پروتز و لیفت سینه

پروتز و لیفت سینه دو جراحی متفاوت از هم می باشدکه در بیشتر مواقع  با هم اشتباه گرفته می‌شوند .این دو عمل زیبایی دو روش با هم دیگر متفاوت است  و هریک نیازهای مختلف فرد را برآورده می‌کنند. در برخی موارد جهت دستیابی به نتایج بهتر از هر دو عمل به طور همزمان نیز استفاده می‌شود.

پروتز ولیفت سینه

 

برخی از  بانوان بدون اطلاع  برای افتادگی سینه خود   انجام پروتز سینه را از پزشک خود در خواست می کنند و  تصور می کنند با انجام  پروتز سینه های آنها  حالت قبل خود را پبدا می کنند  و بالعکس. هر کدام از این روش‌­ها کار خودشان را انجام می­‌دهند. پروتز، حجم سینه‌­ها را افزایش می‌­دهد و مناسب خانمهایی است که کاهش حجم سینه دارند که درمان آن پروتز سینه است.

اما کار پروتز سینه متفاوت است، پروتز سینه و شاید به میزان خیلی جزئی در حد یک تا دو سانت باعث لیفتینگ سینه در افراد ­شود، اما به هیچ عنوان افتادگی بیشتر از این را اصلاح نخواهد کرد، نه تنها اصلاح نخواهد کرد بلکه ممکن است افتادگی را بیشتر کند، چون پوستی که افتادگی و شلی دارد اگر پروتز داخلش قرار بگیرد وزن پروتز افتادگی را بیشتر می‌­کند و شکل بدی را به سینه خواهد داد.

 پروتزو لیفت سینه همزمان

پروتز ولیفت سینه همزمان با هم برای افرادی مناسب است که

-بتمابل دارند  اندازه سینه خود  را افزایش دهند و سینه ها را لیفت نیز بکنید.
-نیاز به لیفت سینه دارید اما می خواهید سینه هایتان پرتر نیز بشوند.
-به علت جراحی چاقی یا کاهش وزن سایز سینه شما تغییر کرده باشد.
-نیاز به پروتز سینه دارید اما افتادگی سینه شما بیشتر از آن چیزی است که با پروتز سینه به تنهایی جبران شود.
-نوعی اختلال رشد سینه به نام سینه فشرده دارید.

 پروتز و لیفت سینه کدام یک بهتر است

هر کدام از این روشهای زیبایی  مزایا و معایب خود را برای فرد خواهد داشت . به طور کلی تمرکز پروتز سینه در بیشتر مواقع  بر روی حجم و شکل سینه است و هدف اصلی آن درمان افتادگی سینه نیست. اما تمرکز اصلی لیفت سینه بر روی وضعیت و موقعیت سینه است نه افزایش سایز آن. اغلب عمل لیفت سینه را همراه با پروتز سینه انجام می‌دهند تا به نتایجی بهتر، طبیعی‌تر و رضایت‌بخش‌تر دست پیدا کنند.

شما با انجام  هر کدام یک از  این عمل‌های زیبایی می‌توانید ظاهری جوان‌تر به سینه‌های خود بدهبدو آنها را به حجم دلخواه برسانید. تصمیم‌گیری برای انجام جراحی زیبایی سینه سخت است. برای راحتی خود و اتخاذ بهترین تصمیم باید با یک متخصص ماهر و با تجربه در زمینه برجسته‌سازی سینه مشاوره کنید تا مطمئن شوید که به بهترین نتایج دست خواهید یافت.

پروتز و لیفت سینه

 

برشهای ایجاد شده در پروتز و لیفت سینه

همان گونه که می دانید هریک از روش های جراحی نوعی زخم برای فرد  بر جا خواهد گذاشت . جراح پلاستیک در ایجاد برش های کوچک برای فرد تخصص دارد و آن ها را در جا هایی قرار می دهد که دیده نشوند. سه تکنیک جهت لیفت سینه وجود دارد که همراه با سه نوع برش می باشد.

ترکیب پروتز و لیفت سینه اجازه می دهد که از برش های مورد نیاز جهت لیفت سینه برای گذاشتن پروتز استفاده شود . در کل، برش اضافی دیگری برای گذاشتن پروتز همزمان با لیفت سینه لازم نیست.

بهتر است زمانی پروتز و لیفت سینه را باهم  انجام دهید که:

-بیمار علاوه بر نارضایتی از افتادگی سینه ها، خواهان افزایش سایز آن نیز باشد

-بیمار خواهان حفظ یا افزایش گردی و برجستگی سینه بخصوص در نیمه بالائی اش باشد.

-افتادگی شدید باشد.

روش پروتز و لیفت سینه به طور همزمان انجام می شود، بستگی به میزان افتادگی سینه دارد. در کل، هر چه افتادگی کمتر باشد، نیاز به برش کمتری می باشد و هر چه افتادگی بیشتر باشد،نیاز به برش بیشتری می باشد. پوشیدن هر نوع لباسی باعث مخفی شدن زخم ها می شود.

۱-برش پری آرئولار(اطراف هاله نوک سینه)،در امتداد آرئول(هاله اطراف نوک سینه)در مرز بین پوست تیره و روشن قرار می گیرد و به خوبی مخفی می شود.

۲-برش عمودی از زیر آرئول( هاله اطراف نوک سینه) شروع می شود و تا زیر سینه امتداد می یابد. برش عمودی معمولا بیشتر مشخص است.

 

 

اقدامات قبل از انجام عمل لیفت سینه و پروتز سینه

مهم ترین نکته قبل از انجام لیفت سینه و پروتز سینه این است که ماهیت عمل باید برای بیمار بصورت کامل توضیح داده شود. پس از مشورت بیمار با پزشک متخصص، در صورتی که توضیحات پزشک با تصورات بیمار منطبق بود توصیه می شود قبل از انجام عمل اقدامات زیر انجام داده شود:

  • توصیه می شود حداقل دو هفته قبل از انجام عمل مصرف دخانیات و سیگار ترک شود. مصرف دخانیات و سیگار باعث افزایش دوران نقاهت عمل خواهد شد.
  • زنان شیرده یا باردار باید تا پایان مدت شیردهی یا بارداری صبر کنند. بدیهی است که بارداری و شیردهی باعث تغییر حالت سینه ها می شوند.
  • حداقل یک هفته قبل از عمل از مصرف قرص های رقیق کننده خون مثل آسپرین خودداری نمایید.

 

 

مزایای پروتز و لیفت سینه

در این روش می توان از طریق برش های ایجاد شده در لیفت سینه وپروتز برای جایگذاری پروتز ها در بافت سینه نیز  استفاده نمود در نتیجه برای قرار گیری پروتز ها نیاز به ایجاد برش جدید وجود ندارد.

پروتز و لیفت سینه

عوارض  پروتز و لیفت سینه

جراحی پروتز و لیفت سینه مانند دیگر جراحی ها زیبایی ممکن است برای فرد عوارضی  داشته باشد که این عوارض بیشتر شامل

-عوارض ناشی از بیهوشی جراحی پروتز و لیفت سینه
-خون ریزی
-تورم لخته خون زیر بافت
-عفونت
-عدم بهبود زخم
-تغییرات در حساسیت سینه – نوک سینه که ممکن است موقت یا دائمی باشد
-عدم تقارن سینه ها
-ناهنجاری ها در کانتور یا شکل سینه
-مرگ بافت چربی در سینه
-تجمع مایع در زیر پوست
-از دست دادن بالقوه یا از دست دادن جزئی نوک سینه و آرئولا

 

بعد ازپروتز سینه ولیفت چه مراقبت هایی لازم است

-برای چند هفته اول بعد از عمل پروتز و لیفت سینه باید به پشت بخوابید.

-روی تخت خود بالش اضافی بگذارید تا بتوانید بدن خود را بالاتر قرار دهید.

– از استرس های غیر ضروری اجتناب کنید، مقدار زیادی خواب و تغذیه درست داشته باشید.

– از فعالیت جنسی یک تا دو هفته پس از عمل لیفتینگ سینه باید خوداری کنید.

-اجتناب از فشار دادن، خم شدن یا بلند کردن  نگه داشتن حتی اجسام کوچک و کم وزن.

-سینه های خود را از نور خورشید دور نگه دارید، به خصوص تا زمانی که شما هنوز بهبودی کامل نیافته اید:قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند زخم را تشدید و آن را دائم، عفونی یا قرمز نگه دارد.

 

پروتز و لیفت سینه

 

-برای جلوگیری از عفونت محل جراحی پروتز و لیفت سینه را را تمیز نگه دارید.

-برای فعالیت های روزمره خود از جمله دوش گرفتن، تمرین، شستن موها، بازگشت به کار و رانندگی، بعد از پروتز و لیفت سینه با پزشک خود مشورت کنید.

استفاده از سوتین طبی به مدت ۱ ماه به صورت مرتب و شبانه روز،یعد از پروتز و لیفت سینه زیرا باعث می شود تا پروتز و لیفت سینه در بهترین حالت قرار گیرند. سعی کنید تا زمانی که پزشک به شما اجازه نداده است از سوتین های طبی حتما به طور مداوم و شبانه روز استفاده نمایید. . در زمان استحمام در آوردن سوتین منعی ندارد.

دوران نقاهت لیفت و پروتز سینه

بلافاصله بعد از انجام پروتز و لیفت سینه، زخم‌ها پانسمان می‌شوند، تا میزان تورم بعد از جراحی کاهش یابد.

ضمناً لوله‌ای کوچک و ظریف، به طور موقت در زیر پوست قرار داده می‌شود تا خون و مایعات اضافی را بمکد.

پس از گذشت حدود سه روز لوله‌ها و پس از دو هفته بخیه‌ها )اگر جذبی نباشند که معمولا هستند) برداشته می‌شوند.

در ابتدا سینه‌ها دچار درد و تورم خواهد شد. جای زخم‌ها هم قرمز و متورم‌اند، البته این مورد پس از مدتی کاهش می‌یابد.

بعد از گذشت حدود یک سال، زخم ها به یکسری خطوط سفید نازک تبدیل شده‌اند که این مورد غیرقابل اجتناب است، به خصوص در اطراف هاله‌ی نوک سینه. خط عمودی به دلیل قرار گرفتن در زیر سینه‌ها کمتر دیده می‌شود.

با پوشیدن یک سینه‌بند مخصوص طی شبانه روز به مدت شش هفته بعد از عمل، زخم‌ها سریعاً بهبود می‌یابند. بعدتر می‌توانید آن را با یک نیم‌تنه یا سوتین ورزشی محکم جایگزین کنید.

 

عمل لیفت سینه مناسب تر است یا پروتز سینه؟

بستگی به مشکلی دارد که برای فرد بوجود آمده است.باید مشکل بررسی شود که آیا اضافه بودن پوست یا شلی پوست بعد از بارداری باعث افتادگی سینه ها شده است؟که درمان این مورد لیفت سینه می باشد.آیا حجم غدد شیری دچار کاهش شده؟ که درمان آن پروتز می باشد.در نتیجه اگر فقط کاهش حجم سینه را داشته باشیم و پوست شل نشده باشد درمان آن پروتز سینه می باشد.پروتز فقط برای حجم دادن سینه است.اگر علاوه بر کاهش حجم غدد شیری، دچار شل شدگی پوست شود، علاوه برپروتز سینه باید لیفت سینه نیز انجام بگیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =