کشیدن پوست صورت

کشیدن پوست صورت روشی برای جوانسازی ورفع افتادگی پوست صورت  است  این روش جوانسازی بیشتر مناسب افراد میانسالی می باشند که از افتادگی پوست صورت خود رنج می بیرند ،کشیدن صورت نتایج بلند مدتی برای فرد به همراه دارد  و می تواند چهره فرد را تا چندین سال جوان تر نشان دهد.

 کشیدن پوست

کشیدن پوست صورت چگونه انجام می شود

مرحله اول در کشیدن پوست صورت بی هوشی می باشد، پس از بی هوشی با توجه به میزان افتادگی پوست برش های لازم به منظور تغییر سطح جهت بهبود قوام و ماهیت پوست صورت می گیرد ، در جراحی کشیدن پوست صورت معمولا برش های مورد نیاز در خط رویش مو یا پشت خط رویش مو در شقیقه ها آغاز می شود و در قسمت تحتانی پوست جمجمه پس از چرخیدن در دور گوش خاتمه می یابد .

روشهای کشیدن پوست صورت

 لیفت صورت

این تکنیک که بیشتر برای رفع افتادگی های خفیف در پوست مورد استفاده قرار می گیرد در این روش از برش های کوچکتری استفاده می شود . این روش در مقایسه با جراحی لیفت صورت معمولی کمتر تهاجمی می باشد و دوران نقاهت کمتری دارد .

لیفت با نخ

در این تکنیک به منظور وارد کردن نخ، استقرار و تثبیت آن ها در ابتدا برش های کوچکی در بالای گوش ایجاد می شود . به هیج عنوان نگران نخ ها نباشید زیرا از جنس پلی پروپیلن است و با بدن سازگاری دارد.

 

اقداماتی بعد از جراحی کشیدن پوست صورت

بعد از گذشت چند روز از جراحی می توانید  بانداژهای صورت  خود را بردارید.  پوست صورت متورم و کبود را در این دوره دارد  نگران نباشید زیرا بعد از گذشت مدتی پوست به حالت طبیعی خود باز می گردد و تورمات و کبودی ها به مرور زمان از بین می رود استفاده از کمپرس یخ در این حالت توصیه می شود و می تواند کبودی و تورم را  تا حد زیادی کاهش می دهد .

بعد از جراحی کشیدن پوست صورت طی چندین هفته ممکن است در برخی از نواحی صورت شما  احساس بی حسی داشته باشید که به مرور زمبن  برطرف خواهد شد.

در صورتی که از نخ های غیر قابل جذب استفاده  می کنید  بعد از گذشت ۴ روز تا یک هفته بخیه ها برداشته  خواهد شد

در روز های اولیه بعد از جراحی از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن دارد و ممکن است بروی صورت شما فشار وارد کند خودداری نمایید .

نتایج حاصل از جراحی کشیدن پوست صورت

نتیجه این جراحی  در هر فردی متفاوت  است و بستگی به میزان افتادگی و شل شدگی پوست صورت در افراد دارد . برای اینکه بتوانید نتایج نهایی جراحی را مشاهده کنید بهتر است برای چند هفته صبر داشته باشید . با انجام این جراحی بطور کامل مشکل افتادگی و شلی پوست شما برطرف  خواهد شد و ظاهر زیبایی در پوست صورت ایجاد می شود.

 

کشیدن پوست صورت

 

نکاتی که بعد از کشیدن پوست باید بدانید

می شود بعد از عمل کشیدن پوست  برای بررسی روند بهبودی بطور منظم باید با جراح خود در ارتباط باشید در صورتی که موارد زیر را مشاهده کردید حتما پزشک خود را در این باره مطلع سازید

در صورتی که روند بهبودی به کندی پیش می رود و تورم و کبودی به جای اینکه برطرف شود روز به روز افزایش یابد .

در صورتی که قرمزی محل برش های جراحی بعد از گذشت مدت طولانی برطرف نشود.

در صورتی که نتوان با مصرف مسکن های تجویزی درد حاصل از جراحی را تسکین داد .

در صورت مشاهده ترشحات بد بو و بد رنگ از محل زخم

 

 کشیدن پوست صورت بدون جراحی

برای جوانسازی پوست صورت و رفع چین و چروک پوست صورت روش های دیگری غیر از جراحی کشیدن پوست صورت برای شما وجود دارد که کم تهاجمی تر می باشد، تزریق ژل، تزریق چربی و تزریق بوتاکس از جمله این روش ها می باشد که باعث می شود چین و چروک صورت پر بشود و از بین بروند . این روش ها موقتی می باشند و بعد از گذشت چند ماه دوباره این روش ها را باید تکرار کرد .

آیا همراه با جراحی کشیدن پوست صورت می توان اقداماتی دیگر انجام داد ؟

برای دریافت بهترین نتیجه از عمل کشیدن پوست صورت  می توان همزمان با انجام این جراحی یا بعد از آن  از روش هایی مانند تزریق ژل، تزریق بوتاکس و تزریق چربی استفاده کرد . با استفاد ه از این روش ها می توان چین و چروک صورت را از بین برد و ظاهر زیبایی را در صورت ایجاد نمود.

عوارض کشیدن پوست صورت

در صورتی که عمل  کشیدن پوست  توسط یک جراح با تجربه و با مهارات  انجام بگیرد عوارض جانبی آن برای فرد به حداقل خواهد رسید از عوارض این جراحی می توان به باقی ماندن جای بخیه اشاره کرد که به مرور زمان برطرف می شود. البته در کشیدن پوست صورت برش های جراحی در نواحی داده می شود که قابل دید نمی باشد پس به هیچ عنوان نگران باقی ماندن جای بخیه نباشید .

کشیدن پوست پیشانی

در  کشیدن پوست پیشانی چین و چروک‌هایی که در عرض پیشانی شکل می‌گیرند یا آن‌هایی که بالای پل بینی به وجود می‌آیند را به حداقل رسانده، خطوط اخم  یعد از کشیدن پوست پیشانی بهبود می‌ یابد، و ابروهای پایین یا افتاده را بالا می‌برد. کشیدن پوست پیشانی را می‌توان با جراحی پلک (بلفاروپلاستی) ترکیب کرد؛ البته، این نوع عمل، برخلاف جراحی پلکی که به تنهایی انجام می‌شود، ظاهر ابروها را جوان‌تر کرده و به قسمت بالایی صورت و چشم‌ها ظاهری شاداب‌تری خواهد داد.

 

کشیدن پوست صورت

روش های انجام  کشیدن پوست پیشانی

کشیدن  پیشانی را می‌توان به چند طریق انجام داد. شیوه «بازِ» متعارف شامل ایجاد یک برش ممتد است که از کنار یک گوش شروع شده و در کنار خط رویش مو تا گوش دیگر ادامه پیدا می‌کند. این برش معمولاً پشت خط رویش موها (یعنی توی موهای سر) ایجاد می‌شود تا اسکار به وجود آمده برای کشیدن پوست پیشانی پنهان بماند.

متخصصان با به کار گیری نوآوری‌هایی از جمله استفاده از برش‌های کوچکتر و فن‌آوری اندوسکوپیک، عمل لیفت پیشانی را  جهت بالا بردن ابروها و همچنین کاهش خطوط اخم برای فرد انجام می‌دهند.

در عمل کشیدن پوست پیشانی به روش  اندوسکوپیک، جراح به جای ایجاد یک برش طولانی، سه تا پنج برش در پوست سر ایجاد کرده و اندوسکوپی را از یکی از این برش‌ها به زیر پوست وارد می‌کند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =