پزشک جراحی لاغری

پزشک جراحی لاغری به افرادی که دچار چاقی مفرط هستند، پیشنهاد میدهند تا به کمک روشهایی مانند جراحی  هرچه  سریع تر  وزن کم کنند. در صورتی که فرد با ورزش و رژیم غذایی  نتواند وزن خود را کم کند و دچار مشکلات و بیماری های ناشی از چاقی شده باشد، می تواند جراحی لاغری برای تناسب اندام ولاغری استفاده کند.

 

پزشک جراحی لاغری کیست

پزشک جراحی لاغری کسی است که  برای انجام جراحی لاغری از  انواع روشهای مختلفی استفاده می کند یکی از راههایی که خود فرد در ابتدا امتحان می کند محدود کردن مقدار غذایی که فرد به صورت روزانه مصرف می کند،و باعث کاهش وزن وی می شوند. اما با انجام جراحی لاغری بر نحوه ی گوارش غذا و جذب مواد مغذی فرد تاثیر می گذارد.

با این این وجود باید گفت که همه ی انواع این جراحی ها  خطرات و عوارضی مانند عفونت، فتق و لختگی خون را برای فرد به دنبال داشته باشد. بسیاری از افراد پس از جراحی لاغری، به سرعت وزن کم می کنند اما مدتی بعد، دوباره کمی وزن اضافه می کنند. در صورتی که ورزش کنید و رژیم غذایی خود را رعایت کنید می توانید وزن پایین خود را حفظ کنید. همچنین برای باقی عمر، نیاز به معاینه و پیگیری های پزشکی دارید

 از پزشک جراحی لاغری چه انتظاراتی داشته باشیم

برخی بیماران از پزشک جراحی لاغری خود انتظار نامعقولی دارند به عنوان مثال آنها انتظار داردند که پس از جراحی لاغری به سایز و یا هیکلی شبیه به مربی بدنسازی شان داشته باشند. یاید گفت قطعا  این انتظارات برای فرد  خیالی بوده و این  نشان دهده این است که  بیمار آمادگی لازم را برای انجام جراحی لاغری ندارد.روند بیشتر جراحی ها به این گونه است که بیمار پس از جراحی تا چند سال به طور مداوم به پزشک جراحی لاغری خود مراجعه می کند تا پیشرفت وی را بررسی کند.

قبل ازجراحی پزشک جراحی لاغری چه توصیه هایی دارد

پزشک جراحی لاغری  قبل از جراحی به شما خواهد گفت که نتایج روش‌های مانند باندینگ و بالن، موقتی است و برای گرفتن نتایج طولانی‌مدت  بهتر است روش‌هایی مثل بای‌پس معده و اسلیو استفاده کنید.

– همچنین پزشک جراحی لاغری به بیمارگوشزد خواهد کرد  بعد از هر کاهش وزن سریع ممکن است پوست افتادگی پیدا کند.

-روش باندینگ و بالون بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که بنا به دلایلی می‌خواهند سریع ۱۵ تا ۳۰ کیلو وزن کم کنند.

جراحی  لاغری با روش اسلیو معده

جراحی اسلیو نوعی از لاغری است که فرد بعد از جراحی کاهش قابل توجه ای خواهد داشت در این جراحی  ظرفیت معده و ایجاد یک محدودیت اجباری و فیزیولوژیک در میزان غذای مصرفی فرد صورت می گیرد. در جراحی اسلیو معده که به طریق لاپاروسکوپی صورت می‌گیرد قسمت عمده سمت چپ معده بیمار برداشته می‌شود و معده به شکل لوله باریکی باقی می‌ماند.

در جراحی با این روش تقریبا می توان گفت که  ۸۰ درصد از بخش قابل ارتجاع معده شامل قسمتی از معده که هورمون گرلین ترشح می کند از معده جدا خواهد شد و قسمت باقی مانده معده با روشها ی خاص ترمیم می شود و ۸۰ درصد بافت معده جدا شده از بدن خارج می گردد.

البته در تغذیه این افراد بعد از جراحی دچار تغییرات خواهد شد به عنوان مثال این بیماران باید از خوردن قندهای ساده خودداری کنند چرا که هضم آن‌ها در دهان شروع می‌شود.این محدودیت با تغییراتی نامحسوس تا پایان عمر باقی  خواهد ماند و جراحی در یک سال اول باعث کاهش وزن قابل توجه فرد شده و در ادامه این کاهش وزن را به همین صورت نگه می دارد.

پزشک جراح لاغری

عوارض جراحی اسلیو معده

– این جراحی در افراد ریزه خوار و شیرینی خوار  هستند روش ایده الی نمی باشد و بیشتر ریزه خوارن یا شیرینی خواران تحت عمل اسلیو قرار می گیرند ممکن است نهایتا ۲۰ تا ۲۵ کیلوگرم از اضافه وزن خود را (حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد) از دست داده و خیلی زود دچار توقف کاهش وزن شود. بنابراین در انتخاب روش باید حداکثر دقت از سوی بهترین  جراح  لاغری انجام گیرد.

-این نوع روش لاغری مناسب افرادی که دچار ریفلاکس معده به مری  یا ترش کردن و سوزش سر دل هستند توصیه نمی شود

زیرا باعث بدتر شدن وایجاد زخم مری و مشکلات درازمدت در فرد خواهد شد.

-از آنجایی که در این روش بخشی از معده برداشته می شود و از بدن خارج می شود بنابراین، اسلیو معده غیر قابل برگشت است.

جراحی اسلیو معده و پیشگیری از سرطان

برخلاف تفکر بعضی افراد مبنی بر ارتباط جراحی اسلیو و ابتلا به سرطان باید گفت که  که این نظریه کاملا نادرست بوده  و جراحی اسلیو به خودی خود باعث ایجاد یا پیشرفت سرطان معده نمی شود مگر اینکه بیمار  پیش از جراحی اسلیو، ضایعه سرطانی در معده یا عامل مستعد کننده دیگری داشته که پس از عمل نیز تشخیص داده نشده باقی بماند و به پیشرفت خود ادامه دهد. علاوه بر این، اسلیو به دلیل کاهش قابل توجه وزن باعث پیشگیری از بروز خیلی از سرطان ها از جمله سرطان تخمدان نیز می شود.

پزشک جراحی لاغری در تهران

جراحی لاغری در تهران باید قبل از هر اقدامی ، به شرایط روحی و جسمی بیماربیشتر توجه کند  و با بررسی وضعیت سلامت فرد با تجویز آزمایشات لازمه ، اقدام به عمل جراحی لاغری  برای فرد کند.

داشتن تخصص لازم ، تجربه ی کافی ، خلاقیت ، داشتن دانش ،مهارت لازم  استفاده از روش های روز پزشکی دنیا ، استفاده از ابزار و تجهیزات پزشکی مدرن  ، به کارگیری روش های نوین و کم عارضه از جمله ویژگی های جراح لاغری  است .

پزشک جراحی لاغری

انتخاب بهترین جراح لاغری در تهران

به منظور انتخاب بهترین جراح لاغری قبل از هر کاری  به سایت های معتبر پزشکی مراجعه کرد ، نمونه عمل های انجام شده را با مقایسه تصاویر قبل و بعد از جراحی ، بررسی کنید و با مشاهده سوابق ، تحصیلات و اطلاعات ارائه شده در سایت مورد نظر تا حدودی اطلاعات لازمه را برای بهترین انتخاب کسب کنید.

با آگاهی از میزان رضایت دوستان و آشنایانی که جراحی زیر دست پزشک جراح لاغری مورد نظر اطلاعات لازم را به دست آورید و با دید بازتری در این خصوص تصمیم گیری کرد ودر نهایت بهترین پزشک جراحی لاغری در تهران را انتخاب کنید.

نکاتی که پزشک جراحی لاغری به شما توصیه می کند

افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند، متاسفانه از عوارض و بیماری‌های مختلفی رنج می‌ برند و ریسک بسیار بالاتری برای ابتلا به بیماری‌ هایی ازقبیل دیابت، چربی خون بالا، فشار خون بالا، سکته مغزی، سکته قلبی و  دارند.

درمان این بیماران به سختی از طریق رژیم غذایی و ورزش یا بدون درمان دارویی نتیجه بخش خواهد بود و مسلما نتایج درمان در طولانی‌ مدت مایوس‌ کننده‌ ترخواهد بود طوری که میزان عود برای درمان‏ های غیر جراحی چاقی تا ۹۰درصد گزارش شده است.

پزشک جراحی لاغری

 

بنابراین اگر فردی به چاقی مفرط مبتلا است از آنجایی که ممکن است به هر یک از بیماری‌هایی که در بالا ذکر شد مبتلا شده باشد یا در آینده نزدیک مبتلا شود، نیاز است تا با درمان جراحی لاغری به وزن ایده آل خود دست یابد اما باید توجه داشت که درمان جراحی تنها یک روش کمکی برای لاغری است و بیمار متعهد است تا آخر عمر از رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی (پیاده‌ روی روزانه یک ساعت) پیروی کند تا به وزن قبل از جراحی برنگردد.

 

انتخاب بهترین پزشک جراحی لاغری

به منظور انتخاب بهترین پزشک جراحی لاغری و جراح ابدومینوپلاستی می توان به سایت های معتبر پزشکی مراجعه کرد ، نمونه عمل های انجام شده را با مقایسه تصاویر قبل و بعد از جراحی ، بررسی کنید و با مشاهده سوابق ، تحصیلات و اطلاعات ارائه شده در سایت مورد نظر تا حدودی اطلاعات لازمه را برای بهترین انتخاب کسب کنید.

 

با آگاهی از میزان رضایت دوستان و آشنایانی که جراحی زیر دست پزشک جراح ابدومینوپلاستی را تجربه کرده اند می توان اطلاعات لازم را به راحتی به دست آورد و با دید بازتری در این خصوص تصمیم گیری کرد .

 

لاغری بعد از جراحی

جراحی لاغری امکان دارد که سبب کاهش حدود ۵۰ درصد از وزن فعلی شما گردد . حال موفقیت و پایدار ماندن نتیجه پس از جراحی لاغری  فقط و فقط بستگی به خود شما دارد که مستلزم به یک سری تغییرات اساسی در سبک زندگی و رژیم غذایی و عادات غذایی و فعالیت بدنی شما میباشد.  جراحی های لاغری متنوع بوده که برخی از انها نوعشان محدود کننده میباشد و حجم معده شما را کوچک مینمایند. نوع دیگر از جراحی لاغری سبب عدم جذب کالری و مواد غذایی میباشد . و نوع دیگر ترکیبی از هر دو روش میباشد.

 

پزشک جراحی لاغری

هزینه و قیمت جراحی لاغری

جراحان زیادی در زمینه لاغری فعالیت دارند که تجربه و تخصص هر جراح و درصد بالای رضایت بیماران از انجام جراحی لاغری خود در تعیین بهترین پزشک جراحی لاغری تاثیر دارد، در مورد هزینه و قیمت تعرفه های جراحی لاغری پزشکان متخصص جراحی به دلیل عدم تعرفه ثابت نمی توان هزینه مشخصی را تعیین نمود زیرا همین عدم تعیین تعرفه مشخص دست جراحان را برای تعرفه های بالای جراحی باز گذاشته است و هر جراحی تعرفه متفاوتی را با توجه به نوع روش جراحی ، میزان چربی های اضافه بدن بیمار و تعرفه کلینیک به بیماران ارائه می نماید.

 

لاغری با لیزر توسط بهترین جراح لاغری

 بلیزر لیپولیز، یک روش با حداقل تهاجم برای از بین بردن دائمی چربی ها همراه با کشیدن پوست در ناحیه ی درمان است.این جراحی  پیشرفته ی لیپوساکشن به کمک لیزر، برای بیمارانی  کاربرد دارد که تنها  می خواهند در ناحیه هایی از بدن چربی آن ناحیه را برطرف کنند ، ظاهر مناسبی داشته باشند؛ مانند چربی پهلو ها، بغل ران ها، شکم، ران ها، دست ها، چانه و باسن. لیزر لیپولیز شامل ابزار های نوک تیزی است که اجازه ی برداشتن چربی با جزئیات بالاتری را می دهند. لیزر لیپولیز یک روش جایگزین برای لیپوساکشن به کمک لرزش است. لیزر لیپولیز هوشمند، باعث فروپاشی غشای سلول های چربی شده و آن ها را به صورت یک امولسیون در می آورد که بعدا به راحتی توسط یک لوله ی مخصوص خارج می شوند.

سن مناسب جراحی لاغری

به طور کلی می توان گفت که افرادی که به سن بلوغ رسیده‌اند، می توانند جراحی لاغری انجام دهند.البته در ابتدا پزشک جراحی زیبایی شما دریک جلسه مشاوره پزشکی با شما خواهد داشت  وبه بررسی مشکلات زمینه‌ای مثل مشکلات ژنتیکی، مشکلات هورمونی، دیابت وغیره خواهد پرداخت. البته مشکلاتی که در افراد چاق وجود دارد ممکن است به دلیل برخی بیماری ها باشد ، قطعا اولین توصیه پزشک این است که در ابتدا مشکلاتی زمینه‌ای فرد  را برطرف کند. ودر صورت مناسب بودن شرایط بدنی جراحی لاغری برای فرد انجام شود.

 

 

 

روش جراحی لاغری مناسب من کدام است ‌

انتخاب  هر کدام از روشهای جراحی  برای شما نتیجه  متفاوتی خواهد داشت و در واقع  انتخاب هر کدام از این روشها به فاکتورهای متعددی از جمله نوع تغذیه ،بیماری‌های بیمار بستگی دارد.

به عنوان  مثال کسانی که دچار ریفلاکس معده هستند نمی توانند  جراحی اسلیومعده  انجام دهند  همچنین کسانی که سابقه سرطان معده دارند نباید جراحی بای‌پس انجام دهند زیرا در این عمل دو قسمت معده از هم جدا می‌شود و دیگر با آندوسکوپ به آن دسترسی نخواهیم داشت تا معده را بررسی کنیم.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =