کشیدن پوست بعد از لاغری

کشیدن پوست بعد از لاغری یکی از رشهای زیبا سازی پوست است این زوش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد بر اثر کاهش وزن زیاد نواحی از بدنشان دچار شلی یا افتادگی در پوست شده باشند. در این زمان است که  با کمک جراحان  زیبایی عمل  کشیدن پوست بعد از لاغری  را انجام دهند.

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

 کشیدن پوست بعد از لاغری چگونه است

امروزه برای کشیدن پوست بعد  لاغری از روشها و برشهای مختلفی استفاده مب شود برش های جراحی باید در مناطق استراتژیک صورت بگیردکه کاملا پنهان باشند. تخصص و مهارت جراح در این نوع جراحی و در چگونگی ایجاد برش ها از اهمیت ویژه ای برای فرد  برخوردار می باشد.

بیهوشی

در این نوع جراحی با توجه به نظر جراح بیهوشی و نوع جراحی مورد استفاده برای هر ایمار از بیهوشی برای بیمار استفاده می شود.

 ایجاد برش برای کشیدن پوست

در این نوع جراحی، برای کشیدن پوست برش ها را به صورت الگویی مشابه با بیکینی میزنند تا ران، کشاله ران، کفل، و باسن را سفت کنند. برش نیز اطراف بدن میزنند تا چربی و پوست شکم را بردارند و پوست را در این نواحی سفت کنند.لیپوساکشن و جراحی کشیدن پوست برای به دست آوردن نتیجه بهتر ضروری است.

 بستن برش و بخیه زدن

در اخر بخیه های حمایتی عمیق در بافت های تحتانی ضروری است تا قوام جدید را شکل دهند. نتایج این جراحی سریعا مشهود است ولی برای مشاهده نتایج نهایی ۲ سال زمان لازم است.

اغلب افرادی که پس از کاهش وزن قابل توجه یا بارداری به افتادگی و شل شدن پوست مبتلا شده اند، برای درمان این حالت نیاز به جراحی برای برداشتن پوست اضافی دارند. در این روش جراحی، بر روی بدش برشی ایجاد شده و پوست و چربی اضافی برداشته می شود. سپس دو سمت محل بریدگی به وسیله بخیه به هم پیوند زده می شود.

 کشیدن پوست بعد از لاغری

روشهای مختلف کشیدن پوست بعد از لاغری:

– ابدومینوپلاستی بهترین روش یرای کشیدن پوست روش ابدومینوپلاستی است در این روش پوست اضافه  از روی شکم برداشته می شود.

-لیفت کردن پوست پایین تنه:در این روش پوست از شکم، باسن و ران ها به کمک لیفت  برداشته می شود.

– لیفت کردن پوست بالا تنه: در این روش پوست از سینه و کمر برداشته می شود.

-جراحی زیبایی لیفت ران و مینی لیفت ران

: به معنی حذف پوست از ران داخلی و بیرونی است.

-براکیوپلاستی (لیفت کردن بازو): در این روش پوست آویزان زیر بازو برداشته می شود.

جراحی های متعددی که معمولا بر روی قسمت های مختلف بدن انجام می شود باید در طول یک یا دو سال پس از کاهش وزن انجام شوند. جراحی های فرم دهی بدن معمولا نیاز به بستری شدن در بیمارستان از یک تا چهار روز دارند. زمان ریکاوری در خانه نیز معمولا دو تا چهار هفته است. احتمال بروز برخی از عوارض جراحی مانند خونریزی و عفونت نیز وجود دارد. اما این احتمال بسیار اندک است.

دلیل شل شدن پوست چیست

هان گونه که می دانید پوست بزرگترین اندام  محافظتی بدن افراد محسوب می شودو یک سد محافظ در برابر محیط پیرامون بدن را تشکیل می ‌دهد. درونی ‌ترین لایه پوست شامل پروتئین‌ ها از جمله کلاژن و الاستین است.

کلاژن که ۸۰ درصد از ساختار پوست را تشکیل می ‌دهد، سفتی و استحکام پوست را فراهم می‌ کند. الاستین نیز به پوست قابلیت ارتجاعی داده و کمک می ‌کند تا پوست شما سفت و حالت  کشسان باقی بماند.

در طول افزایش وزن، پوست بدن گسترش می‌ یابد تا فضای کافی را برای رشد شکم و دیگر بخش ‌های بدن باز کند. بارداری یکی از نمونه‌ های این گسترش پوست است.

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

در دوران بارداری این گسترش وکشیدگی پوست  در طول چندین ماه رخ می‌ دهد، به همین ترتیب، بیشتر افرادی که دارای اضافه وزن‌ و چاق هستند، وزن اضافی خود را اغلب از اوایل دوران کودکی یا نوجوانی بدست آورده و در طی سال‌ها به همراه داشته ‌اند.

هنگامی که پوست به طور قابل توجهی کشیده شده و برای مدت زمان طولانی در همین وضعیت باقی بماند، کلاژن و الاستین آن آسیب می‌‌ بیند.در نتیجه پوست مقداری از قابلیت جمع شدن خود را از دست می ‌دهد. زمانی که فرد مقدار زیادی از وزن خود را از دست بدهد، پوست اضافی از بدن آویزان می‌ شود. به طور کلی، هر چه فرد وزن بیشتری را از دست بدهد، اثرات شلی پوست شدیدتر خواهد بود.

 

 

نکات مهم پس از کشیدن پوست بعد از لاغری

۱-بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری پ بانداژها روی برش ها قرار داده  می شوند. ممکن است لوله کوچک و باریکی زیر پوست موقتاً قرار داده شود به این دلیل که از این طریق هر خون یا مایع اضافی که بعد از جراحی جمع می­شود را خشک کند.

۲-جراحی کشیدن پوست بعد از لاغری درد و ناراحتی ابتدا با داروهای درون وریدی و درون عضلانی مدیریت می شوند و بعدها می توان با داروهای خوراکی این درد را کنترل کرد.

۳-  در جراحی کشیدن پوست بعد از لاغری  جراح توصیه می کند بیمار  از یک برنامه غذایی خاصی برای مدتی تبعیت کند. همچنین جراح بیمار را راهنمایی خواهد کرد که چطور خطر پیچیدگی ها را کاهش دهد.

-فعالیت های بعد از عمل کشیدن پوست بدن بیمار محدود خواهد شد تا زمانی که دوره نقاهت بیمار به پایان برسد. محدودیت ها شامل اجتناب از انجام ورزش و برداشتن بیشتر از ۵ کیلو یا بالاتر هستند. البته قدم زدن بعد از جراحی توصیه می شود.

 

کشیدن پوست بعد از لاغری

-بیشتر بیماران نیاز به چهار تا شش هفته زمان ریکاوری  بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری دارند تا به فعالیت های عادی خود بازگردند. به طور کلی باید شش تا هشت هفته منتظر بمانند تا ورزش را شروع کنید؛ چرا که فشاری نباید روی این ناحیه ی مداوا وارد شود. تقریباً ۷۵ درصد ورم بعد از شش هفته و ۹۰ درصد آن بعد سه ماه فروکش خواهد کرد.

 

مراقبت ها  کشیدن پوست بعد از لاغری

-نباید مدت زیادی بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری از لگن استفاده شود وبهتر است در صورت امکان به توالت از جای خود بلند شوید و از روز بعد در راهرو بیمارستان کمی  پیاده روی کنید.

-بخیه ها در صورتی که  قابل جذب نباشد  بعد از ۱۲ ـ ۱۰ روز کشیده می شوند.

– بعداز کشیدن پوست بدن به مدت یک هفته در منزل استراحت  کنید.

-شش هفته بعد از کشیدن پوست بعد از لاغری باید  گن شکم حتما بسته شود.

 

افرادی که بهتر است عمل کشیدن پوست بعد لاغری را انجام دهند

 

۱-افرادی که نواحی متعدد بدن دچار شلی و افتادگی شده باشد.
۲-اشخاص سالمی که از بیماری خاصی رنج نمی برند که باعث مختل شدن ترمیم بعد از عمل بشود یا خطر جراحی را افزایش دهد.
۳-اشخاص  که دخانیت از جمله سیگار نمی کشند.
۴-اشخاصی که نقطه ­نظر مثبت و اهداف واقعه ­گرایانه دارند.
۵-افرادی که متعهد به داشتن سبک زندگی سالم شامل تغذیه­ مناسب و تمرینات ورزشی هستند.

عوارض جراحی کشیدن پوست بدن

جراح تمام عوارض مختص جراحی کشیدن پوست بدن را در جلسه مشاوره به شما توضیح میدهد ولی عوارض کشیدن پوست بدن در حالت کلی موارد زیر می باشد:

وجود درد ، تورم و حساسیت پوستی در بسیاری از بیماران دیده می شود که به زودی از بین خواهد رفت. همچنین عوارض پس از بی هوشی، وجود عفونت، و بهبود ضعیف ضخم از دیگر عوارض جراحی لیفت بدن می باشد.تخصص و مهارت جراح شما در جراحی کشیدن پوست بدن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

کشیدن پوست بعد لاغری

چه کسانی کاندید مناسبی برای کشیدن پوست بعد از لاغری هستند

کسانی می توانند کاندید جراحی زیبایی پوست برای رفع شل شدگی و افتادگی باشند که ویژگی های زیر را داشته باشند

-به هدف خود برای کاهش وزن رسیده و وزن آنها برای ۶ ماه گذشته ثابت بوده است. جراحی رفع افتادگی پوست برای سال های طولانی دوام می آورد اما نوسانات وزنی پس از جراحی می تواند بر نتیجه اثرات منفی گذارد.

-در سلامت کامل به سر ببرد.  برخی بیماری های خاص می تواند احتمال نیاز به جراحی زیبایی پوست را افزایش دهد.

 

 

افتادگی پوست در چه قسمت هایی از بدن بیشتر اتفاق می افتد؟

افتادگی پوست اغلب در ناحیه شکم اتفاق می افتد که بیشترین میزان ذخیره چربی را دارد. البته شل شدن و افتادگی پوست در قسمت های دیگر نیز می تواند اتفاق بیافتد.

برخی از افراد پس از رژیم های لاغری سریع دچار افتادگی و شل شدن بازو و سینه ها، و برخی دیگر دچار افتادگی در نواحی ران و باسن می شوند.

 

کشیدن پوست بعد لاغری

یک رژیم غذایی متعادل، ورزش روزانه، و مرطوب کننده می‌تواند به پوست شما  کمک کند تا به مرور زمان منقبض و سفت شود. اثر بخشی این درمان‌های طبیعی، به سن شما، به اینکه پوست شما چه مدت کشیده شده، و به مقدار کاهش وزنتان بستگی دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =