کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم روشی  برای رفع  پوست افتاده وشل درناحیه شکم  در افراداست. این افتادگی  وشلی پوست در افراد بیشتر به دلیل  کاهش وزن شدید اتفاق می افتد  شما می توانید با استفاده از کشیدن پوست شکم از شل شدگی و افتادگی پوست خود را برطرف کنید.

 

کشیدن پوست شکم

کشیدن پوست شکم با جراحی

کشیدن پوست شکم به کمک ابدومینوپلاستی

این روش جراحی باعث  کوچک کردن شکم و حذف چربی اضافی در این ناحیه می شود  براساس این روش  چربی وپوست اضافه از بالا وپایین برداشته شده و ظاهر برآمده شکم اصلاح می شودو پوست شما در شکم به حالت کشیده خود بعد ا زتخلیه چربی باز می گردد.

از نکات مهم قابل ذکر ایجاد اسکارهای وسیع روی پوست بدن است که برای برداشتن وترمیم آنها احتیاج قطعی به جراحی پیدا می شود.وسعت این اسکارها می تواند از یک سمت لگن تا سمت دیگر آن باشد.

آیا کشیدن پوست شکم باابدومینوپلاستی عوارض دارد

کشیدن پوست شکم با این روش عموما رضایت بخش است .با این وجود همیشه خطرات و عوارض خاصی ممکن است همراه با این جراحی برای فرد اتفاق بیفتد.

عوارض نادری مثل درد، کبودی، سفتی و تشکیل لخته های خونی در ناحیه عمل و بی حسی موقت پوست انتهایی محل عمل برای چند هفته ممکن است به وجود آید.

جلوی عوارض را می توان با انجام درست و به موقع سفارشات جراح معالج قبل و بعد از عمل و تحرک داشتن بعد ازجراحی کشیدن پوست در ناحیه شکم  (در اولین فرصتی که فرد توان راه رفتن دارد) به حداقل و صفر کاهش داد.

نحوه جراحی ابدومینوپلاستی برای کشیدن پوست شکم

آبدومینوپلاستی  اگر به صورت کامل انجام شود می تواند ۲ تا ۵ ساعت طول بکشد ولی عمل آبدومینوپلاستی جزئی که فقط نواحی زیر ناف را تخلیه می کنند ، ۱ تا ۲ ساعت به طول خواهد انجامید ،

طول مدت عمل به وسعت عمل جراحی بستگی دارد.در طی این عمل جراحی یک برش طولی از استخوان لگن یک طرف تا استخوان لگن طرف مقابل ایجاد می شود ، این خط برش بالای ناحیه تناسلی ایجاد می کند و سپس با یک برش گرد در اطراف ناف پوست آزاد شده و در نهایت پوست دیواره شکم در زیر ناحیه خط دنده ها جدا می شود.

 

 

کشیدن پوست شکم

پوستی بزرگ اضافه از دیواره شکم جدا می شود تا عضلات طولی نمایان شود ، سپس عضلات را به هم نزدیک کرده و در کنار هم توسط بخیه فیکس می کنم ، این مرحله از عمل جراحی باعث باریک شدن کمر می شود وسپس اضافات پوست جدا شده و ما بقی آن به دیواره شکم بخیه می شود.

ودر نهایت یک سوراخ ناف جدید تعیین می شود و یک لوله که فضای زیر پوست را به بیرون ارتباط می دهد ، برای خروج ترشحات کار گذاشته می شود.در یک آبدومینوپلاستی جزئی فقط پوست بین خط برش پایینی و ناف جدا شده و پایین کشیده می شود ، اضافات آن برداشته شده و مابقی بخیه می شود.

خطرات کشیدن پوست شکم

این نکته را بدانید که کشیدن پوست شکم وسیله ای برای وزن کم کردن نمی باشد. اغلب همزمان با لیفتینگ نیاز به لیپوساکشن نیز می باشد. بهترین نتیجه در بیماران لاغری که دچار افتادگی پوست شکم می باشند به دست می آید. خط بخیه افقی و تقریبا بلند ناشی از جراحی بالای محل رویش موهای آلت تناسلی قرار می گیرد که به آسانی توسط شورت پوشش داده می شود.

کشیدن پوست شکم بدون جراحی

-اولتراسوند

فرایندهای اولتراسوند با تمرکز میکرو می‌توانند برای سفت کردن پوست صورت و گردن تاثیر بگذارد، در حالی که اولتراسوند شدیدتر برای کاهش چربی از شکم و قسمت‌های کمراستفاده می‌شود. با این حال، اولتراسوند برای افرادی که دارای سطوح پایین‌تر شلی پوست هستند، در مقایسه با کسانی که پوست به شدت شل و آویزانی دارند، مناسب‌تر است.

کشیدن پوست شکم

 

– ار اف برای کشیدن پوست شکم

اگر پوست  شما به شدت شل شده باشد، ار اف روشی مناسبی است  که یک وسیله‌ی رادیوفرکانسی برای سفت کردن پوست به شدت شل می‌باشد. این درمان، فرکانس‌هایی را به لایه‌ی درونی پوست تزریق می‌کند تا باعث تحریک مؤثرفرایند سفت شدن پوست گردد.

از این روش بیشتر در گردن، غبغب، شکم، ران‌ها و بازوها استفاده می‌شود. این روش برای افرادی که ۴۵ کیلو یا کمتر کاهش وزن داشته اند، مناسب‌ترین گزینه است.

استفاده از لیزر برای کشیدن پوست شکم

برای سفت کردن پوست شل در آنها که۴۵ کیلو یا کمتر کاهش وزن داشته اند، یکی از مؤثرترین راه‌های درمانی لیزر  SculpSure می‌باشد. این روش از لیزر برای گرما دادن به سلول‌های چربی استفاده کرده و آنها را می‎شکند.

این نوع لیزر یک روش بدون درد و غیر تهاجمی است که می‌توانده قسمت‌های مختلف بدن  پهلوها، شکم، قسمت‌های بالایی بازوها، ران‌ها و زانوها را به حالت متناسب در بیاورد. این درمان دارای این مزیت اضافی است که بدن را به تولید الاستین و کلاژن تشویق می‌کند؛ هر دوی اینها به جوانسازی پوست و انتقال هرچه سریع‌تر آن به شکل دلخواه کمک می‌کنند

رژیم غذایی برای تمامی افراد امکان پذیر نخواهد بود و کاهش وزن افراطی با صدمات جدی ریزش مو و عدم کیفیت پوست همراه می باشد. پس از بارداری نیز، افتادگی شکم امری طبیعی بوده و گاه بازگرداندن آن به حالت اول بسیار دشوار است.

 قبل و بعد از افتادگی شکم

دقت نمایید که اگر دارو های انعقاد خون استفاده می نمایید می بایست چند روز قبل از انجام کشیدن پوست شکم  با پزشک خود مشورت نمایید.

افرادی که از نیکوتین و یا الکل استفاده می نمایند می بایست مصرف خود را یک ماه قبل از تاریخ عمل قطع نمایند. استراحت جسمی و روحی قبل از لیفت شکم ضروری است.

استفاده از گن شکم پس از کشیدن پوست شکم امری ضروری بوده و معمولاً می بایست تا ۲ ماه ادامه دار باشد.

فعالیت های ورزشی و شنا پس از کشیدن پوست شکم می بایست قطع شود و زمان این موضوع به تجویز پزشک بستگی دارد. حمام های آفتاب از دیگر مسائلی است که پس از جراحی زیبایی شکم می بایست قطع شود.

 

کشیدن پوست شکم

کاندیدهای مناسب کشیدن پوست شکم

-افرادی که از سلامت عمومی برخوردارند و به بیماری‌ هایی که در روند درمان اختلال ایجاد می ‌کند، مبتلا نیستند.

-افرادی که سیگار نمی ‌کشند.

-افرادی با نگرش مثبت نسبت به درمان و انتظارات واقع ‌بینانه از نتایج درمان عمل کشیدن پوست دارند.

هزینه  عمل کشیدن پوست شکم

هزینه عمل کشیدن پوست  برای تمام بیماران یکسان نیست و در کل شامل موارد زیر می‌شود:

-هزینه بیهوشی

-هزینه بیمارستان یا مرکز جراحی

-قیمت داروهای تجویز شده

-هزینه آزمایش‌ها

-قیمت گن پس از جراحی

-هزینه جراح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =