کاشت ابرو

کاشت ابرو به عمل جراحی زیبایی گفته می‌شود که در طی آن برای فردی که فاقد ابروست با استفاده از موهای طبیعی سر، در ناحیه ابرو مو کاشته می‌شود.

کاشت ابرو نوعی کاشت موی کوچک است که افرادی که به علل مختلف ابروهای خود را از دست داده‌اند یا ابروهای بسیار نازک و کم‌ پشت دارند از این عمل جراحی استفاده می‌کنند تا این زیبایی از دست رفته خود را جبران کنند.

 این روش، مشابه روش‌های کاشت مو است و هزینه این جراحی با توجه به فرد و میزان ریزش موی او متغیر است.

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

تمام افرادی که فاقد ابرو هستند یا ابروهای بسیار نازک و کم پشت دارند می‌توانند عمل کاشتن ابرو را انجام دهند. در این عمل زیبایی از فولیکول‌های سر برای کاشت ابرو استفاده می‌شود و از این جهت کسانی که موی سر صاف تا کمی حالت‌دار دارند، بهترین انتخاب‌ها برای این جراحی هستند چرا که موهای مجعد و خیلی حالت‌دار برای این عمل مناسب نیست.

 

علل از بین رفتن ابروها:

کندن عصبی ابروها (تریکوتیلومانیا)، کم کاری تیرویید، کم پشتی ژنتیکی، کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو، تاتوی ابرو که در جامعه ما رواج زیادی پیدا کرده و ضربه (ضربه حتی می‌تواند باعث کاهش رنگدانه ابروها شود و به این طریق نمای ظاهری ابروها را کمرنگ تر کند) از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دایمی ابروها هستند و باعث می‌شوند برخی از افراد برای جبران آن به این جراحی زیبایی روی آورند.

 

 

 

 

Eyebrow transplantation

عوارض کاشت ابرو چیست؟

  • جراحی کاشت ابروی طبیعی عوارض جانبی کمی دارد و بعد از جراحی کاشتن ابرو نیازی به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست.
  • پس از این عمل جراحی کمی خونریزی ایجاد می‌شود و شاهد دلمه بستن زخم خواهید بود.
  • پس از جراحی ناحیه شاید کبود شود، ورم کند یا ملتهب شود. ورم دور چشم به سرعت، اغلب در عرض یک شب، ناپدید می‌شود.
  • ناحیه کاشت دچار خارش می‌شود که تنها یک یا دو روز طول می‌کشد، خارش را می‌توان با پماد برطرف کرد. پماد باید در طول روز و شب بر روی ناحیه کاشت ابرو مالیده شود تا از خراش تصادفی جلوگیری کند.
  • در صورتی که ناحیه ابرو بیش از دو روز خارش داشت، شاید به دلیل عفونت است که باید سریعا درمان شود.
  • از آنجا که مو در سه مرحله رشد می‌کند، اگر پس از کاشت موی ابرو شاهد ریزش مو بودید نگران نباشید، طبیعی است.

 

 

 

 

Eyebrow transplantation

فرایند کاشت ابرو به چه شکل است؟

در طول فرایند کاشت ابرو، بیحسی موضعی انجام می‌شود تا بیمار در طول جراحی احساس درد نکند. پس از عمل نیازی نیست که بیمار در مراکز درمانی (کلینیک زیبایی) بستری شود و می‌تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.

 جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد چرا که این عمل فرآیند بسیار ظریفی دارد و نیازمند قرار دادن موها در برش‌های بسیار ریز (نیم میلی متری) است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده‌اند و به گونه‌ای قرار می‌گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند. استفاده از گرافت‌هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده‌اند باعث می‌شود که قرارگیری با کوچک ترین برش‌های احتمالی امکان پذیر باشد تا کمترین جای زخم و آسیب دیدگی به موهای قبلی وارد شود.

هر ابرو عموما بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده شود و مطابق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار گیرد. موها همچنین باید در فاصله نزدیکی نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند تا ابرو کامل و صاف به نظر برسد.

 

 

 

 

Eyebrow transplantation

فولیکول‌های مو اهدا کننده با استفاده سوزن‌های بسیار ریز جدا می‌شوند که تضمین کننده این مساله است که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نشود.

نکاتی در مورد کاشت ابرو

برای بدست آوردن نتایج بهینه، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دو تا دوتا پیوند زده می‌شود که شیوه طبیعی رشد ابروها است. از آنجا که از نواحی پوست سر (یک ناحیه معمولی برای برداشت مو پشت گوش‌ها است) به ابرو پیوند زده می‌شود، موی ابرو به صورت دایمی رشد می‌کند و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند.

 نتایح کاشت موی ابرو دایمی هستند و خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده پی خواهید برد و پس از چند ماه نتیجه کامل به دست می‌آید. البته رشد مو در افراد مختلف متفاوت است و با تداوم رشد موی کاشت شده، همانند ناحیه اهدا کننده اولیه، باید موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید.

 

 

 

Eyebrow transplantation

کاشت ابرو به روش fueو sut

در هر بار کاشت ابرو بین ۵۰ تا ۴۰۰ گرفت نیاز است که هر گرفت شامل ۱ الی ۲ تار مو می باشد.اولین مرحله کاشت ابرو طراحی و زاویه سازی ابرو ها است که علاوه بر چهره سازی و زاویه دهی طبیعی پزشک با تائید نهائی فرد صورت می گیرد. تارموها برای ناحیه ابرو توسط پزشک متخصص انتخاب و برداشت می شود. عمل کاشت ابرو با برداشت فولیکول های مو از یک ناحیه اهدا کننده وجداسازی بافت ها از هم زیر میکروسکوپ توسط پزشک و در انتها کاشت و پیوند زدن تارها در ناحیه ابرو است. ریزش ابرو ها بعد از کاشت تا دو هفته اول بسیار طبیعی بوده و تا ۹ ماه اول شروع به رشد و تا ۱۲ ماه به طور کامل پر شده و رشد طبیعی تکمیل می شود .

 

 

 

 

Eyebrow transplantation

مزایای کاشت ابرو به روش sut و fue

کاشت ابرو با روش جدید sut و FUE  در یک جلسه توسط تیم مجرب با زاویه خواب طبیعی انجام می شود و این متد بدون هرگونه عوارض ،بدون جراحی، بدون درد، بدون جای زخم و بدون کوتاهی موها درقسمت برداشت انجام می شود توجه داشته باشید که در این روش موهای ابرو قابل رشد بوده و کاملا طبیعی می باشد همچنین کسانی که قبلا ابروهای خود را تاتو کرده اند، اگر بر روی آن مدل بخواهند کاشت ابرو کنند، نیازی به پاک کردن تاتوی خود ندارند.

 

 

 

 

Eyebrow transplantation

 

هزینه کاشت ابرو به روش sut و fue

هزینه کاشت ابرو بستگی به مقدار وسعت محل خالی بودن ابرو ها و تعداد گرافت های کاشته شده در ابرو، دستمزد پزشک و کلینیک و غیره.

نکاتی که در مورد کاشت ابرو باید بدانید

-رشد موهای کاشته شده  بیشتر و طویل تر از رشد طبیعی مو های ابرو هستند.

-رنگ و ژنتیک موهای کاشته شده همانند موهای سر می باشد.

-موهای کاشته شده همانند موهای طبیعی ابرو هستند و می تواند آنها را بر داشت، رنگ کرد و مدل مورد نظر را در آنها ایجاد کرد.

-موهای کاشته شده به هیچ وجه تراکم موهای طبیعی  خود فرد را ندارد  و در صورت تمایل برای پرپشت نمودن ابرو باید حداقل ۲ یا ۳ مرحله کاشت ابرو را تکرار کنید. افرادی که روی تاتو کاشت ابرو انجام می دهند چون زمینه پوست آنها رنگی است تراکم موی کاشته شده بیشتر به نظر می رسد و فرد از عمل خود راضی تر است .

-در هیچ کجای بدن مویی وجود ندارد که شبیه موی ابرو باشد. بهترین مو برای کاشت ابرو موی سر است که به لحاظ مشخصات ظاهری مانند ضخامت وحالت و میزان و زاویه رشد ابرو است . البته بعد از یکی دو سال موهای کاشته شده فرم و حالت و کیفیت رشد شبیه به ابرو پیدا می کنند.

در آخر آنچه بیشترین مورد شکایت بیماران کاشت ابرو است زاویه رشد ابروهای کاشته شده است ولی با استفاده از متدهای جدید نمایی بسیار طبیعی تر نسبت به روشهای قدیمی ایجاد شده و چنین مشکلی تا حد زیادی برطرف شده است.

کاشت ابرو

کاشت ابرو به چه کسانی توصیه می‌شود؟

شایع‌ترین دلیل مراجعه برای کاشت یا پیوند ابرو، ضعیف شدن و ریختن ریشه موی ابروها به‌خاطر برداشتن مکرر ابروها با موچین است که در درازمدت باعث نازک شدن و از بین رفتن دائمی آنها می‌شود. با این حال روش پیوند و کاشت به افراد زیر بیشتر از بقیه توصیه می‌شود:

– این روش بهترین انتخاب برای پر پشت کردن ابروهای کسانی است که ابروهای کم پشت دارند.

– خانم‌هایی که شکل ابروهای‌شان زیبا نیست و دائم با قلمو یا مدادهای ابروی شیمیایی مجبور به شکل دادن به آن هستند، برای تغییر فرم ابروهای‌شان می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند.

– عده‌ای که بر اثر زخم و جای بخیه و حتی سوختگی مقداری از ابروهای خود را از دست داده‌اند هم برای ترمیم جای آن می‌توانند به کاشت ابرو فکر کنند.

– خانم‌هایی که قبلا تاتوی ابرو کرده‌اند ولی از فرم آن خسته شده‌اند، می‌توانند با استفاده از تکنیک‏ های خاص و حرفه‌ای روی تاتوی خود کاشت ابرو انجام دهند.

– افرادی که به علت بیماری‌های خاص یا اتفاقات دیگر مقداری از ابروی خود را از دست داده‌اند، برای پر کردن قسمت‌های ریخته این روش را امتحان می‌کنند.

 

 

در کاشت ابرو، موی اهدایی از کدام ناحیه استفاده می شود؟

زمانی که حجم کمی از مو دچار ریزش شده باشد و یا موی یکی از ابروها نازک باشد، می توان موی اهدایی را از ابروی دیگر برداشت. در خانم ها موی اهدایی از قسمت های پشت گوش نیز برای آنها گرفته می شود، چرا که موی این ناحیه در خانم ها نازک تر بوده و برداشتن مو از این ناحیه باعث طبیعی شدن ظاهر ابرو خواهد شد.

در آقایان، ناحیه موی اهدایی بر اساس میزان ضخامت فعلی ابروها تعیین می شود. مردها نسبت به خانم ها ابروهای پر و ضخیمی دارند.

 

مدت زمان کاشت ابرو با موی طبیعی

متقاضی با مراجعه به دکتر پوست در ابتدا مشاوره های لازم را به فرد می دهد و سپس پروسه را شروع می کند. مدت زمان این پیوند ۴ تا ۷ ساعت می باشد که برای این که فرد هیچ گونه درد و ناراحتی را احساس نکند از بی حسی های موضعی و یا پمادهای حاوی لیدوکایین استفاده می نماید. پزشک با گرفتن ۲۰۰ تا ۴۰۰ مو اقدام به کاشت آن در ناحیه ابرو می کند.

نتایج کاشت ابرو

فولیکول‌های کاشته شده در ابرو در ابتدای رشد خود مانند ته ریش به نظر می‌ رسند، اما در طی ۶ تا ۱۲ هفته بعد بلندتر و پرپشت‌تر خواهند شد. نتیجه نهایی پیوند ابرو ۸-۱۰ ماه بعد از عمل مشخص خواهد شد. موهای ابروی تازه باید به طور منظم کوتاه و آراسته شوند. پس از جراحی کاشت ابرو، موهای دائمی و طبیعی در ناحیه ابروها رشد خواهد کرد.

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =