کشیدن پوست پا

کشیدن پوست پا بیشتر برای  بهبود فرم و کوچک کردناحیه پاها  و کشیدن و جمع کردن ترک پوست اضافه و شل در ناحیه داخلی و خارجی ران‌ها وپاها انجام می‌ شود.

 

کشیدن پوست پا

این جراحی  بیشتر مناسب  بیمارانی است که دارای پوست اضافه و شل در ناحیه ران‌ها خود هستندو دچار افتادگی شده و یا دچار بزرگی بیش از حد ساق پا هستند. شل‌شدگی و افتادگی پوست ران می‌تواند بر اثر لاغر کردن ران به مقدار زیاد یا بر اثر انجام لیپوساکشن در گذشته باشد.

عمل کشیدن پوست پا با برداشتن پوست و چربی‌های اضافی باعث تغییر شکل ران‌ها و لاغر کردن ران می‌شود که نتیجه آن پوست هموارتر و ظاهر بهتر ران‌ها و قسمت پایین بدن خواهد بود. کسانی که از شکل و ظاهر ران هایشان راضی نیستند می توانند از روش لاغر کردن ران ها استفاده کنند.

روش مناسب کشیدن پوست پا

یکی از روشهای برای یهیور ظاهر پاها ورزش ورژیم غذایی مناسب است اما عوامل ژنتیکب در بیشتر افراد باعث می شود شما علیرغم ورزش و رژیم غذایی مناسب به هدف خود برای خوش فرم کردن ران و پاهای خود نرسید.  امروزه  روش هایی چون لیپوساکشن، لیپوماتیک و لیفت ران ها به شما  برای از بین بردن چربی های اضافه در این قسمت و بسیار کمک می کند و روشی مناسب در کشیدن پوست پا  است.

در بیشتر موارد لیپوساکشن خود به تنهایی باعث بهبود ظاهر و استیل ران ها میشود و پوست اضافی و شل شده را نیز میتوان با عمل لیفت کشیده و از بین برد و شما به ظاهر دلخواه مورد نظر خود برسید.

 

کشیدن پوست پا

کاندید مناسب کشیدن پوست پا

جراحی لیفت ران و ساق پا و کشیدن پوست پا  مناسب افرادی است که در ناحیه داخلی ران‌های خود پوست اضافه دارند و یا پوست ران آن‌ها دچار افتادگی شده است. افتادگی پوست ران می‌تواند بر اثر بالا رفتن سن یا کم کردن زیاد وزن باشد.

بعد انجام کاهش وزن در این ناحیه ممکن است چربی‌های این ناحیه  از بین بروند و کاهش یابند اما پوست این ناحیه به همان اندازه قبلی در بدن  باقی می‌ماند و تنها راه از بین بردن این پوست اضافی، انجام جراحی است. به همین منظور جراحی لیفت ران می‌تواند راه‌حل مناسبی برای این افراد باشد.به طور کلی جراحی  کشیدن پوست پا مناسب کسانی است که

– وزن تقریباً ثابتی در این ناحیه از بدن خود دارند.

-کسانی  که بافتی نرم در طول ناحیه ران داخلی یا میانی یا ران خارجی خود دارند.

-افراد سالم که بیماری خاصی ندارند که خطر جراحی را افزایش دهد.

-افراد غیرسیگاری ها مناسب جراحی  کشیدن پوست پا هستند

جراحی کشیدن پوست پا چگونه انجام می شود

جراحی کشیدن پوست پا و  لیفت ران  فرد باید تحت  بیهوشی عمومی قرار بگیرد . انواع برش‌های مختلفی ممکن است برای انجام این جراحی ایجاد شود.

ممکن است  برشهای ایجاد شده در  ناحیه جلویی و بالایی ران آغاز شود و به پشت باسن برسد. ممکن است یک برش عمودی نیز در ناحیه داخلی ران و در امتداد ناحیه داخلی زانو ایجاد شود.

کشیدن پوست پا

این برش در صورتی ایجاد می‌شود که میزان افتادگی پوست و حجم پوست اضافه بسیار زیاد باشد. پوست اضافه از ناحیه داخلی ران‌ها برداشته می‌شود و پوست باقی مانده بالا کشیده می‌شود و دوباره بخیه زده می‌شود.

پزشک شما برای انجام این جراحی  ممکن است بین ۲ تا ۴ ساعت زمان ببرد. دوره‌ی ریکاوری بعد از این جراحی متاسفانه با درد و ناراحتی بیمار همراه است، که البته این درد با کمک داروهای مسکن کنترل می‌شود.

کبودی ناشی از عمل تا چند هفته و تورم آن نیز تا چند ماه ادامه داشته باشد. با گذشت چند هفته از جراحی می‌توان فعالیت‌های معمول و روزانه را آغاز کرد. محو شدن جای زخم جراحی ممکن است تا یکسال طول بکشد.

ممکن است ۶ ماه طول بکشد تا نتایج نهایی جراحی کشیدن پوست پا قابل مشاهده باشد. نتایج این جراحی کاملا ماندگار است و فرم ران‌ها را به طور دائمی تغییر می‌دهد. برای حفظ نتایج جراحی لازم است که بیمار رژیم غذایی سالمی را دنبال کرده و به طور منظم ورزش کند تا احتمال تجمع چربی مجدد در ران‌ها را کمتر کند.

نتایج حاصل از عمل کشیدن پوست پا

نتایج حاصل از  عمل جراحی کشیدن پوست پا بلافاصله بعد از جراحی قابل مشاهده است. البته برای دیدن نتیجه نهایی و کامل این عمل زیبایی باید چند ماه صبر داشته باشید.

پس از انجام عمل جراحی کشیدن پوست پا کیفیت پوست هم از لحاظ ظاهر و هم از لحاظ احساس بهبود پیدا  خواهد کرد. به این ترتیب بیمار ران‌های باریک‌تر، ظاهر مناسب‌تر، و نیز تناسب و جذابیت بیشتر در ناحیه ران‌ها و باسن به دست خواهد آورد.

برخی اسکارهای پس از عمل ممکن است روی بدن باقی بماند، اما نتیجه نهایی پر دوام است و اگر شما وزن خود را ثابت نگاه داشته و ورزش کنید این نتایج مدت زمان طولانی حفظ خواهد شد. متناسب با سن افراد برخی از سفتی‌ها طبیعی است. البته بهبودهای اولیه حاصل شده نسبتاً دائمی است.

اگر چه انتظار می‌رود که پس از عمل کشیدن پوست نتایج خوبی حاصل شود اما هیچ تضمینی   برای این کار وجود ندارد. در برخی موارد شاید نتوان با انجام یک عمل کشیدن پوست به نتایج مطلوب دست یافت و جراحی‌های دیگر هم نیاز باشد.

 

کشیدن پوست پا

 

روشهای متفاوت کشیدن پوست

انواع متفاوتی برای لیفت ران وجود دارد

-لیفت ران میانی (کشیدن ران داخلی) :

در این روش ران داخلی را مورد هدف قرار می دهد. در طول کشیدن ران داخلی، برشی در ناحیه­ای که ران و ناحیه تناسلی بهم برخورد می کنند، ایجاد می شود. قسمتی از پوست و چربی برداشته و پوست بسته می شود که منجر به سفت شدن پوست می گردد.

-کشیدن  پوست ران پهلویی (کشیدن ران بیرونی) :

برای سفت کردن پوست روی قسمت جلویی و بیرونی پا است. در طول کشیدن ران پهلویی، برشی روی قسمت بالایی پا انجام می شود که قسمت پایین تر خط بیکینی شما خواهد بود. قبل از کشیدن باقی پوست به سمت بالا و چسباندن آن به همان ناحیه مقدار خاصی از پوست برداشته می شود. به وسیله این تکنیک، کشیدن ران پهلویی برای سفت کردن پوست در طول سمت راست و چپ پا  استفاده می شود. این پروسه مخصوصاً برای آنهایی سودمند است که پوست اضافی بعد از کاستن زیاد وزن دارند.

 

کشیدن پوست پا

 

آیا کشیدن پوست پابرای فرد عوارض دارد؟

بیمار کبودی، تورم، بی حسی بعد از عمل کشیدن پوست را خواهی داشت. که معمولا این عوارض در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می روند. در موارد نادر، عفونت، خونریزی، ساخت مایع و زخم های باز می تواند اتفاق بیفتد.

اکثر مردم در زمان بازگشت به فعالیت های خود، به مدت دو تا سه هفته و فعالیت کامل چهار تا شش هفته زمان می خواهند. منطقه در مدت یک سال به طور کامل بهبود پیدا می کند. زمان و محصولات دارویی زخم به محو شدن جای زخم کمک می کنند.

 

بعد از عمل کشیدن پوست پا

  • مطمئن شوید که بعد از جراحی یک نفر شما را تا خانه می ‌رساند و حداقل تا چند روز مراقب شما خواهد بود.
  • قرص ‌های مسکن را طبق دستور مصرف کنید.
  • باید در زمان مشخصی، بین ۵ تا ۱۰ روز پس از جراحی، برای برداشتن لوله ‌های مخصوص خروج مایعات اضافی و همچنین برای کشیدن بخیه‌ های جراحی به پزشک مراجعه کنید.
  • باید بین ۳ تا ۴ هفته پس از جراحی، یک گن فشاری مخصوص بپوشید تا از بافت‌ های جراحی شده به خوبی پشتیبانی کند و به پوست شما کمک کند که با فرم جدید ران منطبق شود، خصوصا اگر لیپوساکشن نیز انجام شده باشد.
  • انجام ورزش‌ های بسیار سبک معمولا پیشنهاد می ‌شود چرا که این کار موجب تسریع بهبودی شما و کاهش خطر تشکیل لخته خون می ‌شود. البته شما نباید ورزش ‌های پرفشار و شدید انجام دهید. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می‌ توانید به روند عادی فعالیت‌ های خود بازگردید.
  • شما باید در صورتی که علائم بروز عفونت در کشیدن پوست را مشاهده کردید و یا خونریزی یا افزایش شدید و ناگهانی درد داشتید، فورا با جراح خود تماس بگیرید.

 

تکنیک مختلف در جراحی کشیدن پوست ران وجود دارد

۱-تکنیک اول یک اسکار کوتاه و افقی در کشاله ران دارد (جراحی مینی لیفت ران)
۲-تکنیک دوم با یک اسکار عمودی در طول ران همراه است ( جراحی کشیدن پوست  ران)

۳-شل شدگی و افتادگی قسمت خارجی ران کم تر شایع است و معمولا در نتیجه افزایش وزنی که به دنبال یک کاهش وزن ایجاد می شود، ایجاد می شود. شل شدگی و افتادگی پوست قسمت خارجی ران را می توان با جراحی زیبایی پایین تنه اصلاح کرد

 عوارض جانبی درجراحی کشیدن پوست پا چیست

کبودی، تورم، بی حسی بعد از عمل جراحی ممکن است برای برخی افراد اتفاق بیفتد. که معمولا این عوارض در عرض چند هفته تا چند ماه از بین می روند. در موارد نادر، عفونت، خونریزی، ساخت مایع و زخم های باز می تواند اتفاق بیفتد. اکثر مردم در زمان بازگشت به فعالیت های خود، به مدت دو تا سه هفته و فعالیت کامل چهار تا شش هفته زمان می خواهند. منطقه در مدت یک سال به طور کامل بهبود پیدا می کند. زمان و محصولات دارویی زخم به محو شدن جای زخم کمک می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =