این موضوع شما می توانید باچند بیمار قبلی آن پزشک صحبت کنید و این مساله را از آنها جویا شوید که آیا پس از انجام جراحی زیبایی بینی توسط آن پزشک تنفس بیمار با مشکل مواجه شده است یا خیر.

 

مشاوره پیش از جراحی بینی

نکته آخری که در انتخاب بهترین جراح بینی برای شما حائز اهمیت است، مشاوره قبل از عمل جراحی می باشد.این نکته که شخصا شما با پزشکی که انتخاب کرده اید قبل از جراحی بینی خود صحبت داشته باشید و تمامی سوالات و خواسته های خود را به پزشک منتقل کنید، اهمیت بسزایی در نهایی کردن انتخاب پزشک برای رینوپلاستی شما را دارد.پس پس از بررسی های دقیق و مناسب با سلیقه خود برای مشاوره از پزشک مورد نظر وقت تهیه کنید تا پس از صحبت های نهایی با پزشک تصمیم خود را بتوانید عملی کنید.

متخصص رینوپلاستی

رینوپلاستی نوک بینی

اگر بینی توپی شکل با نوک گرد و گوشتی دارید و این موضوع آزارتان می‌دهد، باید بدانید که با بهره‌گیری از روش‌های مختلف عمل زیبایی بینی می‌توانید به بینی دلخواه خود دست یابید

علل بینی با نوک پهن و گرد

عامل‌های مختلفی در ایجاد بینی توپی شکل نقش دارد که شایع‌ترین آنها ضخیم بودن پوست نوک بینی است. بیش از حد ضخیم بودن پوست بینی حالتی توپی شکل به نوک بینی می‌دهد. علت دیگر این است که غضروف کناری نوک بینی پهنا  بیش از حد دارد و باعث بدفرمی بینی می‌شود.

انواع نوک بینی

 

۱-نوک بینی توپی غضروفی

جراح غضروف‌های نوک بینی را در عمل زیبایی بینی شکل می‌دهد تا بینی خوش فرم‌تر شود و نوک بینی توپی غضروفی اصلاح شود.

۲-نوک بینی توپی چربی‌دار

در عمل زیبایی نوک بینی گرد و چربی‌دار از پیوند غضروف استفاده می‌شود و مقداری از بافت‌های چربی از نوک بینی برداشته می‌شود تا چربی زیرپوستی کاهش یابد.

۳-توپی بودن نوک بینی به دلیل وجود بافت همبند

نوع سوم بینی توپی شکل پی‌آمد جمع شدن بافت همبند جای زخم در نوک بینی است. بافت‌های همبند باید برداشته شود، گاهی استفاده از پیوندهای غضروفی نیز لازم است.

روشهای اصلاح گردی نوک بینی

اگر مشکل گردی نوک بینی در اثر پهنای زیاد غضروف پایینی جانبی باشد، برش سِفالیک محافظه کارانه روش خوبی برای بهبود گردی نوک بینی است. اما در صورتی که مشکل از تحدب زیاد این غضروف باشد چطور؟ بسته به قدرت و استحکام غضروف نوک بینی از تکنیکهایی مانند بخیه متصل کننده غضروف میتوان برای مسطح کردن غضروف محدب نوک بینی استفاده کرد.

 

متخصص رینوپلاستی

اما در بسیاری از موارد این کار کافی نیست. در این موارد بهترین راه برای مسطح کردن غضروف محدب کاشت پیوند غضروف در زیر غضروفها است که به آن پیوند ستون کرورال پایینی جانبی  گفته میشود. مزیت دیگر آن این است که بینی ناپایدار و بی ثبات نمی شود بلکه حتی پشتیبانی بهتری از ساختار نوک بینی ایجاد شده است بنابراین بهتر در فرایند التیام مقاومت می کند.

جراحی زیبایی رینوپلاستی نوک بینی

اگر شما یک متقاضی مناسب برای جراحی نوک بینی هستید، پس یک تغییر شکل با دقت غضروف بینی توسط متخصص رینوپلاستی  می‌تواند بینی شما را تصحیح کرده و شکل جدید به بینی دهد تا از کم کردن جلوه‌ی دیگر اعضای صورت جلوگیری کند. تقارن بینی شما اساسا می‌تواند یا برای تناسب بیشتر یا ظاهر خوش‌آیند تصحیح شده یا افزایش یابد. اصلاحاتی که توسط  متخصص رینوپلاستی با رینوپلاستی نوک بینی و یا جراحی اصلاح بینی انجام می‌شوند عبارتند از:

۱-لیفت بینی افتاده یا سر پایین
۲-تراش نوک گرد و گوشتالوی بینی
۳-دوباره متوازن کردن سوراخ‌های بینی
۴-کاهش گشادی سوراخ‌های بینی
۵-اصلاح رینوپلاستی قبلی
۶-صاف کردن منحنی نامطلوب

مراحل رینوپلاستی نوک بینی

 

 

تغییر شکل بینی با زدن بخیه

بعضی از بینی‌های با نوک پهن را می‌توان با تکنیک بخیه زدن اصلاح کرد. بخیه‌های دائمی زیر برآمدگی بینی زده می‌شود تا غضروف کناری تحتانی هر سمت بینی باریک شود. سپس جراح هر دو غضروف را همزمان بهم نزدیک‌تر می‌کند. این بخیه‌ها که به بخیه‌های پیوند دهنده‌ی برآمدگی بینی موسوم‌اند، نوک بینی را به خوبی کوچک می‌کند و بینی خوش‌فرم‌تری را به دست می‌دهد.

رینوپلاستی به روش اصلاح غضروف

روش دیگر جراحی بینی با نوک پهن و گرد به اصلاح سفالیک معروف است. منظور از بخش سفالیک غضروف کناری تحتانی، لبه‌ی بالایی یا حاشیه آن، یعنی بخش مقابل پره سوراخ بینی، است که در نگاه مستقیم به بینی از روبرو مشخص است.

همان‌طور که می‌توانید تصور کنید اگر این بخش از غضروف کناری تحتانی بیش از حد برجسته باشد، نوک بینی پهن‌تر و گردتر به نظر خواهد رسید. در چنین حالتی می‌توان با شکل‌دهی به غضروف سفالیک به یک بینی خوش تراش دست یافت.

متخصص رینوپلاستی غضروف برجسته‌ی بینی را  تراش می‌دهد یا برمی‌ دارد تا گردی غضروف کمتر و نوک بینی متناسب‌تر شود. این روش باید در نهایت دقت اجرا شود تا تقارن نوک بینی حفظ شود.

 

متخصص رینوپلاستی

متخصص رینوپلاستی نباید مقدار زیادی از غضروف را بردارد و معمولاً پهنای غضروف به حدود ۸ تا ۱۰ میلی‌متر کاهش داده می‌شود تا نوک بینی تکیه‌گاه ساختاری مناسبی داشته باشد. اگر مقدار زیادی غضروف برداشته شود، چون غضروف کافی برای حفظ شکل بینی وجود ندارد، احتمال تخریب نوک بینی افزایش می‌یابد.

نتیجه این اشتباه به هم چسبیدن نوک بینی است که گاهی چند ماه یا چند سال پس از رینوپلاستی ناموفق بروز می‌یابد. اگر عمل به روش صحیح بر روی بیمار مناسب انجام شود، شکل نوک بینی بهبود می‌یابد و حمایت ساختاری آن نیز حفظ می‌شود.

 

 رینوپلاستی پیوند غضروف به نوک بینی

دیگر روشی که متخصص رینوپلاستی پیشنهاد می دهد اصلاح نوک بینی گرد و توپی شکل پیوند زدن غضروف به بینی است. منظور از پیوند یا گرافت این است که غضروف از بخشی از بدن خود بیمار (معمولاً تیغه یا سپتوم بینی، گوش یا دنده) گرفته می‌شود و به بینی پیوند زده می‌شود تا شکل بهتری را به بینی دهد. جراح در این روش از پیوند غضروف برای تغییر شکل نوک بینی گرد و توپی استفاده می‌کند. برخی جراحان بینی از این روش با اصطلاح “زیرسازی پایه کناری” یاد می‌کنند.

به بیان ساده‌تر در این روش غضروف زیر پایه‌ی کناری یا همان بخش کناری از غضروف تحتانی کناری قرار داده می‌شود تا نوک بینی فرم مناسبی پیدا کند. جراح رینوپلاستی غضروف را به پیوند زیرسازی شده بخیه می‌زند تا نوک پهن و گرد بینی از هر دو طرف صاف‌تر به نظر برسد. نتیجه نهایی سه گوش‌تر شدن نوک بینی است که بینی را خوش تراش نشان می‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − پانزده =