پروتز سینه و شیردهی

پروتز سینه و شیردهی یکی از مواردی است که  افراد قبل از جراحی سینه  در باره آن بسیار پرس وجو می کنند در این باره بیشتر متخصصان و جراحان سینه معتقدند که پروتز و شیردهی هیچ تاثیری بر شیردهی فرد  ندارد این سوالی است که همیشه توسط کسانی که می خواهند پروتز سینه را انجام دهند بسیار پرسیده می شود که آیا پروتز سینه بر شیردهی تاثیر می گذارد یا نه؟

 

پروتز سینه وشیردهی

همانگونه که گفته شد پروتز سینه و شیردهی برروی شیردهی تاثیر گذار نیست زیرا در جراحی سینه برای  پروتز سینه معمولا  جراح پروتز را در پشت نسج سینه و در بیشتر مواقع پشت عضله پستان فرد  قرار می دهد.بنابراین می توان گفت که پروتز سینه هیچ گونه ارتباطی با مجاری شیری فرد نخواهد داشت .

البته بهتر است این را بدانید که  که اگر همراه  با  انجام پروتزسینه عملی مانند لیفت سینه  نیز انجام شود درمجاری شیری فرد بعضی تغییرات  به وجود می آید که همین امر ممکن است باعث شود ۳۰ تا ۴۰ درصد شیردهی در زنان کاهش یابد .بنابراین  ممکن است در بعضی موارد در پروتز سینه و شیردهی با یکدیگر اختلال ایجاد شود.

پروتز سینه و شیردهی با هم مرتبط هستند

در ابن باره باید گفت که در هنگام انجام پروتز سینه و شیردهی پروتز سینه به تنهایی برروی شیر دهی فرد اثر نخواهد گذاشت اما در بعضی مواقع بافت سینه فردبسیار کوچک است و جراح مجبور است پروتز سینه  بر روی این بافت ها قرار دهد.همین کوچکی بافت سینه باعث کم شدن شیر مادر نیز است و چه قبل از پروتز چه بعد از پروتز شیر این گونه افراد کم خواهد بود و ربطی به عمل پروتز سینه ندارد.

 

 

پروتز سینه و بارداری

عمل پروتز سینه هیچ گونه خطری برای بارداری نخواهد داشت  اما  همان گونه که می دانید در دوره  بارداری تغییرات هورمونی  در بدن بیشتر زنان به خصوص در با فت سینه اتفاق می افتد ، که همین امر  موجب  تغییر دراندازه و شکل سینه های فرد خواهد شد.

و حتی در برخی از خانم ها  این تغییرات تا مدتی بعد از بارداری نیز ادامه دارد چرا که ترشح شیر بعد از دوران بارداری وجود دارد .بنابراین اگر قصد عمل پروتز سینه را دارید تا جای ممکن آن را در دوران بارداری و شیردهی انجام ندهید.

افتادگی سینه ها  پس از دوران بارداری

پس از دوران  حاملگی پوست سینه در بیشتر افتاده و کشیده می شود که این  امربه دلیل غدد شیری وتغییرات هورمونی کاملا طبیعی و شایع است، اما در افرادی که پروتز سینه انجام شده است افتادگی سینه  به دلیل وزن پروتز نیز اتفاق می افتد و سینه ایتن افراد ها تا حدی زیادی افتادگی پیدا کند .

در صورتی که پس از دوران حاملگی و شیردهی ، سینه هایتان به حالت افتاده و بد فرم در آمد ، شما با انجام  جراحی لیفت سینه، یا جراحی لیفت و پروتز، سینه هایتان را خوش فرم و زیبا کنید.

پروتز سینه وشیردهی

 

برخی افرادی  که می خواهند انجام عمل پروتز سینه  انجام دهند از این موضوع ترس دارند که جراحی پروتز سینه و شیردهی با هم مرتبط است و ممکن است بران تاثیر بگذارد ،وبه دلیل این که  در سینه های این افراد  پروتزقرار گرفته است قادربه شیرده ای  نخواهند بود این یک تصورغلط می باشد ، زیرا با وجود قرار گبری پروتزدر داخل سینه  اما به بافت طبیعی و مجرای شیردهی در محل خودشان باقی می ماند وامکان شیر دهی بعد ازجراحی وجود خواهد داشت .

پروتز سینه وشیردهی بیشتر به برش ایجاد شده در جراحی سینه بستگی دارد. برش در جراحی سینه بیشتر دردور هاله سینه، زیر سینه ویا زیربغل ایجاد می کنند که اگربرش را در دورهاله سینه ایجاد کنند ، ممکن است در برخی افراد چند مجرای شیری قطع شود که می تواند  بر میزان شیر دهی تاثیر گذار باشد.

 

 

بهترین محل قرار گیری پروتز سینه و شیردهی

بهترین محل قرار گیری پروتز سینه و شیردهی که در غد شیری اختلال ایجاد نکند  به عواملی مانند تشخیص پزشک ، فرم سینه فرد و هدف متقاضی ازعمل زیبایی سینه بستگی دارد ،اما برای زنان که قصد بارداری دارند پروتز سینه در عضلات سینه ، بهترین گزینه می باشد.

 

 

 

 

مشکلات  جراحی پروتز سینه و شیردهی

در برخی  از زنان  اگر ایمپلنت‌های سیلیکونی یا سالین در داخل سینه قرارگیرد  این امکان وجود دارد که حساسیت نوک سینه‌ها کمتر یا بیشتر ازحالت عادی برای شما شود.

 

 

 

 محل برش پروتزسینه و شیردهی

همان گونه که در بالا اشاره شد پروتز سینه و شیردهی به طور کلی به برشهایی که درهنگام پروتز سینه  ایجاد می شود بستگی دارد.اگر ین برشها به درستی انجام شود  تاثیری بر شیر دهی فرد نمی گذارد.

به طور کلی اینکه مادری بتواند بعد از پروتزسینه به نوزاد خود  شیردهد یا نه ،به نوع روش جراحی‌ ، نوع پروتز بستگی دارد؛ اما جراح شما باید برش ها به گونه ای انجام دهد  که با شیردهی زنان سازگار باشد. برش‌هایی که در قسمت زیر سینه و زیر بغل برای قرار دادن پروتز سینه  زده می شود ، مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد کرد اما اگر برش  لبخند مانند در اطراف هاله نوک سینه انجام شود مشکلاتی  در دوران بارداری برای فرد بوجود می آید.

در صورتی که قصد بارداری  بعد از پروتز سینه را دارید قبل ازعمل ازپزشکتان درمورد محل ایجاد برش سوال کنید ، اگر این برش در زیر سینه و روی چین افقی سینه انجام شود، آسیب کمتری به سینه وارد می کند.

پروتز سینه وشیردهی

تاثیر پروتز سینه و شیردهی

در مورد تاثیر پروتز سینه و شیردهی باید گفت که فردی که عمل پروتز سینه انجام داده تا زمانی که شیردهی را برای  نوزاد خود انجام ندهد نمی تواند بفهمد که آیا بافت و سلولهای شیرساز پستانش با عمل جراحی پروتز سینه، تحت تاثیر قرار گرفته است یا نه.

به این نکته توجه داشته باشید در صورت انجام پروتز سینه قبل  از بارداری حتما به پزشک نوزاد را از جراحی سینه مادر آگاه کنبد تا روند افزایش وزن نوزاد را به دقت تحت نظر داشته باشد تا اطمینان حاصل شود  که به اندازه کافی به نوزاد غذا می رسد.

اگر جراحی سینه  شما به دلیل کوچک کردن سینه است این امکان وجود  دارد که  مشکلاتی در تأمین شیر کافی نوزاد  وجود خواهد داشت ،

به طور کلی اگر قصد بارداری دارید ومی خواهید جراحی پروتز سینه برای بزرگ سازی سینه انجام دهید و خودتان مب خواهید به نوزادتان شیر بدهید، توصیه می کنیم  جراحی را تا زمانی که آخرین نوزادتان را از شیر گرفتید، به تعویق بیندازید.

 

پروتز سینه وشیردهی

 

 

 

مراقبت های پس از پروتز سینه

  • شخص بهتر است پس از اینکه مرخص شد تا دو روز یک همراه داشته باشد که از او مراقبت نماید .
  • پس از ۱۴ روز شخص می تواند تمامی فعالیت های خود را از سر بگیرد در نتیجه بهتر است در مدت ۱۴ روز استراحت کافی داشته باشد و تمامی توصیه های جراح سینه خود را رعایت نماید تا زخم ها سریع تر بهبود یابد ، روند بهبودی زخم های هر شخص با شخص دیگری متفاوت است .
  • توصیه می شود در دوران نقاهت پس از بزرگ کردن سینه ها تا سه هفته از خوابیدن به پهلو اجتناب نمایید و از خوابیدن به پشت اجتناب نمایید ، بیمار پس از بزرگ کردن سینه ها به هیچ وجه نباید به روی شکم بخوابد .
  • یکی از نکاتی که باعث می شود که پروتزها بهتر در جای خود قرار گیرند ، استفاده از سوتین طبی است که جراح سینه به تمامی اشخاصی که عمل سینه را انجام داده اند توصیه می کند که به شکل مرتب تمام شبانه روز از این سوتین استفاده نمایند .
  • استحمام را اشخاص معمولا پس از ۲۴ ساعت از عمل بزرگ کردن سینه می توانند انجام دهند .
  • تا ۱۴ روز شخص باید نکاتی نظیر عدم بلند کردن اجسام سنگین را انجام ندهد زیرا باعث می شود که به ناحیه عضلات قفسه سینه فشار وارد شود .

در آخر به این نکته توجه کنید که اگر برش درپروتز سینه بر دور هاله سینه ایجاد شود ممکن است یک یا چند مجاری شیر دهی مسدود شود و نتوانید به طور مناسبی به فرزند خود شیر دهید ولی این نوع برش بسیار محدود می باشند و اکثر جراحان پلاستیک ماهر و توانا در زیر عضله و یا روی عضله سینه پروتز را قرار می دهند تا بانوان عزیز مشکلی با شیر دهی نداشته باشند.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 4 =