هزینه رینوپلاستی

هزینه رینوپلاستی  از عواملی است که افرادی که به دنبال جراحی بینی هستند به دنبال  ان می گردند. جراحی بینی هماهنگی صورت و نسبت بینی شما را افزایش می دهدچه جراحی بینی استخوانی باشد یا چه جراحی بینی گوشتی تاثیر زیادی در زیبایی شما خواهد داشت

هزینه رینوپلاستی

بینی یکی از اجزای اصلی صورت است که می‌تواند نقش فراوانی در تناسب و توازن صورت داشته باشد. به همین خاطر ایجاد تغییرات اندک در ظاهر بینی مانند کوچک کردن بینی، عمل بینی گوشتی و… می‌تواند نتایج شگرف برای فرد به همراه داشته باشد. معمولاً افراد به علت‌ها و دلایل مختلفی مانند شکستگی بینی و … جراحی شکستگی بینی یا زیبایی بینی را انجام می‌دهند

آیا در جراحی بینی حد و مرزی برای کوچک نمودن بینی وجود دارد

بطور قطع این حد و مرز وجود دارد. زیرا اولا زیبایی لزوما به معنای کوچکی نیست بلکه زیبایی بینی در گروه تناسب قسمت های مختلف بینی با هم و نیز تناسب کل بینی با قسمت های مختلف بینی با هم و نیز تناسب کل بینی با قسمت های مختلف چهره است. ثانیا کوچک شدن بینی تا حدی مطلوب است که عملکرد تنفسی بینی به مخاطره نیفتد.

 محاسبه هزینه رینوپلاستی

 

هزینه رینوپلاستی می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد. هزینه رینوپلاستی شامل بیهوشی، امکانات اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط است، هزینه جراح براساس تجربه او و محل دفتر جغرافیایی خواهد بود.
هزینه رینوپلاستی ممکن است شامل موارد زیر باشد:
۱- هزینه بیهوشی
۲- هزینه های بیمارستان یا جراحی
۳- آزمایش های پزشکی
۴- نسخه دارو
۵- هزینه جراح

هنگام انتخاب جراح پلاستیک تایید شده در جراحی رینوپلاستی، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او همان اندازه هزینه نهایی جراحی نیز مهم است.

هزینه‌های عمل جراحی بینی چقدر است

هزینه جراحی باز بینی و قیمت عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی بستگی به جراح بینی و نوع ساختار یا تغییرات زیبایی ایجادشده بر روی بینی فرد دارد. برای پیش‌بینی بهینه هزینه جراحی بینی باید با یک جراح متخصص در این حوزه مشورت کرد.

همچنین توجه داشته باشید که هزینه راینوپلاستی درصورتی ‌که ترکیبی از عمل‌های درمانی در یک زمان بر روی بینی فرد انجام شود، به‌طور مشخص افزایش خواهد یافت. بیماران باید هزینه جراحی بینی و روش‌های تامین مالی را پیش از عمل با پزشک خود مورد بحث قرار دهند.

 

عوامل موثر در هزینه رینوپلاستی

۱-وسعت درمان

وسعت و پیچیدگی درمان نیز می‌تواند هزینه رینوپلاستی را افزایش دهد. بطور خلاصه، یک عمل پیچیده زمان بیشتری طول می‌کشد و به همین خاطر هزینه بیشتری نسبت به عمل‌های ساده‌تر خواهد داشت. عواملی که می‌توانند باعث پیچیده‌تر شدن جراحی شوند عبارتند از:

۱-داشتن تجربه چندین مصدومیت بینی

۲-داشتن پوست خیلی نازک یا خیلی ضخیم

۳-انسداد بینی

۴-انحراف بینی بسیار شدید

هزینه رینوپلاستی

۲-موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی مطب جراح می‌تواند بطرز چشمگیری برقیمت رینوپلاستی تأثیر بگذارد.وقتی که پزشکی را در نزدیکی منزل خود بیابید، راحت‌تر می‌توانید به جلسات تکمیلی برسید و در صورت وقوع هرگونه مشکل یا بروز هرگونه نگرانی می‌تواند جراح خود را ببینید. بسیاری از جراحان کار خود را بازبینی می‌کنند بدون گرفتن هزینه اضافی بابت بیهوشی یا هزینه‌های دستمزد جراح.

 

 هزینه‌ رینوپلاستی چقدر است

اضافه بر موارد اصلی فوق، ممکن است عمل جراحی زیبایی بینی (جراحی رینوپلاستی ) هزینه‌های دیگری را نیز دربر داشته باشد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

۱-هزینه آزمایش‌های پزشکی احتمالی ـ شاید لازم باشد پیش از عمل، با توجه به شرایط جسمانی و سلامت عمومی بدن، آزمایش‌هایی را انجام دهید، که هزینه‌شان را باید جداگانه پرداخت کنید. همچنین گاهی انجام سی تی اسکن ضرورت می‌یابد تا اطمینان حاصل شود که تیغه میانی بینی صاف است.

۲-هزینه عمل‌های افزوده شده.گاهی در طول جراحی زیبایی بینی انجام عمل‌های دیگری نیز ضرورت می‌یابد که منجر به افزایش هزینه می‌شود. یکی از عمل‌های نسبتاً رایج اضافی شامل پیوند بافت از بخش دیگری از بدن می‌شود که در صورتی ضرورت می‌یابد که بخواهید قسمتی از بینی‌تان را بزرگتر کنید یا تغییری چشمگیر در آن به وجود آورید. ضمناً جراح پرداخت هزینه‌های اضافی را برای انجام جراحی بینی به روش باز مطالبه خواهد کرد، چرا که این نوع جراحی زمان بیشتری می‌برد.

 

 هزینه رینوپلاستی و بیمه درمانی

هنگامی که رینوپلاستی برای بهبود عملکرد تنفس انجام می شود، علت بیشترین شیوع فاجعه انسداد است. این روش، که به تنهایی یا به همراه رینوپلاستی زیبایی انجام می شود، بازسازی می شود و ممکن است تحت پوشش بیمه باشد. این نیاز به بررسی دقیق برای بررسی علت اختلال تنفس و اجازه قبلی از بیمه دارد.

هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی

بینی گوشتی به دلیل داشتن غضروف های ضعیف و نازکتر و پوستی با ضخامت بیشتر ، انجام عمل جراحی آن نسبت به بینی استخوانی ، با هزینه کمتری انجام می شود ، زیرا در این نوع بینی ها ، پزشک متخصص ، باید با تقویت غضروف ها به شکل دهی بینی اقدام نماید ، لذا با توجه به منطقه ای که کلینیک انتخابی بیمار در آن واقع شده هزینه متفاوت است.

 

هزینه رینوپلاستی

برخی نکات پیرامون هزینه رینوپلاستی که می بایست شما از آن ها مطلع باشید:

۱-هزینه رینوپلاستی صرفا به صورت نقدی در صندوق بیمارستان دریافت می گردد.
۲-هر میزان تغییر زیبایی و اصلاح روی بینی از نظر هزینه ای برابر با مبلغ یک عمل زیبایی بینی کامل است.
۳-هزینه هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی و استخوانی با یکدیگر فرقی ندارد.به دلیل این که جراحی زیبایی بینی یک عمل سلیقه ای است، هزینه های آن را بیمه پوشش نمیدهد و فقط بیمه تکلمیلی ممکن است ولی با این حال، اگر هدف جراحی، اصلاح پره بینی و سایر اختلالات ساختاری باشد، برخی بیمه ها ممکن است هزینه آن را تا سقف مشخصی پرداخت کنند.

 

 هیچ ارزانی بی علت نیست

مهمترین معیار بیمار در انتخاب جراح بینی باید  دانش، تجربه و تعهد وی نسبت به بیمارقبل، حین و پس از عمل باشد چراکه عمل بینی مستقیما با سلامتی و زیبایی فرد  در ارتباط است و پس از عمل اول اصلاح و ترمیم بینی کار آسان و بی نقصی نیست. هرگز کیفیت را فدای قیمت و هزینه کم نکنید و اطمینان حاصل کنید پس از انجام عمل از زیبایی و اعتماد به نفس پس از عمل خود لذت می برید.

 

پیچیدگی عمل و هزینه رینوپلاستی

عمل بینی پیچیدگی و سختی‌های خاص خودش را دارد. با پیچیده‌تر بودن جراحی بینی، هزینه جراحی نیز بیشتر می‌شود. چون پیچیده بودن  عمل، زمان و انرژی زیادی از جراح می‌گیرد. به همین خاطر هزینه جراحی بینی نیز بیشتر می‌شود. علاوه بر اینجا گوشتی و استخوانی بودن بینی هم بر هزینه جراحی بینی تأثیر می‌گذارد. مثلاً هزینه جراحی بینی گوشتی از هزینه جراحی بینی استخوانی بیشتر است.

همچنین گاهی نیاز است که جراح چندین عمل را به‌صورت هم‌زمان روی بینی بیمار انجام دهد که همین مسئله زیادتر شدن هزینه جراحی را در پی دارد. از عوامل دیگری که بر هزینه جراحی بینی تأثیر می‌گذارد این است که گاهی در حین عمل ممکن است نیاز باشد برای تقویت بافت‌های ضعیف غضروف، هزینه جراحی بینی افزایش یابد. همچنین اگر پوست بینی خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشد و یا بینی گرفتگی و انحراف داشته باشد نیز هزینه جراحی بالاتر می‌رود.

هزینه رینوپلاستی

سایر هزینه رینوپلاستی

گاهی در برخی از بیماران ۳-۴ ماه اول بعد جراحی بینی جوش‌هایی روی صورتشان ایجاد می‌شود که برای از بین بردن آن‌ها پزشک به بیمار توصیه می‌کند محصولات مراقبت از پوست با کیفیت استفاده کند که معمولاً هم دارای قیمت بالایی هستند. برای اینکه از ایجاد این جوش‌ها در صورت بیمار جلوگیری شود پزشک به شما ماده‌ای توصیه می‌کند که توسط آن پوست صورت خود را شستشو دهید و مرطوب نگه‌ دارید.

برش های جراحی بینی

هر روش جراحی به نوعی زخم به جا می گذارد.برش رینوپلاستی باز معمولا در داخل بینی است، غیر از برش ۳-۲ میلیمتری کولوما بافت مرکزی که سوراخ های چپ و راست بینی را از هم جدا می کند. این برش به خوبی پنهان می شود و بعد از ترمیم،این زخم اصلا دیده نمی شود.در روش بسته رینوپلاستی، فقط از برش های داخلی استفاده می شود.

 

 

عوارض جانبی رینوپلاستی

مانند هر جراحی دیگر رینوپلاستی خطرات و عوارض جانبی خود را دارد اما اگر به جرا بینی حاذق مراجعه شود هیچ گونه خطری را در پی نخواهد داشت. اما برخی از عوارض جراحی زیبایی بینی، عبارتند از:

  • مقداری خونریزی
  • عفونت کم
  • درد و زخم
  • واکنش و آلرژی نسبت به بیهوشی

هزینه رینوپلاستی

اقدامات بعد از رینوپلاستی

بیماران بعد از جراجی در حالت مساعدی به سر می برند. سر درد از عوارض نادر رینوپلاستی است. روز اول بعد از جراحی، قطعا تورم و کبودی در بینی و اطراف چشم ها وجود خواهد داشت. بعد از رینوپلاستی، بیمار باید:

  • استراحت کند.
  • از پایین آوردن سر خودداری کند.
  • داروهای تجویز شده از سوی دکتر را مصرف کند.
  • از انجام فعالیت های سنگین و حمل بار سنگین دوری کند.
  • در معرض تابش مستقیم نور خورشید فرار نگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =