کشیدن پوست زیبایی

کشیدن پوست زیبایی مناسب  کسی است که می خواهد ده سال جوانتر به نظر آید، طرفدار جراحی‌های تهاجمی نیست. با افزایش سن فرد، گرانش سبب می‌شود پوست شل و پژمرده شود و در طول زمان ما حجم طبیعی چهره خود را از دست می‌دهیم. هرچند ممکن است زیر تیغ جراحی رفتن گزینه‌ای برای افراد نباشد، اما راهی غیر جراحی هم  وجود دارد که این گونه‌های جذاب و برجسته را به چهره خود بازگردنید

کشیدن پوست زیبایی

 

روشهای  جراحی‌های کشیدن پوست زیبایی

امروزه روش‌های بسیاری برای جوان کردن پوست و برطرف کردن تغییر رنگ و افتادگی پوست صورت، رفع عیوب و… ابداع شده‌است. زیبایی یک فرد به دلایل مختلفی می‌تواند دستخوش تغییر شود از جمله: افزایش سن و کاهش فعالیت کلاژن‌ سازی در پوست، تصادف، جراحت، نقص مادرزادی و … بسیاری هم هستند که هیچ مشکلی ندارند و تنها دوست دارند سراغ جراحی‌های زیبایی بروند به دلایلی کاملا شخصی. جزو هرکدام از این دسته‌ها باشید روش‌های متعددی دارد که هرکدام در موارد خاص خودش کاربرد دارد.
ومناسب برای صورت‌هایی با ساختار استخوانی خوب که فقط نسج نرم صورت خود را ول کرده‌اند و در ضمن چروک‌های ریز فراوان ندارند. همچنین سن مناسب بین ۴۰ تا ۶۵ سالگی است  این جراحی برای از بین بردن چروک‌هایی با عمق متوسط و عمیق و همچنین افتادگی پوست مناسب‌تر است.زیرا
چین وچروک‌های سطحی پوست کمتر می‌شود.

عوارض کشیدن پوست زیبایی

۱-در مواردی همچون خط خنده، خط پایین دو گوشه دهان، چروک‌های ریز اطراف چشم و لب این جراحی موثر نیست.
۲-جراحی کشیدن پوست زیبایی نباید در کسی‌ که از نظر روانی‌ مشکل دارد انجام شود چون این گونه افراد هیچگاه به رضایت نمی‌رسند.
۳-شایع‌ترین عارضه کشیدن پوست زیبایی خونریزی یا جمع شدن خون زیر پوست است که باید به سرعت و با دقت برطرف شود. این مساله در حدود ۸ تا ۱۰درصد موارد اتفاق می‌افتد.
۴-آسیب به اعصاب صورت از عوارض مهمی‌کشیدن پوست زیبایی است که خوشبختانه در دست جراح باتجربه بسیار نادر است.

کشیدن پوست زیبایی

 

انواع روش‌های لیفت و کشیدن پوست زیبایی

 

۱- کشیدن پوست زیبایی  با هایفوتراپی

کشیدن پوست زیبایی با هایفوتراپی ، اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، تکنیک نوینی است که برای لیفتینگ صورت و سفت کردن پوست آن به کار برده می‌شود. هایفو به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند و موجب انعقاد گرمایی در SMAS (سیستم اپونوروتیک عضلانی سطحی) می‌شود و به تدریج و به مرور زمان باعث سفت شدن و جوانسازی پوست می‌شود.

بیمار پس از درمان هایفوتراپی می‌تواند فعالیت معمول خود را ادامه دهد. پوست برخی بیماران اندکی قرمز می‌شود که البته موقتی است و به سرعت برطرف می‌شود. نتایج حاصل از روش هایفوتراپی برای لیفتینگ پوست صورت و یا کشیدن پوست گردن به طور مستمر ظرف ۹ ماه بهتر و چشمگیرتر می‌شود. ماندگاری اثر روش هایفوتراپی حدود یک سال است.

۲-کشیدن پوست زیبایی با لیزر

لیزر یکی از راههای جوانسازی پوست است. در این روش بیماران با استفاده از لیزر می‌توانند برای مقابله با پیری از روشی با حداقل تهاجم بهره‌مند شوند. این روش هایفو تراپی(کشیدن پوست صورت) تأثیرگذار بخش میانی صورت را سفت می‌کند و بالا می‌برد، هایفو چروک‌ها را صاف می‌کند و با کشیدن پوست گردن به آن انحنایی مانند گردن جوانان می‌دهد. بدون آن که عمل جراحی انجام دهید، بخیه زدن را تحمل کنید و با جای زخم کنار بیایید، جوانسازی پوست صورت انجام میگردد.

به کمک کشیدن پوست زیبایی با لیزر، بدون خطر بروز عوارض عمل‌های دیگر، با صرف هزینه کمتر و شروع مجدد سریع‌تر فعالیت‌ها می‌توانید افتادگی پوست صورت و نشانه‌های پیری را محو کنید و دوباره جوان به نظر برسید. برای اطلاع دقیق از هزینه کشیدن پوست صورت با پزشک مشورت نمایید.

 

کشیدن پوست زیبایی

مدت‌هاست که از قدرت فن‌آوری پیشرفته لیزر برای اهداف درمانی و زیبایی استفاده می‌شود. بااین حال نحوه به کارگیری لیزر برای سفت کردن پوست در گذشته بسیار تهاجمی بود. امروزه با تقبل قیمت لیفت صورت بدون جراحی پوست در حال پیر شدن در عمل لیفت با لیزر با دقت بالا به شیوه‌ای ایمن گرم و منقبض می‌شود، به این ترتیب بیمار از لذت جوان‌سازی دوباره صورت با حداقل تهاجم برخوردار می‌گردد. انعقاد بافت و تشکیل کلاژن در این عمل تحریک می‌گردد و در پی‌آمد آن بهبود قابل ملاحظه‌ای در بافت، کشش و سفتی پوست حتی تا چند ماه پس از عمل ایجاد می‌شود.

 

سایر انواع لیفت یرای کشیدن پوست صورت زیبایی

۱- لیفت با برش کوچک
۲- پیلینگ
۳- لیزر
۴-کرم ها

لیفت صورت با عمل جراحی

لیفت صورت روشی جراحی برای جوانسازی و کشیدن پوست زیبایی صورت است که در آن پوست اضافی صورت برداشته می‌شود تا صورت جوان‌تر به نظر رسد. با این حال صورت در حال پیر شدن علاوه بر آن که پوست‌اش دیگر خاصیت کشسانی گذشته را ندارد و روز به روز شل‌تر می‌شود، عضلاتش نیز ضعیف‌تر می‌شود و چربی آن از بین می‌رود.

عمل کشیدن پوست صورت

 

این عمل صورت را ۵ تا ۱۰ سال جوانتر نشان میدهد. لیفتینگ (کشش پوست صورت) معمولاً در افراد بالای ۴۰ ساله انجام میشود. در این عمل از طریق کشیدن پوست صورت و بافت زیرٱن چروک پوستی کاهش مییابد. لیفتینگ صورت را هم می توان با سایر اعمال زیبایی مثل لیفتینگ گردن، بلفاروپلاستی(کشیدن پوست پلک ها)، لیفتینگ ابرو و پیشانی به طور همزمان انجام داد. سن متقاضی، جنس پوست وی، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.

در دوران کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست، سطح وسیعی از رشته های کولاژن وجود دارد که باعث صاف ماندن پوست است. با افزایش سن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش مییابد و درصد ٱب زیر پوستی کم میشود. همین طوربه طول رشته های کولاژن افزوده شده و در نتیجه در پوست یک حالت افتادگی همراه با چین و چروک ایجاد میشود که ظاهر پوست را تغییر میدهد، بافت اطراف چشم و فک پایین شل میشود و موجب میشود که چهره حالت نگران، خسته و اخمو پیدا کند.

 

 

کشیدن پوست زیبایی

تماس با آفتاب از عوامل بسیار مؤثر در ایجاد این تغییرات است. نور آفتاب یک التهاب مزمن در پوست ایجاد میکند که منجر به متلاشی شدن عواملی میشود که پوست را شاداب و جوان نگه میدارند. عوامل دیگری مانند کاهش وزن، استرسهای زندگی روزمره، مصرف کم مایه جات ٕ استفاده از الکل و سیگار و استعداد ژنتیکی، در روند ایجاد تغییرات در چهره اثرگذار میباشند.

نحوه عمل جراحی لیفتینگ صورت

در عمل کشیدن پوست ، از بیحسی موضعی با همراه تزریق داروهای آرامبخش یا بیهوشی عمومی استفاده میشود. مدت زمان این عمل، در حدود سه الی چهار ساعت است.اکثر برشها، در داخل خط مو و در داخل چروکهای طبیعی صورت قرار میگیرد تا بعد ها جای عمل به دید نیاید.

نکات لازم بعد از عمل کشیدن پوست زیبایی

در ۱ تا ۲ روز پس از عمل کشیدن پوست  بانداژها برداشته میشود. در این زمان فرد متوجه تورم و تغییر رنگ در برخی از قسمتهای صورت میشود.در صورت وجود ورم و کبودی، نگرانی وجود ندارد، چون پس از مدتی به وضعیت کاملا طبیعی برمیگردد.تورم در ۳ روز اول پس از جراحی افزایش پیدا کرده و طی ۷ الی ۱۰ روز کاملٱ از بین می رود.بعد از ۱۰ روز بعد از عمل بخیه ها کشیده می شوند.بعد از ۲ هفته میتوان به فعالیتهای معمول برگشت و پس از ۶ تا ۸ هفته ورزش را شروع کرد.در روزهای اول بعد از عمل، باید از هر گونه فعالیتی که فشار خون را بالا می برد، خودداری کرد.

کشیدن پوست زیبایی

مراقبت‌ های بعد از کشیدن پوست زیبایی

-تا چند روز بعد از این جراحی زیبایی فعالیت ‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.

– در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).

-بعدا از جراحی  کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می ‌گردد.

– تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.

– کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته بعد از کشیدن پوست صورت زیبایی طبیعی است.

– بعد از عمل کشیدن پوست زیبایی ، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.

-تا مدتی بعد از عمل جراحیزیبایی، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

– در روزهای اول بعد از کشیدن پوست زیبایی ، باید از زور زدن، خم شدن یا بلند کردن اجسام، پیاده ‌روی تند، شنا کردن، ارتباط جنسی و هر گونه فعالیتی که فشار خونتان را بالا ببرد، خودداری کنید.

 

چه افرادی برای عمل کشیدن پوست زیبایی مناسب هستند؟

به ‌طور کلی، کاندیداهای مناسب برای انجام این عمل کسانی هستند که چین و چروک زیاد و پوست شل و افتاده‌ای دارند. برای ارزیابی فرد می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

۱ – وجود یک چین عمیق از کناره بینی تا کناره دهان

۲ – چین‌های عمیق در گونه‌ها و شلی پوست روی برجستگی‌های گونه

 کشیدن پوست زیبایی

۳ – شلی پوست، چین‌ها و ستون‌های عمودی یا چربی اضافی در گردن.

با عمل لیفتینگ صورت تمام مشکلات ذکر شده مرتفع می‌گردد، اما افتادگی ابروها، پوست و چربی اضافی در پلک بالا یا پایین، یا چین‌های دور دهان را نمی‌تواند رفع کند.

 

 

روش‌های دائمی عمل جراحی لیفت

این روش ها شامل جراحی های مختلف هستند که به صورت دائمی می‌توانند عمل لیفت را بر روی صورت بیمار انجام دهند و این تیم نیز شامل انواع مختلفی است که هر کدام از تکنیک های متناسب خود استفاده می کنند و  در هنگام جراحی بر روی تک تک لایه های پوست تاثیر می گذارند تا نتیجه نهایی حاصل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + چهار =